Strach z pôrodu

18. sep 2022

Zachvilku rodím a ja neviem čo zo sebou. Mam strašný strach hlavne z bolesti. Nechcem vyznieť hlúpo ale bolí ma aj sex s mužom a neviem si predstaviť že mi tadial vyjde dieťa…

alzbeta311
18. sep 2022

Neboj sa, je to hlavne o hlave, každou kontrskciou si bližšie k babatku, ked ho uvidíš, na bolest zabudneš

vahcaac
18. sep 2022

Môžeš sa ukľudniť tým, že vždy máš možnosť dať si epidural 🙂 a s tým sa rodí krásne 🙂 áno pôrod bez epiduralu boli, ale s ním sú to mierne bolesti. Tlačenie má nebolelo vôbec, tlačila som presne 54 min 🙂 je to veľká úľava keď môžeš tlačiť 🙂 a pôrod fakt nebi taký zlý, zvládneš to !

alzbeta311
18. sep 2022

Zvládli to iné, zvládneš to aj ty ❤

minilla
18. sep 2022

Ja som rodila formou hypnoporodu a bolo to super👌🏻. Ak chces, kludne mi napis, rada sa podelim o info.

surama
19. sep 2022

@vahcaac 54 minut si tlacila??? To je ako mozne? Ja asi 5 min a aj to som si hovorila ci som nejak zle netlacila, ked tak dlho...

basska_b
19. sep 2022

@surama No, ja hodinu a pol a mala som.nervy, ze vsetky vravia, ze 3-4 krat zatlacili a vypadlo z nich. Ja neviem vobec, kde bol problem. Ozvy boli perfektne a personal ma povzbudzoval, ze je to uplne ok... tak si vravim, no dobre... bud som bola uz unavena, alebo som slabo tlacila (moje brusne svaly nic moc cely zivot, ale ani tuk na bruchu nemam)... alebo kontrakcie boli akesi slabsie... maternica uz nevladala... alebo dieta bolo moc velke (4.5 kg, 38 hlava)... neviem. Kazdopadne, slo to hladko. A bolest nebola vobec nejaka hrozna. V danej polohe ma to malo bolelo, to bola ta klasicka v pololahu. Ked ma dali do stoja na chvilu, som myslela, ze mi mozog vyleti z hlavy.

surama
19. sep 2022

@basska_b Panecky, nevedela som, ze aj tak dlho sa rodi 😲 Mne nechceli dat epidural, lebo som sa pomaly otvarala a prva doba porodna trvala 10,5 hod a potom mi prepichli vodu, dali infuziu a do asi 5 min sa to rozbehlo, ale mne neverili, ze mam silne kontrakcie, lebo som maleho mala akoby vzadu ulozeneho, cize ja som mala bolesti v krizoch a pasy davaju na brucho 🙈 Ale potom samotny porod bol rychly...fakt tiez par zatlaceni a bol vonku..a to mal 4,7 kg, 54 cm a 37 hlavicku. Ale to sa nechvalim, len som nevedela, ze aj tak dlho niekto dokaze tlacit...u mna to bolo rychle, ale brutal bolestive a neviem si predstavit toto vydrzat hodinu alebo dlhsie...uff. Ale po porode chvalabohu velke uvolnenie ☺️

radanna11
19. sep 2022

Ja tiež mám už za pár do termínu som druhorodicka,ja nemám strach z bolesti lebo áno alebo epidurál a keby som nestíhala ten tak to proste vydržím , ja mám skôr takú nervozitu aby všetko dobre dopadlo aby bola malá aj ja v poriadku ak máte nejaké rady a typy ako ešte lepšie pripraviť psychiku na pôrodu kľudne hoďte sem 🙂
Pracujem na tom tvrdo lebo všade čítam ,že pokojná ,vyrovnaná,psychicky na to pripravená žena rodí krajšie a lepšie.
Prvý pôrod vyvolavany,16 hodín na sále,oxytocín atd.
Tento by som chcela aspoň kúsok kratší a lepší

surama
19. sep 2022

@radanna11 Ahoj cvicis s Aniballom? Mne toto velmi pomohlo na psychiku, ze som vedela, co ma caka, tak som si nejak verila, ze vsetko bude dobre 🙂

derdia
19. sep 2022

Boze ked ta to boli tak to nerob. Porodis, lebo jedine na co bides zamerana bude prezit.
Vsetkoostatne pojde bokom. Zvladnes to. Nic ine ti neostava. Alebo si daj epidural amas po staroatiach.

monika_mt
19. sep 2022

@vahcaac 54 minút? To je nejak strašne dlho, nie? Porodila som na pár zatlačení, max 5 minút mohlo trvať tlačenie, nevedela som že aj tak dlho niektoré tlačia. Však to muselo byt neskutočne vyčerpávajúce pre vás 🙄

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vahcaac
19. sep 2022

@surama presných 54 min, ani o minútu dlhšie ani kratšie. Bolo to ťažké. Ale nie bolestivé. Tlačila som veľké dieťa, zaseknuté rameno, nebolo to na Slovensku, ale v Nórsku.

mimikarol
19. sep 2022

Ktorá sa nebála? Ja som mala akútnu sekciu, ani mi nič nepovedali. Nechali ma po kontrole v nemocnici, bola som na pásy, večer som mala ísť znovu. Tak som sa už nachystala tak že pôjdem potom spať. Lenže už som nesla na pásy ale rovno rodiť. Mega som sa bála, ani nie bolesti. Museli mi dať dáky oblbovak lebo by som tam asi skolabovala. Mne sa triasli nohy od strachu, to som ešte nikdy nezažila. Našťastie personál bol milý (až na jednu sestru), ošetrovateľ ma držal za ruku.. A vieš čo? Keby môžem a dá sa to, bez váhania si to zopakujem. Bolesti som mala ako sviňa (s prepáčením). 3 týždne som spávala doma po sediacky na gauči, lebo keď som si ľahla bez pomoci som sa nepostavila. Tak ma bolela chrbtica že som sa ani niekedy nemohla zhlboka nadýchnuť. Po sekcii som pri prvom sprchovaní zo sestričkou skoro odpadla od bolesti. Ale stálo to zato. Je to len fyzická bolesť ktorá skôr či neskôr prejde. Budeš mať dieťa, úsmev, pohľad prekoná akúkoľvek bolesť. Keby viem že to bude bolieť milión x viac, aj tak by som do toho išla znovu ❤️

surama
19. sep 2022

@vahcaac 😲 Vau..riadne dlho. Ja zas kratko, ale masaker bolest.

hederamonstera
19. sep 2022

Kazda sa boji.☺️ Mne ale pomohlo uvedomit si, ze nejde az tak o mna ale o to babo. Pre neho je to obrovsky stres, tak som mu nechcela este ja pridavat. A este mi pomohlo predychavanie kontrakcii. Naozaj, ze len na to som sa sustredila a hovorila si popri nich “to das, to das, to das,” , ked sa stupnovali a ja som citila, ze ide na mna panika, hned som ju stopla a znova sa sustredila na dychanie a moju mantru “to das”. A bolo☺️
Pozitivne myslenie je klucove. Sustred sa na to, aby si nezacala panikarit, to situaciu zhorsi, pekne s kludom, predychavat a tesit sa na to ako ustupuju kazda jedna kontrakcia a na ten blazeny pocit medzi kazdou kontrakciou.
Ked to citas, asi ti to prinasa viac strachu. Ale ked k tomu pride, nebudes mat cas nad tym takto uvazovat

Takze zaver - mysliet na babatko a nespanikarit, predychavat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre