Vôbec sa neteším z druhého tehotenstva

coralee_wiley
1. feb 2020

Asi som sibnuta, keďže som kedysi patrila medzi ženy, ktoré túžili po dieťatku a príroda nam v tom bránila. Prvé máme po umelom a teraz cakam druhe, stal sa zazrak a prirodzene. Uplne ma to vyviedlo z miery, kedze som mala nastupit do roboty po materskej. Muz ma nechape, ale zazera na mna, ako mozem byt taka nevdacna po vsetkom co som si prezila pri prvom. Ale ja som zostala v soku, mala som uplne ine plany a spokojny zivot. Neviem sa s tym zmierit. Prosim neodsudzujte ma.

martinka13
1. feb 2020

Ja Ta úplne chápem. Aj ja by som bola v šoku, hlavne keď už si mala iné plány. Na druhej strane, prejde trošku času, otrasieš sa a uvidíš, že sa budeš tešiť. A prvé dieťatko bude isto šťastné, že bude mať braceka, alebo sestričku. Držím palce

evittam
1. feb 2020

@coralee_wiley Suhlas s
@martinka13
A ak si neplánovala tehotenstvo tak sa bolo treba chrániť.

janinah
1. feb 2020

Aké iné plány?práca?kariera? no,na smrteľnej posteli ťa nebudú kolegovia obsluhovať a pracovné úspechy ti budú ukradnuté,mne teda budú,budem na deti a vnúčatá hľadieť a spokojná budem...kvôli mojej rodine,nie kvôli robote,tá ma živí,semtam aj teší,ale nie je to životná priorita.

dorotik
1. feb 2020

Ja ta chapem. Uplne. Prvy rok materskej za mnou a kebyze teraz otehotniem, predychavala by som to velmi dlho. Dcerku zboznujem, ale starostlivost o nu je pre mna tak vysilujuca, ze sa uz neviem dockat, kedy bude samostatnejsia. Zelam ti, nech to aj s muzom ustojite a mozes mu ponuknut, ze ked on je taky vdacny, moze to ukazat a ist na otcovsku dovolenku, kym ty pojdes do prace.

lenka2710
1. feb 2020

@coralee_wiley úplne ta chápem, ja mam 5 ročnú, chcela som si robiť VŠ, nastúpiť do práce a zrazu dve čiarky! Ok, chceli sme druhé babo ale aj tak som revala celý deň ako tur!
Zrazu som išla k dr a začala som krvácať, veľmi som sa bála o babo, že potratim a vtedy sa mi to tak utriaslo v hlave a teším sa, a mala nebude sama 😉 som v 19tt a stále mam zo všetkého obavy, lebo si myslím, že som zabudla byť s bábätkom a starať sa o neho, bojím sa pôrodu atď, ale to je normálne a keď som zvládla prvé, zvládnem druhé

lucia286
1. feb 2020

Mne sa stalo podobne.. Prvé dieťa, vytúžené po zamlcanom potrate.. Druhy krát som otehotnela mesiac po tom, ako som nastúpila do prace (syn 2 roky) a on do škôlky.. Celé tehotenstvo bolo pre mňa des, akože.. Odsudzuje.. Ale nie ani kvôli práci, ani neviem.. Proste to prišlo nečakane, neplánovane.. Hlavne kvôli synovi, ktorý je.. OSOBNOSŤ, som si povedala ze druhé takéto dieťa proste nedám.. Teraz vo februári bude mať dcéra 2 a za nič v živote by som ju nevymenila.. Keď som porodila, bála som sa aby ma ako matku neodmietla.. Ale bolo to najlepšie bábätko na svete, a dnes je síce všade.. Ale úplný anjel, poslušný.. Musí to prísť, takže by som si nad tým hlavu nelamala..vsetko je tak ako ma byt 🙂

coralee_wiley
autor
1. feb 2020

@janinah ved ani moja zivotna priorita nie je kariera, ale rodina, len je to necakane, a uz som nastavena na isty rezim a zrazu toto. A co som sa mala chranit, ked 10 rokov som nemusela😅 kedze sme boli dvakrat na umelom. Ja viem ze vyzeram nevdacne, nie je to tak. Ja sa na to uz necitim. To je cele

coralee_wiley
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macekovam
1. feb 2020

@coralee_wiley tak pekne vynos dieťa.. A muž môže ísť na materskú... Aj tak to funguje... A ty môžeš pracovať.

coralee_wiley
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coralee_wiley
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
1. feb 2020

Nebolo plánované, tak jasne, že vyviedli z miery. Tiež som mala kadejaké myšlienky na začiatku.... Pomaly to prešlo a zvykla som si na myslienku, že bude ďalšie bábo, i keď veľmi skoro a nečakane. 🙃

mirkava
1. feb 2020

@coralee_wiley mozno len hormony 😉.

evitka83
1. feb 2020

@coralee_wiley vies ono to je, jaky si to udelas, takovy to mas 😉 chapem tvoje pocity, tiez som sa chcela vratit do prace.Namiesto toho za chvilu rodim 😊 len uz som si povedala, ze neexist zopakovat si rovnaku matersku. V principe sa nepotrebujem vratit do svojej roboty, ale robit nieco co ma naplna. A da sa to aj popri materskej. Takze ked z teba casom opadne ten pocit frustracie, tak zacni rozmyslat, co ta bavi, v com si dobra, mozno ta napadne aj nejaky podnikatelsky plan 😉 mne sa paradoxne najlepsie rozmysla teraz, ked uz iba lezim. Rozmyslam, citam browsujem a pod 😉

deti95060810
1. feb 2020

to poznám...ale neboj sa isto ťa to časom prejde....a určite keď sa narodí bábo...už budeš myslieť úplne inak....🙂

sevcikovaa
1. feb 2020

@coralee_wiley aj mne povedali ze miminko z mamzelom nikdy nebude...mame 9 rocne ( medzi tym vraj spermie stratili účinnosť...potom 2x neuspesne ivf a ked sme isli kupovať dom tesne pred vybavovačkami bum tehotna... Ked som bola v centre prva otazka zmenila ste partnera...ja nie ani nic neuzivala ....takze uz teraz aby nebolo 3 sa poistime
Takehoto krasavca mame

coralee_wiley
autor
1. feb 2020

@sevcikovaa krasne, tan veru, hlavne nech je zdrave ❤

deti95060810
1. feb 2020

@coralee_wiley jáj čo všetko lekári natárajú...
naša pani učiteľka mala s mm dcéru ešte na VŠ - ako študentka. Ale druhé bábo sa im roky nedarilo. Aj sa nato vykašľali.... a keď dcére robili svadbu - pani učiteľka bola tehotná...S dcérou potom spolu kočíkovali....Osud je nevyspytateľný...🙂

desii9
1. feb 2020

@coralee_wiley vážne mám pocit akoby som to písala ja 🙂 zažívam úplne to iste, prvé mame z umelého , už mala nástupit do škôlky , ja do práce, konecne zabehnutý systém a vedela som čo a ako chcem a hlavne kedy chceme druhé babo a v tom prišlo prirodzene druhé ... teraz som v 7 mesiaci a stále nie som s tým úplne stotožnena... no hold človek mieni život mení 🙂

lubimmisku
2. feb 2020

Jaaj, moje aktuálne pocity. Tento rok som mala nastúpiť konečne do práce, rozvíjať seba, deti už odložiteľné, asi rok chodievame s mužom von aj bez nich- kino, koncert, obed.. , na pláne sme mali cestovať, bolo nám super.. užívali sme si, tešili sa, mali plány a zrazu bum, aj napriek ochrane. Úplne som sa rozplakala a veru poplačem si ešte aj dnes. Veľmi sa mi menia pocity z toho všetkého, z ničoho nič.

coralee_wiley
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubimmisku
2. feb 2020

@coralee_wiley no, snáď nás zachránia tehotenské hormóny a nejak sa to otočí 🤷‍♀️😁

lellla
28. okt 2020

Presne som to mala úplne rovnako ..vôbec doma a netešila skôr som bola nahnevaná lebo konečne išlo všetko tak hladko...ale vieš čo? Som.v 10tyzdni a už sa teším a hlavne odkedy som mala strach že potratim..tešíme.sa celá rodina ..snáď ťa to čím skôr prejde a z bábätka sa začneš tešiť ...♥️ Hlaveň na to stále nemyslí

coralee_wiley
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre