Zmeny chuti v tehotenstve

14. jún 2021

Ahojte baby 🙂
Som prvýkrát tehotná a veľa z vás tu má skúsenosti.
Už pár dní mi určite jedlá chutia úplne inak ako by mali...
Napríklad jahodový džem mi chutí ako nejaká uvarená paprika.. 😳
Alebo redkva mi chutila úplne inak ako by mala.
Viem, že sa mení chuť do jedla v tehotenstve, ale že sa mení aj chuť nejakých jedál? Stalo sa aj vám toto?
Jedla som včera svoje obľúbené čipsy, milujem ich chuť a včera mali úplne inú chuť... Je to normálne?

renat04
14. jún 2021

no tak to neviem ci je to normalne, toto som este nepocula, ze by sa niekomu zmenila az takto chut

nonkanonka
14. jún 2021

Osobnú skúsenosť so zmenou chutí nemám, ale tehotenstvo je záhadné obdobie, každá žena ho prežíva inak a má iné príznaky. Mne napríklad omeleta voňala ako kyslá kapusta 😄

mischelin999
14. jún 2021

Podla mna je to uplne normalne, ze niektore jedla ti chutia inak, niektore ti prestanu uplne chutit, ze ich nemozes ani citim a za niektorymi zase opacne sa ides az zadrhnut a mohla by si ich jest aj kazdy den. To je tehotenstvo 🙂

nairia
14. jún 2021

ani mne niektore jedla nechutia tak ako si ich pamatam, cize asi normalka... a smrdia mi niektore vone, pravdepodobne maju spolocnu nejaku zlozku a tu ako jedinu citim a ze tych voni je! a este pepsi a colu som si dala minule a chutilo mi to ako nejaka specena guma 😕

dada337
14. jún 2021

Áno, je to úplne normálne. Ja nemôžem jedlo ani cítiť a to ja milujem jedlo. Som v 13 tt a schudla som už 10 kg, čo mám nevoľnosti a poriadne nič nejem, momentálne len ovocie niektoré....🤷

autor
14. jún 2021

Ach dievčatá som rada, že aj vy ste mali takéto skúsenosti... ☺️ Už som sa zľakla či mi náhodou nepreplo😁

tinkavvv
14. jún 2021

Úplne od veci otázka, neprekonala si covid?

autor
14. jún 2021

@tinkavvv nie, neprekonala. Myslím si, že tu je kopa od veci otázok a dokonca horších než tá moja... 🙂

tinkavvv
14. jún 2021

Tak potom to bude súvisieť s tehotenstvom. Len ma napadol ten covid, lebo poznám pár ľudí čo mali takýto neskorý postcovidový príznak 🙂

kkovacovak
14. jún 2021

Mne chutilo v prvom trimestri 70% vecí rovnako a chuť by som pripísala vôni do záchoda. Čokoľvek čo bolo nejakým spôsobom umelo dochutene som cítila takto. Teraz som 17tt...Čokoládu doteraz cítim inak, mäso, vajcia to je najväčší hnus a nemôžem okolo toho ani prejsť. Cibuľa a cesnak rovnako. Akonáhle je v jedle len trošku cibule hneď o tom viem a nejem to. Som z toho zúfalá lebo zbožňujem dobre jedlo a som veľký gurmán ale doteraz nejem normálne. Stále som nepribrala a akurát som len schudla. Takže neboj sa...je to normálne 😄 Len moje okolie je zo mňa už na nervy 😄

autor
14. jún 2021

@kkovacovak no o tom mi ani nehovor... 😀 Moje okolie si už až myslí, že si dokonca vymýšľam keď nemôžem ísť do obchodu, pretože v respirátore nemôžem dýchať a mám pocit, že každú chvíľu odpadnem alebo sa pozvraciam... 😀 Alebo ako vymýšľam s jedlom... Toto áno, toto nie, z toho mi je zle, toto by som chcela každý deň atď... 😀
Každý mi hovorí, že po 3.mesiaci už nevoľnosti prejdú.. no neprechádzajú 🙄

domak2
14. jún 2021

Mne na začiatku par dni chutila voda slano 🤷‍♀️ 😅

kkovacovak
14. jún 2021

Áno u nás si tiež všetci myslia že si vymýšľam že to nie je možné aby mi všetko vadilo. Ja ani do kaviarne nejdem lebo tam všade kávu cítim. A do obchodu už vôbec nie. Jednak sú tam rôzne pachy a tiež nevydržím v respirátore 😄 Je to radosť 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre