Svadba a tehotenstvo. Čo ak mi príde zle?

29. júl 2021

Ahojte baby.
O pár dní sa vydávam a som tehotná.
Svadba bude len na úrade, ale problém je, že nevydržím dlho stať na mieste...
Čo ak mi príde zle? 🙄 Keď dlho stojím tak mám už pocit, že odpadnem...
Mám to niekomu povedať tam?
Sobáš by mal vraj trvať 20 alebo 30 minút a už teraz viem že to vo vysokých topánkach a dlhých šatách tam nevydržím... 😅
Poraďte mi prosím, ďakujem ❤️

tajna1988
29. júl 2021

V ktorom si mesiaci? Ak mas nejake zdrvotne tazkosti a nevydrzis stat, tak im to urcite povedz. Osobne by som si vysoke topanky ani nedala potom.

autor
29. júl 2021

@tajna1988 v piatom. Ja som nemohla takto na mieste stať ani pred tehotenstvom... hneď po pár minútach pocit na odpadnutie a pocit na zvracanie... 😒

evkamotka
29. júl 2021

Ved budes mat dlhe saty predpokladam. Si k nim obuj biele baleriny, nie vysoke topanky, ked si v 5m

tajna1988
29. júl 2021

A riesila si to niekedy? Lebo teda mne to nepride ok odpadavat po par minutach statia. Vypytaj si teda stolicku, ze ti je zle. A pokus sa co najskor vyriesit ten svoj problem, pri dietati na to potom nebudes mat priestor uz.

merrysa
29. júl 2021

Urcite vynechaj vysoke topanky.. Jednak kvoli tehu a jednak kvoli tvojim stavom..ja mam tiez podobny problem, nevydržím takto dlho stat na mieste pri ceremoniach, je to pre mna stres.. A vo vysokych topankach by to bolo oveľa horšie, ver mi.. Ja som sa vydávala v paradnych nizkoopatkovych pohodlnych topankach, hoci moj muz ma bez mala dva metre a ja bezmala 160cm 😁 a bolo to najlepšie rozhodnutie

dzejsik
29. júl 2021

Povedat, casto sa robi aj tak ze stoji len na uplne ofic casti (sluby, prstene, bozk) a na obkeci daju stolicky.

martina123s
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina123s
29. júl 2021

Treba povedat ze to chcete bez vsetkych formalit okolo… nam trval obrad bez toho 5 minut so vsetkym

autor
29. júl 2021

@martina123s naozaj? Tak takto by to bolo najlepšie... 🤔

sirka9
29. júl 2021

tak hlavne na požiadanie by ti mali umožniť aj stoličku. je to bežná vec, že pár sedí pri týchto formalitách. a ešte aj keď máš na to dôvod zdravotný, nemal by to byť problém. a tie vysoké boty, no, tie by som asi vynechala.

kkovacovak
29. júl 2021

Presne ako píšu baby normálne si vypýtaj stoličku a sadni si. A ak to ti neprekáža a netrváš na nejakom špeciálnom obrade tak sa dohodni s oddávajúcim že trpíš nevoľnosťami a že by si to chcela mať čo najskôr za sebou. Môj ujo takto oddáva a dá sa dohodnúť. Oni budú aj radi že tam nemusia byť dlho. Aj keď robia svadby pre starých ľudí, ktorí to chcú len aby boli úradne svoji kvôli dedičstvu alebo zdravotnému stavu tak to vybavia rýchlo.

petamich
29. júl 2021

vydavala som sa v marci tiez v 5. mesiaci, obula som balerinky a obrad trval ked to prezeniem asi 7 min. 🙂 ale pripadne im povedz, ci sa da len nevyhnutne a ci mozete sediet

laurika1432
29. júl 2021

V prvom rade by som si nedávala v žiadnom prípade topánky na vysokom podpätku, skús ich zameniť za nejakú pohodlnú obuv a isto by som povedala niekomu tam, že aby sa nečudovali keď si sadneš, že si proste tehotná a dlho stáť nevydržíš. Je to podľa mňa úplne normálne.

lorin29
29. júl 2021

Vydávala som sa na úrade pred 2 týždňami.. Som vo 8.mesiaci čiže tiež už moc nepostojim ale obrad trval do 10min...hovorili sme hneď ze chceme rýchly a síce som stála ale za mnou hneď stolička keby cosi😊

katkami123
29. júl 2021

Píšem z vlastnej skúsenosti, vydávala som sa v 3.mesiaci a to som sa 2 týždne pred svadbou vrátila z nemocnice kvôli silným nevoľnostiam, bola na infuziach. Ešte pár dni ako som skúšala šaty v salóne som v nich skoro odpadla ako mi ich zvazovali. Ale ako mi povedala aj ta pani v salóne, je to rozdiel v ten deň a veľa robí aj adrenalín atd. A je to naozaj pravda. V ten deň mi nič nebolo, všetko som super zvládla. Aj keď na druhy deň po svadbe som si to všetko odniesla 2x, co som ani z postele nemohla vstať, iba k wc a naspäť. Aj v svadobnom salóne mi povedala, ze už mala rôzne nevesty a ani jedna jej nepovedala, žeby v ten deň mala nejaké problémy. Ten adrenalín a to vzrušenie z toho všetkého fakt robí svoje.

evkamotka
29. júl 2021

Brat cely cas na obrade stal, ale robia to predsa ludia ludom. Vopred poziadajte o 2 stolicky s odovodnenim, vybavene (nech je to symetricke na foto, aj pre zenicha). A biele balerinky/sandale

jaskolka
29. júl 2021

Kľudne požiadaj o stoličku, s tým, že si tehotná a býva ti zle, v tehotenstve to nie je nič nezvyčajné
Ale skôr by som riešila ten problém, že ti býva zle aj mimo tehotenstva po krátkom státí. To určite nie je normálne...môže to byť problém s chrbticou, vnútornym uchom, s nedokrvovanim mozgu, určite by bolo treba to poriešiť

sirka9
30. aug 2021

ako dopadla svadba?

dmk_1
30. aug 2021

My sme mali svadbu 10 minut. A opytali sa ma, ci chcem stolicku.

zzzza
15. sep 2024

Ja som tancovala v 6tt na oslave mohlo sa niečo stať?

ullala
15. sep 2024

@zzzza to ozaj nemozes vytvorit jednu svoju diskusiu, kde sa na to spytas? Ale otvarat niekolko rokov stare diskusie? Keby jednu, ale toto uz asi tretia od teba, obnovena stara diskusia s tou istou otazkou.

diana45
15. sep 2024

@zzzza ty už dotancuj!!

petamich
15. sep 2024

@zzzza nie nic sa ti nemohlo stat, co presne by sa ti stat mohlo pri beznom tanci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre