Z druhého tehotenstva sa neteším tak ako z prvého

19. apr 2021

Ahojte, baby ako ste prežívali druhé tehotenstvo? Som ja blbá ked to druhé babatko absolútne nevnímam, uz som 26t a ono ma kope a všetko,ale pri prvej dcére absolútne nevnímam a ani neriešim druhé, tiež bude dievčatko a je to iné ako pri prvej,tam som sa tešila brusko hladkala, rozprávala sa snou a tak . Teraz vôbec, proste akoby to bola taká povinnosť vynosiť a porodiť a potom uvidíme ako to zvládneme. Akoby som k nej nemala žiaden vzťah. S partnerom je to horšie odkedy viem ze som tehotná, ľutovala som jednu chvíľu ze sme pocali druhé no uz som rada ze prvá bude mať sestričku. No trápi ma ze to je také iné ako ori prvom tehotenstve. Ze si to neuzivam, nepredstavujem si maličku v brušku a tak... Vuem ze ju ľúbiť budem, ze to mije dieťa a dala by som za nu život,no mam strach. Ze budem možno menej k nej cítiť.. neviem,je to normálne? Nemám ani čas nejak rozmýšľať nad tehotenstvom ori malej dcérke, keďže som snou nonstop

tosomja
19. apr 2021

Ja to mám presne tak isto. Po 10r som bola tehotná a úplne od prvého dňa, do posledného som vnímala, užívala si, tešila, rozprávala...
Syn má rok a ja mám o mesiac zase termín a ani neviem ako to ubehlo, nevnímam celé tehotenstvo, nie že by som sa netešila, ale nie je kedy si to uvedomovať. Nemám kedy vyložiť nohy, dať si v kľude jahody a hladkať si bruško. Večer padám od únavy, cez deň lietam okolo syna. Plus staršia má tiež potrebuje.
Ale ľúbim všetky moje deti rovnako a viem že aj budem, keď sa dcérka narodí. Len ten tehotenský čas ide veľmi rýchlo a nevnímam tak citlivo každé kopnutie ako pri synčekovi, keď som bola v podstate sama a mala čas .
Tak si myslím, že to máš tiež len z toho pocit, že menej cítiš...ale ľúbiš rovnako. 🤗🥰

nafka0483
19. apr 2021

Je to ine, pretoze cela situacia je ina. Uz to nezazivas prvykrat, nie je pre teba vsetko nove. Uz si si tym raz presla, poznas to. Navyse, predtym si dieta nemala, teraz sa staras o prvu dceru, mas den naplneny aktivitami s nou, takze svojim sposobom je prirodzene, ze druhe tehotenstvo neprezivas rovnako ako prve. Sama pises, ze vies, ze ju lubis rovnako ;)

siska53
19. apr 2021

Ak mas starsiu stale doma a tak..je normalne, ze si to nemozes uzivat tak, ako pri prvom. Ja som.to tiez inak vnimala, lebo som.nemala.tolko casu sa na babo sustedit, kedze som otehotnela, ked mal maly 16 m. Uzivala som si kopance len vtedy, ked uz maly spal, inak fakt velmi nie.. no moju babulku som.aj tak lubila.od toho dna, co som nasla na tehu teste 2 ciarky.
Prosto nie je tolko casu sa na to sustredit.

Nevycitaj si to, male.urcite lubis. Aked sa narodi, bude to ok

autor
19. apr 2021

Ďakujem za povzbudenie ženy, este mi napadlo je to iné aj v tom ze teraz je mi nepríjemné aj ked mi partner pohľadi bruško,alebo niekto iny by chcel, a vôbec, nerada som keď niekto vidi moje tehotenske brucho. Predtým som bola z neho taka šťastná a hrdá, teraz uz by som najradšej porodila a zbavila sa ho

autor
19. apr 2021

Ano som s malou celý deň tak nevnímam nic a večer citim kopance ale nemam z toho také úžasné pocity ako pri prvej. Proste to beriem uz tak realnejsie a tesim sa ked bude už po.

ladygina
19. apr 2021

Podľa mňa to druhé tehotenstvo už také proste je, aj každé ďalšie lebo jednoducho už nie si len ty a dajme tomu partner ale musíš sa venovať aj tomu prvému dieťaťu, to nemôžeš na 9 mesiacov teraz niekam odložiť aby si si mohlo toto užívať ako svoje prvé vieš ako. Navyše teraz je aj doba taká všelijaká, že človek ani nemá na nič poriadne náladu a podobne. Nič zlé na tom nie je si myslím 🙂

autor
19. apr 2021

Takže je to v pohode? Mám z toho trochu výčitky večer ,ze som taká lahostajna voči tomu bábätku, ze ho nevnímam akoby si zaslúžilo. býva mi to ľúto

luccija
19. apr 2021

Netráp sa prvé je vždy prvé😉cela tá eufória trocha opadne vplyvom povinnosti o staršie dieťa a už vieš do čoho ideš strach, prebdene noci, obavy či prvé o niečo neokradnes či budeš stíhať a pod.. ale to neznamená, že druhé nebudeš mať rada.Len nemáš tak čas sadnúť a kochať sa stavom.Uz aj pri druhom zväčša nemôžeš celú pozornosť venovať len jemu je to prirodzené, ale môže Tá to zaskočiť.Tisicky žien majú výčitky, keď buď sa venujú jednému, alebo druhému a majú pocit, že niektoré z nich strada

nafka0483
19. apr 2021

Urcite k druhemu babu nie si laohostajna, inak by si tu nepisala ;) Ocakavala si, ze budes mat rovnake pocity, ze sa budes rovnako tesit, ze to budes rovnako prezivat. Teraz si vlastne narazila na realitu a nezhoduje sa s predstavami, ale to neznamena, ze je to zle alebo nespravne.
Je to ine, pretoze vsetko je ine, cele tehotenstvo prebieha za inych okolnosti a nikde nie je dane, ze musis robit presne to iste co v prvom a precitovat to rovnako. Tak ako je kazde tvoje dieta ine, tak isto je ine tehotenstvo, tak isto to inak vnimas.

ivka27101
19. apr 2021

Ahoj, píšeš úplne moje pocity počas druhého tehotenstva. Dokonca po pôrode som mala depresiu lebo som mala pocit ze to druhe nikdy nebudem ľúbiť ako to prve a hrozne mi bolo ľúto ze som tomu prvému už nedávala toľko pozornosti. Ale chcem ta pozdvihnúť, že to všetko prejde, ber to tak, že to nie si ty, resp lomcuju s tebou hormóny a keď sa to ustáli všetko bude dobre ako ma byt. Tiež som nechcela brucho, nerozprávala som sa nevnímala som to a nikto sa ma nemohol dotýkať. A pri prvom som stále pozerala aké je už veľké babo co všetko dokáže aké mam brucho atď...neboj prejde to a myslím, že to je normálny pocit 🙂

babulka97
20. apr 2021

To je pekne.. niekto nemôže mať deti, načo ste si to dieťa teda robili

autor
20. apr 2021

@babulka97 lebo som chcela a chcem. To ze niekto nemôže mat deti je problém konkrétnej osoby,nie môj. 🙂

autor
20. apr 2021

Ďakujem vám dievčatá, dnes som sa rozprávala s dcérkou o tom že mám v brušku bábätko , sestričku, hovorila jej o tom ake to bude a tak a tešila sa ze bude prebalovat somnou ,kocikovat a hrat sa s nou neskôr ,tak uz to vnímam lepšie a nerobím drámu z tych mojich pocitov, bude dobre uz nech je tu snami. 🙂🙂

babulka97
7. máj 2021

Vy máte teda ozaj problémy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre