Tehotná s nesprávnym chlapom

7. feb 2022

Prosím, neprajné a škodoradostné reči si nechajte pre seba..

Ostala som tehotná s chlapom s ktorým som nemala. Napriek tomu, že som sa tomu snažila predísť (prasknutý kondóm a následne nezabrala pilulka po, kvoli hnačkám a vracaniu).
Som z toho zničená. On ma podporuje finančne i psychický ale nie je on ten s ktorým chcem vychovávať dieťa, ten s ktorým chcem mať vážny vzťah. Bol len nepodarený úlet. Mám podporu rodiny, priateľov, dokonca i jeho a jeho rodiny (nepoznajú ma ale chcú spoznať vnúča a podobne) predsa neviem ako vychovám dieťa, ktoré som nechcela a nechcem..Neviem ako budeme fungovať lebo ja vzťah s ním nechcem a netúžila som mať jeho dieťa. Bojím sa, že nebudem dobrá mama. Nebudem vedieť dať dietatu tú rodinu a tú lásku , ktorú potrebuje, ktorú si zaslúži.

anjelicek26
7. feb 2022

Mozno by pomohlo byt trosku menej negativna a dat mu sancu? Co bude potom sa uvidi, momentalne budes rada za kazdu podporu, aku dostanes..nehovorim, ze vztah! Ale podporu... jeho rodiny, jeho, tvojej rodiny, uzivaj si to, ze stoja za tebou. Kolko mladych zien toto nema. Dieta bude tvoj milacik, nieco ako "zla mama" neexistuje, si pre to dieta jedina mama, dieta neporovnava...

janinah
7. feb 2022

Čo je na ňom také zle? Možno sa to dá " opraviť" a ty sa zaľúbiš.za pokus to stojí...dieťa za nič nemôže
Má aj tvoje gény.vychovas ho s láskou.

mimka1402
7. feb 2022

Možno on nebude láska z románu a ani motýle z neho mať nebudeš. Ale niekedy, keď niekto pri nás stojí a snaží sa, tak často je to viac než prvotné poblúznenie. Nevravím, že to je ideál. No šancu by som tomu dala a snažila sa ho vnímať z inej strany. Kľudne aj psychológa na rozhovor s kým by si to mohla prebrať tie svoje obavy...
A možno nič z toho nepríde, no nezahadzuj to tak skoro, niektoré veci potrebujú dlhší čas.😊
Minimálne ako už bolo spomínané podpora sa ti zíde. Ohľadom obáv, že budeš zlá... Dieťa najprv potrebuje teba v kľude, už veci nezmeníš a to čo prinesie budúcnosť uvidíš sama, ale zatiaľ by som to nezatracovala.🙏🏼

heln
7. feb 2022

pozri, nic z toho si nechcela a aj tak si s nim vliezla do postele..... napriek ochrane si otehotnela, ber to ako zart osudu, aj ked sa nesmejes (a nie neverim na osud), ale niekedy sa spatne pozries do zadu na svoj zivot a povies si, ze sa stalo presne to co sa malo stat....
daj dietatu sancu, budes jeho najlepsia mama a uvidis, ze si k nemu spravis vztah a budes ho milovat najviac.......
s otcom nemusis mat lubostny vztah, ale je super ze mas podporu rodiny svojej aj jeho, mas dobry zaklad a vobec sa netrap, ze mu nedas idealnu rodinu, zivot nie je idealny, dolezite je, ze bude mat milujucu mamu a rodinu.

zuzana9393
7. feb 2022

Pozri stale si na tom omnoho lepsie ako baby, ktore si mysleli ze otehotneli s tym spravnym a neskor zistili ako velmi sa mylili. Predpokladam, ze je to rozumny a zodpovedny clovek, kedze sa na teba (na Vas oboch) nevykaslal. Byt tebou mu skusim dat sancu, minimalne na to aby bol dobrym otcom, ked uz nechces byt s nim.
A uvidis, ze ked toho drobceka budes mat v naruci, tak tomu chlapovi budes neskutocne vdacna. Ono su to len take keci, ktore pochopis az ked budes mama. Vela sa v tebe v ten den zmeni.

solange7
7. feb 2022

Mohla si ist na potrat.

thereisabear
7. feb 2022

Aj keď to tak nevyzerá, nie si vôbec v tej najhoršej situácii. Ja mám okolo seba veľa rodín, ktoré sú síce rodiny, ale nefungujú ako majú. Alebo aj tu sú často témy o tom, ako chlap príde z práce, zvalí sa na gauč a deti a domácnosť preňho neexistujú. Možno ten tvoj chlap ti bude väčšou oporou ako mnohí iní z tých navonok ideálnych rodín. Aj keď jasné, najlepšie je, keď sú dvaja spolu...

dassena
7. feb 2022

nesmies mysliet tak negativne. no ak s nim vztah nechces, tak si isto dobre poradis aj sama. nikde nie je napisane, ze ak as dieta s niekym, s kym nechces ani vztah, ze by si kvoli malemu s nim musela aj ostat

lucia147852
7. feb 2022

Dieťa je hádam aj tvoje a je jedno kto je jeho otec, to za prvé. Za druhé podľa opisu nefetuje, negembluje, nepije a je celkom ok, takze môže byt z neho dobrý otec aj partner. Budeš matka, tak sa začni správať zodpovedne a nečakaj na princa z telenovely. Okrem toho, keď si s ním nechcela dieťa nemala si s ním spávať, keďže z akokoľvek chráneného sexu dieťa byt môže. Jediná 100% antikoncepcia je abstinencia.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maruski99
7. feb 2022

to bola az taka hrozna jednorazovka? lebo ak pises ze ta podporuje aj on a jeho rodina, asi nebude az taky zly, mozno by bolo ok to zacat vnimat z ineho pohladu lebo zrejme si to dieta chces nechat, tak co ine ti akoze ostava. bud budes s nim, a ked nechces tak budes sama mama.

martinellacka
7. feb 2022

je velmi tazko povedat, co bude v tomto pripade spravne, ci s nim ostat a cakat, ci tam laska zahori alebo teda nie, alebo proste ostat slodobnou matkou. to si musis ty premysliet, no daj tomu cas

nelca0510
7. feb 2022

Tak buď sa s tým zmieris alebo pôjdeš na potrat,aťd. Zbytočne teraz hovoriť,že si s ním nemala ísť do postele,keď si si s ním nevedela predstaviť hypotetické dieťa,lebo žiadna ochrana nie je na 100%.

deti95060810
7. feb 2022

máš dve možnosti...
1. dať bábo na adopciu a niekoho urobíš šťastným
2. dáš tomu šancu a možno po rokoch budete aj všetci šťastní...
ja by som skúsila č.2

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
any_soj
7. feb 2022

V prvom rade - babčo ťa nenahraditeľne potrebuje len počas tehotenstva. To je to najviac, čo môže od teba dostať a dostáva .. Je skvelé, že si nešla na potrat - už len to dokazuje, že naopak si skvelá mama. A teda - možno sa v tom skús cítiť slobodne.... Podľa mňa je v takomto prípade úplne ok dať dieťa na adopciu, ak sa na neho nedokážeš citovo naviazať. Ale práve v tejto slobode je skrytá šanca na váš vzťah 🙂 Ak mu/jej dáš po pôrode chvíľu šancu, možno budeš sama prekvapená, že už nebudeš chcieť byť bez neho 🙂

madielilly
12. feb 2022

Snad ma nik neukrizuje za moj nazor....Co sa stalo sa stalo aj ked asi nie si rada.No na potrat nechod. Nechaj sa podporit a pomoct od rodiny. Nezatracuj to hned.Sama nevies co bude o tyzden. Nevies a necitis sa ako matka teraz byt,ale daj tomu cas.Mas asi zhruba 9 mesiacov kym bábo pride na svet a ty mas zatial ten cas na rozmyslanie a rozvyjanie seba,ze ci sa na to citis alebo nie.daj mu zivot a cas. A ked sa aj po porode nebudes citit byt matkou a starať sa o neho,tam môžeš dat toto pozehnanie niektorej inej rodine ktorá ti bude vdacna do konca zivota za toto

kamatopo
12. feb 2022

A on sa dokáže sám postarať o dieťa? Ak áno tak mu ho daj. Niekedy otec je aj za negatívnu matku. Tak ako matka dokáže s láskou sama vychovať verím že aj on by to dal. A ešte je tu adopcia a potencionálni rodičia čo mu dajú všetko. A budú radi za prasknutý kondóm.

kittykat22
12. feb 2022

Tvoja situacia je blba, ale co chces pocut? Riesenie je, ze pokial to dieta nechces tak mas nejake moznosti. Mas moznost ist na potrat napriklad. Ak to dieta vazne nechces. Ale ked si s nim spala, tak nemohol byt az taky hrozny. Ma zaujem on aj rodina. Mozes to s nim skusit. Ked to nedopadne, nikde nie je napisane, ze to nemozes skusit este raz s niekym inym. Nebud v iluzii, ze pokial nebudes chciet zostat s otcom dietata, tak okolo teba bude 20 rokov panackovat, lebo ty princezna si nestastna. Tiez ho to po case omrzi a najde si pravdepodobne niekoho ineho.

sandra89
12. feb 2022

Kľudne mi napíš správu môžme pokecať tam...

petricka22
15. feb 2022

Mam kamaratku, ktora o dietati nechcela ani pocut. Zivot bol pre nu len zabava. Az raz zostala tehotna a to tiez nie s idealnym partnerom… orevala to, ci nad potratom rozmyslala neviem, kazdopadne dnes je jej syn pre nu zmyslom zivota a vravi, ze to tak malo byt!
Mas podporu svojho okolia, na babatko sama nebudes a uvidis sama, ze byt matkou je to najkrajsie ❤️ Co tam po chlapoch. Ked budes sama chciet, v zivote ta ten pravy stretne a dieta nebude prekazkou.

mirkava
16. feb 2022

Keby som mala môjho syna aj so škrečkom tak ho milujem najviac na svete 😁. Aj ty budeš toho svojho

rencina_4
16. feb 2022

budes skvela mama len sa toho nesmies bat. mnoho zien trapia podla mna taketo pocity, no casom sa to fakt utrasie

douc
3. mar 2023

Ako to dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre