Strach z pôrodu

gabika029
28. sep 2024

Ahojte s9m v 31tt. Môj prvý pôrod bol katastrofálny. Skončil sekciou.
Teraz sa začínam neskutočne báť. 😢
Stále mám myšlienky že tam zomriem alebo sa niečo stane.
Bojim sa aj o bábätko. Ako ste sa vysporiadavali zo strachom z pôrodu. Bojim sa aj sekcie aj prirodzeného a neviem ktorého viac 🫣

lily116
28. sep 2024

@gabika029 ja som sa tešila na pôrod, veľmi ťažko sa mi dýchalo, hýbalo,aj keď som nepribrala veľa, sústredila som sa na pozitíva, negat.myslienky som vytesnila. Aj môj 1.pôrod bol náročný, ale druhý bol super. Mne pomohla aj predstava,že budem normálne dýchať, môcť plávať,že sa zohnem bez ťažkostí, že budem môcť spať na bruchu, také hlúposti...

lily116
28. sep 2024

@gabika029 všetko bude dobré, ak si (alebo nie si) veriaca, odovzdaj svoj strach Bohu

matrioshka333
28. sep 2024

@gabika029 hneď na začiatku som na pôrodníkov a sestry vybabalila všetky svoje pocity, hlavne som opísala ako som bola na dne po prvom. Pochopili a vyšli v ústrety. Úplne iný prístup, iný pôrod a aj zážitky po 🙂

gejb
28. sep 2024

@gabika029 nerozmýšľala si nad zazmluvnenim porodnika? To by ti pomohlo možno odbúrať strach, vedieť, že sa ti bude odbornik venovať na 100%

slavka1988
28. sep 2024

@gabika029 som na tom podobne tiež čakám tretie dieťatko dve sekcie a tiež sa neskutočne bojím ďalšej a že sa mi niečo stane ,ale už teraz sa ledva dvihnem,som taká akoby ťažká nihy bolia kostrč boli xxx veci bolia takze si hovorím že sekcia bude vykúpenie a teším sa čo bude

gabika029
autor
28. sep 2024

@gejb ako sa to robí?

rebi789
28. sep 2024

@gabika029 choď na kurzy psychofyzickej pripravy na pôrod

joesvk
28. sep 2024

Tiež som mala tento strach. Pri prvom ešte horší ,než pri druhom pôrode.
Aj pred akoukoľvek operáciou by som mala rešpekt a možno aj strach.
Neporadím ti,ale po pôrode to prejde. Držím palce,aby bol tento pôrod viac v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre