Strata záujmu o partnera v tehotenstve

kvietok712
7. mar 2021

Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť.
Som tehotná(3mes.) a posledné tyždne som doslova stratila záujem o partnera. Vadí mi čo sa ma spýta, čo spraví, vôbec s nim nejako nechcem komunikovať a som rada ak spolu netrávime čas a nejsme spolu. Môže to byť spôsobené hormónmi alebo mali ste to niektorá tiež podobné a trvalo to len nejakú chvíľku a potom zas prišiel záujem ?

michaela789
7. mar 2021

@kvietok712 ja som sa pri synovi rozvádzala 3x do týždňa presne z tých dôvodov, ktoré opisuješ - všetko mi vadilo. Že si neposkladal deku keď vstal od telky, že mu nenapadlo samému od seba že by som si zrovna dala zákusok alebo že by som rada Dostala kvety, že si podľa mna dostatočne neuvedomoval, že nosím jeho dieťa... chudák, užil si, ale ustál to bravurne 🙂 myslím, že to pokojne môžu byť len hormóny, precitlivelosť. Nebuď na seba ani na neho pritvrda, porozprávajte sa o tom.

kvietok712
autor
7. mar 2021

@michaela789 ja sa veľmi snažím taká nebyť, ja si uvedomujem že je otec dieťaťa ale jednoducho mám taký postoj teraz k nemu. Ale budem dúfať, že sa to celé zmení a otočí sa to o 180stupňov z mojej strany k nemu. Dám tomu čas.🙂

ibajaanikiny
7. mar 2021

@kvietok712 ako by som o sebe citala😄 ja som uz zo seba bola zufala,a on zo mna duplom...koncim 4 mesiac a az teraz posledne dni u mna badam,ze zacinam byt “normalna”...

rybkoava
7. mar 2021

Môj mi zabudol v robote v bufete kúpiť gumené medvedíky. Bola som v 5 tom mesiaci. Čakala som ho do 23.00 kým prišiel z poobednej. Tu scénu čo som mu urobila si dodnes pamätám a aj on 🙂. Vtedy mu však všetko jedno nebolo. Na druhý deň sme sa na tom smiali. Neuveriteľné čo dokážu tehotenské hormóny.

kvietok712
autor
7. mar 2021

@ibajaanikiny tak to si ešte chvíľku na to “byť normálna” počkám 😂

michaela789
7. mar 2021

@kvietok712 vieš čo, ja som mala také epizódy... že chvíľu normálna a potom mi preplo, pred očami tma a len hnev, hnev, hnev, nespokojnosť, hnev... strašne veľa urobí partnerova schopnosť empatie. Môj nad takýmito vecami mávol rukou, snažil sa mi vyhovieť ale niekedy som bola fakt iracionálna... Takže s odstupom času - chvalabohu že tou rukou mávol 😂

eri24
7. mar 2021

@kvietok712 ja som plakala, kričala pre hocičo. 😁Niekoľko krát v špajzi som sa zavrela a revala že nemáme čo chcem... A urobila som mu takú scénu že namiesto chocapiku mi kúpil cimininis že ešte v tu chvíľu šiel a doniesol mi 🙂
Ani neviem koľko krát som ho poslal spať na gauč a koľko krát sa revala na posteli lebo on spal a ja som nemohla a plakala lebo som na neho kričala a potom som aj tak bola na neho nasrata že spi a ja revem. 😁🤷‍♀️
Zvládol to, chcel, musel neviem....ty máš v sebe vaše babo.. A posledne mesiace budeš veeelmi dobre cítiť že je v tebe malý človiečik, tak podľa mňa troška kriku a plaču je to najmenej čo môže partner popri tom všetkom čo prežíva žena počas tehotenstva zniesť. Myslím to samozrejme v dobrom 😁

michaela789
7. mar 2021

@eri24 presne toto...ako keby si mi nastavila zrkadlo minulosti 😂 Revala som že som ho poslala preč a on fakt išiel, ani sa neobzrel... bože, takto mi to pripadá naozaj nenormálne ale v tej chvíli som si jednoducho nemohla pomôcť, ako keby ho mne bola nejaká ďalšia osoba... majú to ťažké s nami veru ale tak faktom ostáva že mi "staviame" novú bytosť 🙄 to čo za amazonky by sme museli byť že by to s nami nepohlo.
Teraz som zas tehotná, chudák už vyťahuje krucifixy 😂

aneta129
7. mar 2021

@kvietok712 ja som v 7 haha a stále mám k nemu ''odpor'' stále mi vadí... Moje hormóny sú fakt iné... na začiatku mi vadilo aj to ked ma chcel objať, pusu dat... A stále som rada, keď ide preč... Predtým som to neznášala, ked ma nechal samu v byte a bol aj poldna preč a teraz normálne ho vyháňam... Takže nie si jediná... Vraj po pôrode Budeme viac chcieť byť s nimi 🤣🤣🤣

banderaska29
7. mar 2021

nikdy by som neverila, že to je možné ale stalo sa to aj mne 😀 môjho milovaného muža som zrazu prestala potrebovať vo svojej blízkosti 😀 chudák bol z toho totálne neštastný, ešte aj jeho parfém a celkovo jeho telesná vôna mi odrazu začali smrdieť, štekala som nanho ako pes 😀

januska121
14. mar 2021

Ahojte, tak nakoniec som tu na MK skoncila aj ja, aj keď som povedala, že sa nikdy nebudem zapájať do žiadneho fóra🙂. Dlho som hľadala podobnu tému ale natrafila som na nu až dnes...Ja som s partnerom 4 mesiace a uz som v 7 tt, viem pre niektorých skoro, aj nas to zaskočilo, ale čo uz 🙂. Len ma začalo trapit presne to co tu všetky spomínate..nemám záujem o partnera, najradšej by som prežila cele tehotenstvo sama, sťahujeme sa do spoločnej domácnosti, ale normálne sa mi chce z toho plakat, miesto toho co by som sa mala tesit a byt zalubena. Skôr mam pocit, ze ho neznášam a chcem byt sama aj napriek tomu jak sa on snazi. Fakt nechápem ci hormony v tehotenstve môžu až takto ovplyvniť moje prežívanie. Snáď sa to časom upraví ako píšete

misha716
2. jún 2021

@januska121 uz to mas lepsie ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre