Tehotenstvo po potrate

bugajova
31. máj 2023

Potratila som v 18 tt tehotenstva bol to taky maly porod otvaral sa mi krcok a odtiekla mi plodova voda bolo to moje prve tehotenstvo .. teraz po dvoch rokoch som znova otehotnela a moja pani doktorka mi hovori že mozem bezne fungovat a chodit do prace som este len v 6 tt myslite ze je to normalne? Mate stym niekto skusenost? Mam strach aby sa nieco nepokazilo

elenka.k
31. máj 2023

@bugajova fu, každé tehotenstvo je iné
ja som tiež prvé potratila / iné problémy ako tie tvoje / a počas druhého som sa bála a našťastie nič také neprišlo a pri treťom - tiež iné. Tak pokiaľ nemáš zase oslabený krčok - niečím, tak snáď to bude ok - držím palce. Ozaj a nezisťovala doktorka dôvod otvárania sa ?

zabka79
31. máj 2023

@bugajova po dvoch rokoch by to mohlo byt v poriadku, ale chapem tvoj strach zazila som to, ja som mala krvacanie pocas tehu, to prve bolo.potrat a to druhe donoseny zdravy syn, priznaky rovnake...

bugajova
autor
31. máj 2023

@elenka.k
@elenka.k nezistili dovod … ale neviem ci by som mala pracovat vy ste tiez chodili do prace?

floki1994
31. máj 2023

@bugajova áno je to bežne..kazde tehu je ine..ja som tak potratila v 19tt...znovu som otehotnela po dvoch cykloch...normalne fungujem aj ked jasne bojim sa kazdy jeden den aby sa nieco nestalo...ale toto su veci ktore ovplyvnit nevies..bud je tehu zdrave a babatko silne a udrzi sa alebo nie. Si este len prvy trimester ktory je pri kazdom tehotenstve 50:50... este dlha cesta pred tebou...skus sa nastavit tak ze co sa ma stat stane,robis max preto aby to vyslo a viac nezmozes... 🙂

elenka.k
31. máj 2023

@bugajova áno chodila som do práce, bola som sledovaná častejšie a brala som aj lieky
ale moje zamestnanie nie je vôbec namáhavé

angel993
31. máj 2023

@bugajova ja som mala v prvom tehotenstve problémy s krčkom, porodila som predčasne a v druhom tehotenstve som mala kľudovy režim od začiatku. Tiež som sa začala skôr otvárať, ale vďaka tomu že som ležala sme to potiahli do 39tt.
Rozdiel medzi deťmi je 2 roky.

bugajova
autor
31. máj 2023

Ja robim v automobilke a mam namahavu pracu tak neviem uvidim ked pojdem na kotrolu k doktorke

terry658
31. máj 2023

@bugajova ja by som sa pýtala na PN ak by som mala namáhavú prácu. Mňa môj doktor vypísal hneď na PN, keďže som prvé potratila.

floki1994
31. máj 2023

@bugajova segru mam zensku lekarku a prave sa o tom bavime...lekarka ta nevypisala mozno preto ze zatial je vsetko ok, nie je tam ziadny naznak problemu a je velmi skoro, to ze si mala predtym oslabeny krcok neznamena ze to tak aj bude teraz...plus byt doma na pn s vychadzkami raz/ dvakrat za den psychike nepomoze...sama by som ani len rozmyslala co sa moze stat a panikarila..ked pojdes najblizsie na kontrolu sa jej opytaj..hned ako by tam bol naznak problemu tak by ta urcite vypisala.. neboj dobre bude 🙏😊

bugajova
autor
31. máj 2023

Ďakujem za rady ste milé😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre