Zlé sny v tehotenstve

18. okt 2021

Ahojte zienky aj by máte zle sny? Som v 25tt a už týždeň mám zle sny. Raz že sme sa presťahovali niekde kde by som sa v živote nevrátila, že som čakala dvojičky a obidve zomreli v brušku, potom že som porodila našu dcéru už teraz a tak ďalej. Poriadne nespávam a stále sa budím.

hederamonstera
18. okt 2021

ahoj, ano, som tiez v 25tt a sny mam od zaciatku, pricom predtym som sny nemavala. a teda niekedy su velmi sexy a niekedy velmi stresujuce (take skor ako krimi serialy :D). Nesniva sa mi nic ohladom dietata. Ale ja nemam ziadny strach o neho, skor mam strach, ze pride s nim tazky zivot..a to sa mi asi odraza v tych snoch.
Ale tiez si myslim, ze ma asi dietatko nenecha v uplne hlbokom spanku (pohybmi v bruchu) a preto si pamatam sny a preto som tiez stale v noci hore.

michaela789
18. okt 2021

Je to normálne. Nejde ani tak vyslovene o zlé sny ale o sny ako také, tehotné ženy majú tendenciu si viac snov zapamätať, čo by si inokedy zabudla sa ti teraz bez problémov otlačí do mozgu. Spí sa ti nepohodlne, myseľ nevie úplne vypnúť lebo stále maká na niečom - hormóny, obavy, stres, nepohodlie,..... Ja som 38.tyzden a už veeeelmi dlho by som svoj spánok spánkom ani nenazvala. Skôr len také driemanie. A teda pamätám si oveľa viac snov ako pred tehotenstvom, sú živšie, niekedy sa prebudím až zmätená či sa to naozaj stalo alebo nie....... Skús sa pred spánkom "naprogramovať" na pozitívne veci, od myšlienok pred spánkom sa odvíjajú aj sny 👍

autor
18. okt 2021

@hederamonstera presne aj ja mám v poslednej dobe taký strach ale nie o dieťa ale o to aké to bude keďže som prvorodička tak úplne rozmýšľam nad takými maličkosťami že či budem zvládať sa starať o domácnosť aj o dieťa či budem všetko stíhať, či budem schopná sa postarať lebo nič poriadne neovládam nevedela som že sa kúpe len v čistej vode a tak proste všetko je pre mna nové a veľmi sa toho bojím. Pritom sme sa o dieťa snažili vyše 2 rokov a keď už sa to konečne podarilo tak rozmýšľam že či mu dokážem dať všetko a či viem byt dobrá mama

michaela789
18. okt 2021

Viem, že odpoveď nebola určená mne ale chcem ťa upokojiť:
Dieťatko ti strašne veľa odpustí. Nakŕm ho, prebaľ, zohrej, zaspievaj mu a to úplne stačí..... Ak bude nenavarane, neupratane, nech je. Ja som mala doma mínové pole, muž mi nosil jedlo v boxoch čo som ani len cestoviny nezvarila.... Nemusíš byť (a ani nebudeš) dokonalá matka a veľa veci sa budete s malým učiť navzájom.
Nerieš veci takto dopredu. V pôrodke ti základné ukážu - prebaľovanie, kúpanie. Bábätko nie je z cukru, je maličké a krehké ale keby si vedela čo mne môj prvý syn všetko odpustil tak by si vedela že to dieťa ťa naozaj dokáže viesť. A to som teda iné veci vyparatila, napríklad som zistila po dvoch týždňoch že mu zle lepím plienku, moc na úzko 🤦‍♀️🤣 a dieťa nič, pohoda. Vždy po jedle sa mi chudák pučil ako had a ja som ani nevedela prečo 🤦‍♀️ a normálne je zdravý, silný, nič mu nie je.
Zvládneš to. Úplne stačí, že ho budeš ľúbiť a zrazu sa všetko bude od tej lásky odvíjať, budeš skúšať, informovať sa, učiť sa. A ani sa nenazdaš a budete dvojka ako z knižky 😉

autor
18. okt 2021

@michaela789 tak to je veľmi krásne 🥰😍
Ďakujem za tieto krásne slova. Som veľmi rada že ma chápete. Len viete snazim sa robit všetko ale nie vždy mám náladu upratovať alebo tak a najviac čo ma nebaví odjakživa je varenie. To státie pri tých hrncoch je ako za trest aké keď už mám navarené som šťastná keď vidím že priateľovi chuti a dá mi to takú ďalšiu motiváciu ale fakt vôbec ma to nebaví. Skôr sme to tak mali rozdelené že priateľ vari a ja upratujem. Len odkedy som doma a on naďalej chodí do práce tak viem že chce aby bolo navarené keď príde nech sa môže najesť a to ma ubíja. Som hrozná viem ale fakt to robím na silu. Ďalšia vec je že chvíľu sme bývali u svokry a tam som si teda riadne toho užila. Stále ma vedela zhodiť pred priateľom že sa musím o neho starať, musí mat opraté, musí mat navarené, musí mat prázdne gule. Odkedy mame svoje vlastne bývanie tak sa snažím. Nikdy sme sa nehádali že niečo nie je spravene alebo tak on je veľmi dobrý chlap. Ale stále mám v hlave tie vety čo mi hovorila jeho matka. A bojím sa ze to pri bábätku nebudem stíhať a on to chápať nebude. Ak mu cely čas boli podsúvane ze musí byt všetko okolo neho spravene a on si bude len žiť ako v bavlnke tak ze si bude myslieť ze som neschopná a bude hľadať inde. Takéto sú moje obavy 🙈 ja viem ze je to pre niekoho divne a možno je to pre niekoho samozrejmosť ale každá sme iná a ja to cítim takto

luci_ba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luci_ba
18. okt 2021

Ahoj. Aj ja mávam hrozné sny, manželovi ani nehovorím ake horory sa mi snívajú. Snivalo sa mi, že mi z brucha vychadzaju ihly, potom že pri pupku som videla maličkeho nohu, dnes zasa že moj syn už mal 3 roky a naháňala som ho po cudzom meste a kričala na neho. 🙄

michaela789
18. okt 2021

Aaach tieto svokry 🙏
Ja mám našťastie dobrú ale často počúvam takéto bludy..... Každá vie všetko najlepšie, pritom by som stavila pravú ruku za to že aj ony mali občas nenavarane a neupratane 🙄
Máte s partnerom svoj život, zakladáte rodinu, svokra ide bokom aj jej názory. Bude si asi stále hovoriť svoje ale jedným uchom dnu, druhým von. Pokiaľ ti partner sám od seba nepovie, že má s niečím problém tak nerieš. Ono starať sa o dieťa v dnešnej dobe, kde matku kontroluje doslova každý od rodinných príslušníkov po pediatra a socialku nie je také jednoduché ako kedysi. Všetci len súdia, posudzujú, o tom naše svokry nechyrovali kedysi, aby na ne kamaráta krivo pozerala lebo používaš iné plienky ako ona 🙄
Ja som veľmi čistotná žena ale po pôrode prvého to u nás naozaj vyzeralo žalostne, ak manžel neuhádzal tak uhádzané nebolo a ako FAKT mi to bolo jedno, ja som sa starala aby bol malý čistý, spal v čistom, aby bol najedeny....... Otcovia sú (resp. mali by byť) dospelí ľudia s rukami a nohami a mali by sa vedieť o seba postarať. Môj, ako som písala, nosil jedlo mne, nečakal že s deckom na krku budem miešať tri hrnce a nemal s tým žiaden problém. Ak si tvoja svokra myslí že by si sa mala o jej syna starať napriek tomu že dajme tomu nevládzeš, tak ho asi dosť na nič pripravila na život. To keby si nenašiel teba tak umrie od hladu vo vlastnej špine podľa nej? 🙄
A to že ťa nebaví variť, no vela žien varí z povinnosti alebo zotrvačnosti.... Nič si z toho nerob. Nie si za to menejcenná, máš prednosti v niečom inom. Pokým sa vládzeš nútiť aspoň do občasného varenia, asi by si mala aspoň čosi malé pripraviť. Ako sama píšeš - ty si doma a on pracuje. Určite by ho potešilo mať domáce teplé jedlo aspoň sem tam. Sú aj recepty, ktoré sa varia samé - pečené mäso, privarky, polievky..... Nemusíš pri tom stať a miešať do aleluja. Ale keď už nebudeš vládať, nenútila by som sa a keby mala svokra reči, nech sa páči tam sú dvere, môže sa vrátiť domov kde má navarene a upratané 😁

michaela789
18. okt 2021

@luci_ba tá noha pri pupku! Mne sa 2 dni dozadu snivalo že mi malý prestrcil ruku cez brucho a chytil ma za prst! 🤣 Strhlo ma zo sna že to čo boloooo 🤣 a aj na štýl "ihly v bruchu" mám jeden - sa mi snívalo že ma postrelili do brucha, zobudila som sa a zistila som že mi začínajú políčkovia, mozog si to naprojektoval v sne ako strelnu ranu 🤣

hederamonstera
18. okt 2021

Juj moja, ja som mojho hned upozornila, ze mesiac po porode sa venujem len malemu a nasemu spoznavaniu sa. Ak budem vladat sa venovat aj domacnosti, nieco spravim ale inak to bude posledna vec, na ktoru budem mysliet. A to sa iba ja staram o domacnost. A je mi jedno, ci niekto nieco povie. Ja sa potrebujem zosuladit s malym a nie robit sluzku. Nejaky mesiac to prezije, navstevy tu nechcem, takze klud. Tes sa na babatko 🙂 ostatne sa poriesi za pochodu, skoda casu mrhat ho na rozmyslanie, co by bolo keby…🙂

renate43
18. okt 2021

Mala som celé prvé tehotenstvo a aj teraz. Minimálne som 30 krát potratila , potom manžela podvadzala alebo on mna , mŕtvoly detičiek hladala. Porodila som minimálne 20 krát. Už som si zvykla .netreba si to brať k srdcu. To sú asi hormóny 🤷🏼‍♀️

autor
18. okt 2021

@michaela789 akože my už s nimi nie sme ani v kontakte nič ale stále si partner môže spomenúť na to ako ma pred ním zhadzovala a že mala by som mat všetko spravene kým príde domov. Navarené, upratané všetko nachystané. Ale on je zlatý pomáha mi. Sám od seba uprace, navarime spolu a tak v ničom nie je problém a keby som mu to povedala tak mi povie že či som normálna že nad tým rozmýšľam. Ale sú to take myšlienky no nad ktorými uvažujem. Keď si predstavím že keď príde dieťatko tak sa všetko ešte len nakopí a to že u nás pracka ide tak maximalne raz za týždeň a potom to bude asi na dennej báze tak neviem 🙈

michaela789
18. okt 2021

No, nakopi, nebudem ti vravieť že nie. Ale riešiš niečo čo neexistuje momentálne. Partner je uvedomelý, nevycita ti, zapája sa.... Netryzni sa zbytočne teoretickymi scenarmi. Keď to príde tak to budete riešiť.
Tie prvé týždne po pôrode, nebudem klamať, budeš mať hlavu ako melón. Ono to nie je len tak, zo dňa na deň zmeniť celý harmonogram domácnosti a očakávať že všetko hneď klapne. Potrvá to chvíľku. Ale zvyknete si, nájdete si systém a potom ho už len budete dodržiavať. Zodpovednosti sa trochu popresuvaju z ramena na rameno, niečo sa vypustí úplne, niečo sa pridá, niekde sa zrýchli, inde spomalí......... Ale to je proces, nie sibnutie prútika.
Maj v partnera dôveru, snáď nie je padnuty na hlavu a vie vyhodnotiť situáciu. Rodičia sú vždy dvaja, obaja budete musieť pridať. ale ak budete všetko riešiť spolu tak vás nemá čo zložiť.

eriksonka1234
18. okt 2021

Aj ja som mala v 1 tehotenstve zle sny, stále som sa bála, že sa bábätku niečo stane. Aj gynekológ o tom vedel. Napriek tomu mi neprišiel k pôrodu. Nebyť pohotovej doktorky, moje dieťa neprežije. Celý život jej budem vďačná.

michaela789
18. okt 2021

@eriksonka1234 no ale tak zlé sny hádam nespôsobili komplikovaný pôrod v tvojom prípade. To že sa snívajú tehotnej žene čudné alebo zlé veci nie je symptóm problematického tehotenstva alebo komplikovaneho pôrodu a nedá sa nič podobné na základe snov predpovedať.
Môj gyňoš tiež k pôrodom nechodí, nemá na to čas, keďže sa naplno venuje pacientkam ambulantne a nemám mu to vôbec za zlé.

eriksonka1234
18. okt 2021

@michaela789 nepochopili ste môj príspevok. To, že neprišiel k pôrodu nemá nič spoločné s mojim snom, alebo predtuchou. Bol vsak zazmluvneny a vedel o mojom chorobnom strachu. Okrem toho malý bol KP, takže mi to prišlo z jeho strany nefer. Samozrejme € nevrátil.

michaela789
18. okt 2021

@eriksonka1234 no, nepochopila som lebo to tak nebolo napísané. Ak ste s ním uzavreli dohodu a on ju nedodržal tak samozrejme urobil zle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre