Vadí vám, ak sa ľudia dotýkajú vášho tehotenského bruška?

abiamo
11. júl 2021

ahojte zienky, chcem sa vas spytat na skusenosti s "obchytkavanim" tehotenskeho bruska, tiez vas to tak vytaca? Podla mna je to absolutne narusenie intimnej zony zeny a nedokazem pochopit preco maju vsetci pocit, ze ked je zena tehotna je zrazu absolutne normalne chytat jej brucho...za netehotneho stavu by boli povazovani za uchylnych a v tehotenstve je to zrazu v poriadku? To tak strasne stve len mna? 😁 vdaka za nazory a skusenosti + info ako to co najlepsie zarazit ked uz na to pride, lebo niektori ludia si fakt nedaju povedat a slovu NIE akosi nerozujemu resp.nechcu rozumiet

0silvia0
11. júl 2021

@abiamo ja toto tiez nechapem. V zivote by som sa nedotkla cudzieho tehotenskeho brucha, je to za ciarou. Mne nikto nikdy tehotenske brucho nechytal.

mattkapd
12. júl 2021

@abiamo cudzí ľudia mi brucho nechytajú a u rodiny a par kamarátov mi to nevadi

andreatytler
12. júl 2021

@abiamo Jasne ze je to nespravne ale mna za brucho chytala len jedna osoba a to mi nevadilo, lebo ona bola najvacsi fanusik mojho tehotenstva.

miadi
12. júl 2021

Ja som toto videla len vo filmoch . Mne sa nikto nechcel dotknut bruska ani mama iba posledne teho mi ho dcerka kazdy den bozkavala 😂ale robila to potom este aj mesiac po porode zo zvyku 🤣tak to uz bolo trochu odveci. 😂😂

simona139469
12. júl 2021

Nebola som ešte tehotná ale súhlasom, pride mi to divne. Pred rokom keď bola tehotná teta, ani mi to nenapadlo len raz keď mi sama povedala že aha jak kope 😂

miadi
12. júl 2021

A som jej vravela ze vies ze teraz mi bozkavas len špek? A ona ze nevadi ze lubi moje brusko aj bez babatka ze jej chyba to teho brusko. 🤣hoci baby brata denne vycmukala tiez. Ked ti to vadi daj si taketo tricko alebo si daj vytlacit v slovencine 😃do ruky mačetu a nikto sa Ta nedotkne. Ved ked povies nie a nepocuvaju tak rovno ich ostriekaj pepper spray 😂alebo povedz ze mas Covid

mimka11111
12. júl 2021

@abiamo ahoj, mne to teda veľmi vadilo....okrem partnera mi to vadilo od všetkých ostatných....a to už od samého začiatku tehotenstva...vo 8.tt som bola v nemocnici a prišla za mnou sestra na návštevu, na chodbe nemocnice ma pred všetkými začala hladkať po bruchu bez akéhokoľvek opýtania vopred 🤦, .....dala som jej najavo,že sa mi to nepáči a neželám si to....a to som ešte ani tehot.brucho nemala.....a ešte veľakrát potom mala nutkanie sa na mňa doslova "vrhnúť"....ja som ani tak nemala problém s hľadaním bruska,ale s tým,že sa vopred neopýta a sestra mi týmto činom cele hladkanie od iných úplne znechutila...

marianarem
12. júl 2021

@abiamo Mne to veru tiez nebolo prijemne a bola som dost prekvapena, ze sa to naozaj deje. Aj ked som videla, ze to ludia myslia v dobrom. Niektori sa aspon dopredu spytali a vtedy som odmietala.

tulipanicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka1
12. júl 2021

Ja som dotykovy typ, ale v tehotenstve mi to strasne vadilo, dokonca ani vlastna mama sa ma nemohla dotknut, mne to prislo ako taka obrana toho cloviecika. Jedine koho som ako tak dala bol muz, ale ten zas mal akoby strach a brucho mi velmi nechytal

tulipanicek
12. júl 2021

Toto by som veru nedovolila. Našťastie som v tomto smere mala okolo seba normálnych ľudí. Ale teda by odo mna letela súčasne otázka že čo ten človek robí a tiež jedna po jeho ruke 🤦‍♀️
Jediný, kto mi bruško chytal bol manžel.

lusyc
12. júl 2021

Mne to tiež vadí. Nerozumiem, ako to môže úplne cudzích ľudí vôbec napadnúť. Ľuďom sa jednoducho vyhýbam.

slovakboy
12. júl 2021

@abiamo to závisí od kontextu. Viem že môj otec sa raz spýtal mojej manželky či ho môže pohladkať. Nemala s tým problém. Myslel to dobre, ti ľudia si predstavujú to maličké tam a chcú ho akoby pohladkať ešte kým je tam. Nechcú ťa obchytkávať. Ale tiež by to každému nedovolila a nie opakovane. Možno máš pocit že niekto z tých ľudí to nemysli úprimne. Preto chceš chrániť bábätko. Obrat to na srandu a povedz že teraz nie že spinká. Alebo povedz že ti to nerobí dobre že nie. Dotyčný dotyčná sa zháči ale nič nepovie a nič neurobí s tým.

amelia89
12. júl 2021

@abiamo Tak logicky mimo tehotenstva naco by sa ta chytali😂😅 Vsak to je jasne ze to robia preto ze tam je babatko. Co ja viem,mne to nevadilo,ja som bola rada ale teda vacsina ludi (a to bolo len par,bud kamosi alebo rodina) sa ma najprv spytala,zase ja nie som v tychto veciach nejaky extremista. Ak niekto chcel chytit brusko na 5 sekund nemala som z toho traumu,ved ti ludia to myslia v dobrom a neobchytkavaju ma hodinu🤷🏽‍♀️ Zase tehotna som nebola vacnost a vsetko skonci aj to pohladkanie po bruchu 🙂

surama
12. júl 2021

@abiamo Mne ho zvykne pohladkat mama alebo svokra, to vacisnou, ked odchadzame, tak pri rozlucke. Ale ja to vobec neriesim. Oni to beru akoby maleho vo vnutri hladkali, nie ze ma obchytkavaju :D A od cudzich ani od zvysku rodiny sa mi to nestalo, takze neviem posudit. Keby kazdy chytal, tak to by mi vadilo.

magaret7
12. júl 2021

Boze ja to neznasam, som na to normálne alergická. Uz som vela ľudí doslova zrušila že nech sa ma nechytaju, neviem co to je za sprostý zvyk! A totálne ma vytáča keď napr predavačka v obchode sa na mns vrhne.. Cudzia osoba... Fuj.. Tak by som jej kmasla po tých rukách ze by videla... Nedokážem to pochopiť že prečo to ľudia robia.

1mata
12. júl 2021

@abiamo ja to mam rada, pokial to nie je "tetka od susedov", ktoru ani nepoznam. Sama som uchylna na bruska 🤭

sense
12. júl 2021

Neviem s akými ľuďmi ste v kontakte ale keď som bola tehotná sa okrem otca dieťaťa nikto môjho brucha nechytal...

petamich
12. júl 2021

ziadny cudzi clovek sa mi v zivote brucha nechytal 😃 a inak ak je to najblizsia rodina alebo blizki priatelia vobec mi to nevadi, vacsina z nich sa najskor slusne spyta, ci mi to nevadi - a napr. mne osobne to pride mile 😉

sirka9
12. júl 2021

len by niekto skúsil bez môjho povolenia. to by nedopadlo dobre, všeobecne nie som nejaký dotykový človek, takže teraz v tomto období určite dupľom nie. veľmi rýchlo by odkráčali s hubovou takou, že by ich to už nikdy nenapadlo, nie že pri mne, ale pri nikom inom.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
july0
12. júl 2021

Cudzí by sa mi bruška dotkol len raz, ale rodina a kamaráti mi nevadí vôbec.

len_nig
12. júl 2021

Mňa ešte nikto cudzí neskúšal chytať, väčšinou má pri pozdrave pohladka môj ocino (obimali sme sa ale aj pred tehotenstvom) tak teraz ma obime a pohladka bruško ale to mi vôbec nevadí 😊
Od najbližších mi to nepríde divné ale cudzieho alebo len takých známych by som určite ohriakla

janulienka_janka
12. júl 2021

Mne to od rodiny nevadí... Manžel je z bruška nadšený, stále mi ho hladká a bozkáva to mi príde veľmi milé.. Vždy keď sa stretnem s maminou a ocom, keďže to bude prvé vnúča veľmi sa tešia a tiež mi vždy bruško pohladkaju a nemám s tým absolútny problém.. Ani od segry mi to nevadi🤣🤣 ale ostatní my vadia... Ked ma chcela kamoška pohladkat po bruchu tak som sa nejak tak automaticky odtiahla 🤣 proste je to moje a manželove a hotovo ❤️

3katka15
12. júl 2021

Ja si to nedovolím u cudzej osoby, ale sestrine som pohladkala 2x, tak pardoóóń :D

ivangeline
12. júl 2021

Nik sa nepokusal. Len manzel moze. :D Nechapem,preco tl dovolis? xD

ckatka
12. júl 2021

Okrem manžela a syna, len jedna kamoška sa "odvážila" raz na privítanie, ale z nej tak srsala radosť a nadšenie, že mi to vôbec nevadilo.
Inak nikto a ani by som ich do svojho.osobneho priestoru nepustila...

abiamo
autor
12. júl 2021

@mimka11111 no presne, uplne bez opytatna ,totalna automatika, akoby mala zena na cele napisane "nech sa paci, pohladkajte si, som verejnym majetkom", strasne ma to irituje a vadi mi to od uuplne kazdeho okrem manzela.....(minule ma takto mamina chytia a tak som vyletela az som sa sama divila....to asi tie hormony, necakala som, ze mi to bude tak vadit)...takze ako vravi miadi, tricka + maceta a mozem ist do sveta :D (podstatne je, ze to nie som ja kto je divny lebo uz som mala ten pocit)

abiamo
autor
12. júl 2021

@surama to je sice pekne, ze to oni tak beru, ze hladkaju babatko ale ja to tak neberiem, stale je to moje brucho co hladkaju a moja intimna zona a nie som s tym OK, niekomu to mozno nevadi a pozera sa na to takto, ale mne to stasne dviha tlak

abiamo
autor
12. júl 2021

@magaret7 mam to absolutne rovnako, normalne sa bojim, ze sa uz raz nezdrzim a ked nestihnem uhnut alebo tomu zabranit dotycna poriadnu schyta z reflexu.....a bude po mne pozerat ci som v poriadku (ale uprimne, mala by sa pozriet na svoje chovanie ci sa jej to zda v poriadku).....zaujimave, ze to je 99% uchylka zien, muzov to maaalokedy napadne, ze chcem si chytit, teda pokial to nie je ich dieta :D)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre