Tehotenstvo a domáce práce

buzz5
28. okt 2020

Ako ste zvládali bežné domáce práce v tehotenstve? Kto vám pomáhal? Co si myslite o tom najať si nejakú upratovačku ak vám nemá kto pomôcť?

veronikaszabova
28. okt 2020

Si tehotna, nie nemocna.
Upratovat mozes aj sama

marci77
28. okt 2020

zalezi, ci mate nejake zdravotne problemy, ak napriklad musite cely cas prevazne lezat v posteli, tak ano
ak nemate ziadne zdravotne komplikacie, upratovat kludne mozete
mozno v 8.9.mesiaci sa nebudete vediet predklonit a podobne .....tak vtedy myslim, ze uplne postaci, ak budete mat napr. iba povysavane, umyvat podlahy netreba
ale ak si myslite, ze treba .....tak kludne aj upratovacku
ja som to nastastie vyuzit nemusela

lenka2710
28. okt 2020

@buzz5 ja som ešte v deň pôrodu umyvala komplet kuchynskú linku a vesala záclony 😂😂 tehotenstvo nieje choroba, ale zas ano, pokiaľ máš zdravotné problémy a tehu zle znášas, je to iné, ako keď ti nič nieje

0silvia0
28. okt 2020

@buzz5 mas rizikove tehotenstvo?

maaji
28. okt 2020

Nikto mi nepomáhal , všetko som si robila samá a pohybovať sa musíš trocha v tehotenstve to ti neuškodí neboj 😉

s_a
28. okt 2020

Manžel.

asia83
28. okt 2020

@buzz5 V deviatom mesiaci som umyla 16 okien rôznej veľkosti. Ešte som prenášala tri dni. Dá sa to. Tehotenstvo nie je choroba.

denden77
28. okt 2020

@buzz5 bol to sice isto komicky pohlad ale normalne som fungovala az do konca 😎

deti95060810
28. okt 2020

ja som každé tehu bola v pohode. Okná som umývala aj v poslednom mesiaci, aj na bicykli som sa odviezla - ale len do obchodu, popr. do škôlky...
Ale ak máš zdr. problémy - kľudne si niekoho zožeň na výpomoc. Nič v tom nie je zlé...
poznám maminky ktoré preležali aj pol tehu, pretože mali problémy ....

3petka
28. okt 2020

@buzz5 chodila som na stavbu nášho domu. Malovala som, surovala podlahy, spárovala obklad a podobne. Pokial nemáš nejakú diagnózu tak to prosím ta neprezivaj...

mima1
28. okt 2020

Pokial ti nic neni tak naco upratovacky. Jedine ze by si si to chcela ulahcit oddychnut.
Ja som robila vsetko sama. V den porodu som este kosila na zahrade travnik. Ked to neprehanas tak to ide. Upratovacku si odloz na horsi cas ked pride mimino a nebude cas

somtuporady
28. okt 2020

Ja som bola relatívne aktívna do 6 mesiaca. Maľovala som steny v izbe, glancovala byt na príchod drobatka. No čo čert nechcel kvôli tomu, že som sa začala otvárať priskoro, som ostala na rizikovom a to som naozaj ani prstom nepohla. Celé dni som len ležala. Naozaj nič som neurobila, ani vysypať smeti...Nemali sme poriadok doma aký som si predstavovala, lebo muž nebol vždy po práci hrrr do upratovania, ale bolo mi to jedno.. Dievčatko sa mi narodilo presne na termín vďakabohu.

lucinka1988
28. okt 2020

@buzz5 cele prvé tehotenstvo som fungovala úplne normálne, dokonca v deň pôrodu som povysávala celý byt a umyla vaňu, v 8. mesiaco som si ešte aj auto vysávala. Manžel mi síce pomáhal, ale chcela som sa hýbať, veď tehotenstvo nie je choroba- pokiaľ teda nie sú na to objektívne indikácie. Teraz som v 5.mesiaci a pri 2,5 ročnom synovi úplne normálne fungujem, jediné, čo nerobím je umývanie okien..

dollyzv
28. okt 2020

Do 5teho mesiaca som nevládala zájsť ani za roh do obchodu kvôli nevolnostiam,väčšinu dňa som prelezala v posteli,čiže nakupoval,varil a upratovali väčšinou chlap,keď som mala lepšie dní,tak ja..od cca 30tt mi hrozil predčasný pôrod,takže som väčšinu času ležala s vyloženými nohami a opäť väčšinu veci robil chlap.. Teraz prenasam 🤣🤣

Chlap doma pomáhal aj keď som nebola tehotná a tak by to aj malo byť ;) nema problém navarit,či upratať aj sám od seba ;) nie síce tak precízne ako ja,ale aspoň sa nevalame v odpadkoch 🤣🤣

soldi
28. okt 2020

zvladala som ich uplne v pohode sama, ale preferovala som vyuzit volny cas na ine ucely ako je upratovanie, takze upratovacku som mala 🙂

janulla1
28. okt 2020

Pri prvom sme prerabali byt makala som do 8 mesiaca, pri druhej som tiež všetko robila s tým, že dom mala skoro 2 rocne dieťa a deň pred pôrodom som zavarila ešte 20 kg marhuloveho kompótu, pri treťom som sa začala v 6tom mesiaci otvárať, ležala som do konca tehotenstva na gauči 😁 všetko závisí od toho ci máš nejaké problémy v tehotenstve alebo nie, bežné upratovanie až ku koncu tehotenstva nevidim ako nejaký problém

evkakozickova
28. okt 2020

@buzz5 jejda😅 ja mám 2 ročného, živého syna a musím po ňom upratovať že nonstop... vždy niečo vyleje,omacka kebyže mám rozmýšľať že my to nejako ublíži alebo babu tak asi bývame v špine.

mlska19
28. okt 2020

Zeny,ste tu teda hrdinky.To bola aj moja svokra,ked v 8. mesiaci prala vo vani pradlo a spustila si porod.Dieta nemalo vyvinute pluca,prezilo len 11 dni.Ja zatial makam,som na zaciatku 7.mesiaca,ale uz citim,ze nevladzem a zacnem to selektovat.Nemam predsa len 20 a vela casu na reparat.

tulipanicek
28. okt 2020

Robila som úplne všetko, nosila aj nákupy a aj odhrnala v zime sneh (manžel pracoval niektoré týždne mimo). Veď som bola len tehotná, nie chorá 🤷‍♀️
A ja som teda ešte v 9.mesiaci chodila aj na samozber jahôd a hrášku 😁

lujza123
28. okt 2020

@buzz5 keď bývaš sama tak asi nájsť nejakú pani na výpomoc zíde sa ti aj keď sa bábätko narodí. Pripadne poprosiť mamu, kamošku.

Ak bývaš s mužom tak samozrejme ze on.

nykkushka
28. okt 2020

@buzz5 mne keby nepomahal manžel alebo mamina, že som na 5 izbový dom a dvor sama, tiež si niekoho zaplatím a vobec by som sa necítila nejak čudne alebo preemotivovane 😊.
Ja som prve tri mesiace len 🤮, potom dva mesiace ok a od 5 do pôrodu zas 🤮 a bolesti, ale snažila som sa zvládať aspoň základ - utriet prach, oprat, vyložiť naložiť umývačku dlazku zotriet/povysavat.
Ked bolo dobre, aj izbu malého som prerabala 🤣 a manžel mi nadal 🤬🤣.
Jedine comu som sa vyhýbala boli agresívne čistiace prostriedky - savo, fixinela atď.
Ale zas netreba byť hrdinkou a namáhať sa, to čo jedna dokázala a mohla do pôrodu, tebe pasovať nemusí a môže to uškodiť, takže reči typu - ja som makala do pôrodu a žijem si nevšímaj 😉.
Ak máš pocit, že pomoc potrebuješ, zaplať si ju, ozaj sa ten čas dá stráviť lepšie 😉

janulienka1103
29. okt 2020

Veď keď nemáš rizikové tehotenstvo tak kde je problém? Tehotenstvo nie je choroba. Je pekné ak máš partnera ktorý ti s tým chce pomôcť, ale ja som do ôsmeho mesiaca kmitala a ešte aj pracovala... Do 35. Tt som pracovala a 38 tt som rodila

danielahamar
30. okt 2020

Nezvládam, hneď som unavena😁 31tt,ale možno keby som doma, nie je problém, ešte že mám doma 3chlapov

zzzza
13. sep 2024

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre