Únava, tehotenstvo a 2-ročné dieťa

zzuunnaa
20. júl 2024

Zienky moje, nemáte nejakú radu.. Som na začiatku tehotenstva (7tt), no KO som.. total unavená, nič má nebaví, nič sa mi nechce, len sedieť a kukať do steny… Aj ako keby depresie na mna išli, mužovi knucim, že som stále sama, že aj keď má posiela na výlet, že idem sama atd (do teraz som s malou sama lietala kade tade a problém nebol)… asi hormóny.. no mám výčitky kvôli malej, má tesne pred 2 narodeninami a ja jej nevladzem ani program vymyslieť, ani sa s ňou hrať a keď protestuje tak mi v sekunde dôjde trpezlivosť :/ Môžem sa aspoň “tešiť” že po prvom trimestri to skončí? S malou si niekedy cez deň ľahnem, zaspim no potom som v noci hore alebo sa len prevalujem v posteli.. :/

beata_k
20. júl 2024

@zzuunnaa Ano, po prvom to skonci, druhy bude fajn, ale nebudem ti klamat. Treti bude opat tazky. Ale zvladli ine, tak to das aj ty. Je to "len" obdobie 😉

petronellla87
20. júl 2024

@zzuunnaa prešla som si tým nedávno 😁 a absolútne súhlasím s tým že prvý zlý, druhý dobrý, tretí zlý 😄 a posledné týždne pred pôrodom to bude masaker. Ale tak m9ja ma 1.5 roka, s dvojrocnym to bude možno ľahšie 🙂

zzuunnaa
autor
20. júl 2024

@beata_k
@petronellla87 ďakujem, tak aspoň tie 3 mesiace snáď budú fajn 😀😀😀 tretí budem okolo vianoc a neskôr tak to by mohol byt aj muž doma viacej… och.. som si pri prvom tehu ani neuvedomovala, lebo som si lenosila koľko sa mi chcelo 😀

vladi4444
20. júl 2024

Ahoj, mám to presne tak isto, tiež dcérku čo má zachvilu 2 roky, ja som už v 2 trimestri, ale stále to nie je ono, čo sa týka energie. Hormóny, nervozita, vymýšľam malej program furt chodíme von ale niekedy sa mi taaaak nechce a pohundrem..ale čo by matky nezvládli 😁

bolarazjedna
20. júl 2024

Ja som mala pozit test 3dni po 1.narodeninach malého... Tiež som bola unavená v 1.trimestri, len čo sme vstali, rátala som hodiny, kedy ide syn spať na obed a ja s ním.... Od 2.trimestra to bolo lepšie. Keď som mala nevoľnosti, zavrela som sa s ním do detskej (tam si nevie ublížiť), ja som ležala na posteli a jemu som vyložila knihy, hračky a hral sa... Aj keď vyhádzal oblečenie zo suflikov, bolo mi to jedno... Len nech nejako prežijeme ten deň.. 2rocnemu by som už miestami púšťala aj rozprávky v prípade núdze...

medda_beda
20. júl 2024

@zzuunnaa Hah či skončí 🤣.
Mne 3 mesiace nič nebolo.V 12 týždni som prvýkrát zvracala a odvtedy mám dni kedy mi nie je nič nič, potom keď sa mi zdvíha žalúdok alebo sa zase pozvraciam.
Nejaké emócie neprežívam, nie som náladová.
Únavu som pociťovala často aj pred tehotenstvom.
Vládzem aj športovať, ale ja som bezdetná.

Je to veľmi individuálne 🙂.

svetlonos
20. júl 2024

Presne ako píšu zeny vyššie. Náš mal tiež 2 roky, do vtedy som bola zlata maminka. Bez namyslenosti ci vystatovania sa. Pokojne som kaslala na nejaký riad a hrali sme sa s kockami, kreslili citali, von šli. A potom akoby utal a hrôza des. Uhucana, nervna a pravidelne som bacala, ze som na maleho zla. Raz o 7 večer som muzovi pivedala, nech sa postará hned o maleho, ja musím von, inak ma odpáli. Isla som do lekárne, nech mi dajú niečo na ukludnenie, to som bola asi v 8 mesiaci. Popísala som aká som vybusna aj na maleho ah rôzne ma to mrzí, nepoznala sa. Dali by vitamín A magnézium.
A proti únave odpirucam zelezo - oleovit forte. Je v prášku a bez vedľajších účinkov. Brala som 90 mg denne na odporučenie mojej dr. Funguje super, I ked pri prvom som prvé 3 mesiace prespala aj 18 hodin denne. Pri druhom som bola viac fit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre