Tehotenstvo - nové pocity

lenica2013
5. nov 2013

Ahojte baby,

s manželom sme sa rok snažili kým sa nám podarilo otehotniet... prišla radosť a samozrejme sa na bábätko tešíme...veľmi sa teším na každú poradňu, kedy uvidím malinké... lenže teraz prišli tieto zmiešané pocity.. na maličké sa moc teším, lenže neviem si predstaviť že mám opustiť prácu, kolektív .. ako ste s týmito pocitmi vyrovnali vy? asi je to prechodné...veľmi sa na bábätko teším... vôbec som nečakala že budem mať takéto pocity, pretože sme po bábätku veľmi túžili ☹

katrinka8
5. nov 2013

@lenica2013 - juuuj, to je uplne prirodzene 😀 Takych kadejakych zmiesanych pocitov este bude. Naozaj je to prechodne, hormony, hormony, hormony. Nenadarmo sa tehotenstvu hovori "iny stav" - nielen tela, ale hlavne mysle. Obrat o 180 stupnov v hlave. Aj mozog musi spracovat to, co sa bude diat - nielen dalsich 9 mesiacov, ale hlavne dalsi cely zivot. Naozaj sa nemas coho obavat, myslim, ze vacsina zien si tym presla, potrebujes len cas na spracovanie 😉

jul11
5. nov 2013

@lenica2013 tehotenstvo a aj rodicovstvo je nieco nove,clovek potom tuzi,aj sa toho obava.velmi to chce a potom si to nevie predstavit.je to normalne,v jeden den si povies,ved co tam po praci,dalsi,ako ti bude chybat.potom pridu obavy,ci sa budete vediet o dietatko spravne starat.je to normalne.skor by som si robila starosti,keby take pocity neboli 🙂

mirkami7
5. nov 2013

Presne ako hovoria dievčatá predo mnou,všetko je to prechodný stav,človek sa teší ale má aj obavy čoho všetkého sa budem musieť zriecť,ako to všetko zvládnem,môj život sa úplne zmení,všetko to prejde a ked sa to dieťatko narodí,tak vám docvakne,že v živote ste nebola taká šťastná a bude vám úplne jedno, kde je váš pracovný kolektív,budete sa cítiť blažená pri tom malom stvorní,zistíte, že v živote ste nikoho tak nemilovala,ani ste si dokonca nemyslela ,že ste schopná tak velmi milovať a ked sa na vás prvý krát usmeje,to je nepopísatelný pocit 🙂 želám vám nech vás tieto pocity čo najskôr opustia a nech vám všetko dobre dopadne

24seli
6. nov 2013

ja si myslím, že to je úplne normálne že máš takéto pocity.. je to veľká zmena treba si na to zvyknúť.. čím viac sa bude termín pôrodu blížiť tým viac budeš chcieť byť doma a keď sa bábatko narodí už to nebudeš riešiť a neboj stále bude za tebou niekto chodiť kto bude chcieť kočíkovať 🙂) drz sa 🙂

lenica2013
autor
6. nov 2013

@katrinka8
@jul11
@mirkami7
@24seli Dievčatá ďakujem Vám za pekné slová...dnes som bola na poradni a ked som uvidela to krásne šťastíčko čo vo mne rastie, bola som tá najšťastnejšie... ďakujem moc ...

giulliette24
6. nov 2013

@lenica2013 úplne ti rozumiem, teda čo sa týka pocitov, lebo túto ZMENU s veľký Z som ešte nezažila, no čaká ma to približne v tom čase ako teba. Keď si to predstavím (v panike), tak mi to príde ako byť v programe na ochranu svedkov 🙂 presťahujem sa z pracoviska do domácnosti; okolie ma prestane oslovovať menom a začne mi hovoriť "mamina"; nečítam už časopisy o bývaní, ale o rodičovstve; s ľuďmi sa nerozprávam o práci, živote, politike, ...ale o nevoľnostiach, prebaľovaní a biologických procesoch🙂 No úprimne, dobrovolne by do tohto programu nikto nešiel.... potom sa upokojím a poviem si, že život je nádherný práve tým, že je pestrý a keď som už dostala možnosť byť mamou, tak sa chcem poučiť radšej od tých, ktoré po rokoch konštatujú aké to bolo nádherné, ako od tých, ktoré po 6 mesiacoch utekajú do práce. A ktovie, možno ma materstvo bude baviť viac, ako aktuálny život 😀 DRŽÍM PALCE!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre