Strach z oznámenia tehotenstva

28. máj 2024

Ahojte mamičky, asi sa potrebujem skôr vyrozprávať ako nejakú radu…
Pracujem dva roky v školstve, za pár mesiacov mi mali predlžovať zmluvu na dobu neurčitú lenže som tehotná. Už jedno dieťa mám takmer štvorročné a tak možno nepredpokladali, že by som mohla byť tak “skoro” tehotná opäť. Často som počúvala narážky “zo srandy” že nech neskúsil byť ešte tehotná a podobne veci. Ja sama sa tomu teším ale bojím sa, ako to poviem nadriadeným, pretože práve od nich som počúvala tieto narážky…Už som takmer na konci 3. mesiaca takze už to budem musieť povedať. Niektoré kolegyne už vedia ale reakcie boli take, že jedna sa chytala za hlavu a druha nepovedala vôbec nič okrem toho že nech necakam že mi predĺžia zmluvu na neurčito…prišlo mi to ľúto, pretože vždy som dobre vychádzala so všetkými aj môžem povedať že pre školu robím maximum, viem že sú somnou spokojní ale proste je mi hrozne ľúto, aké majú reakcie už teraz…neviem ako to oznámim…zmluva mi končí tak, že dva mesiace ešte mám kým nepôjdem na materskú takze si neviem predstaviť čo budem robiť tie dva mesiace asi jedine úrad práce…na jednej strane sa fakt teším, že čakáme druhé ale na druhej strane táto situácia čo sa týka práce ma hrozne trápi…

len_nig
28. máj 2024

Práca ti môže byť úplne jedno ako to vezmú, priorita je rodina ❤️ keď ti zmluvu nepredlzia, ukáže sa iba ich charakter a za takou prácou by som fakt nesmutila. Prinajhoršom pôjdeš na úrad práce, tehotnú ťa isto na pohovory posielať nikto nebude, ak budeš mať dôvod môžeš ísť aj PN. Neboj sa, dobre bude 😊 nemáš sa čoho báť, fakt ti ich názory môžu byť ukradnuté

ivana3111
28. máj 2024

Práca v školstve vždy bola je a bude, netráp sa tým vôbec, možno ťa predsa čaká oveľa lepšia pracovná ponuka po návrate z MD a RD 🙂

barbora0308
28. máj 2024

Tak co uz no, zivot je raz taky. Dietatko ste planovali aj napriek tomu, ze si o tvojej situacii v praci vedela, takze si musela byt pripravena aj na skutocnost, ze budes na urade prace. Svet sa nezruti, uz len sa zmierit s aktualnou situaciou a tesit sa na dietatko. 🤗

lilianka28
28. máj 2024

Žiadny zamestnávateľ nedá tehotnej zmluvu na neurčito, maximálne ti ju môže predĺžiť do nástupu na MD.
Vypusti to z hlavy, užívaj si tehotenstvo a po MD si prácu v školstve nájdeš hravo. A nie je vylúčené že aj na tom istom mieste.

thirstymonk
28. máj 2024

Prioritou je dieťa a to vo všetkých oblastiach. Čo na to zamestnávateľ, to absolútne nerieš. Dnes je roboty toľko, že po ukončení materskej nebudeš vedieť kde skôr... 🙂

295anicka
28. máj 2024

Nič nie je stratené 💪💪💪 minulý rok som 1.5 podpísala zmluvu na dobu neurčitú a 25.5. odchádzala na materskú ❤️❤️❤️

butterflyeffect
28. máj 2024

Kasli na blbe reci aj na zmluvu, praca je len praca, ak nebude tato bude ina. Ci sa tyka vykrytia tych dvoch mesiacov-PN. Vacsina gynekologov nema problem v dnesnej dobe dat PN. Kedze vzdy sa na to najde nejaky dovod. A z PN na matersku , potom rodicak a pracu zacnes riesit potom. Nerob si z toho velku hlavu.

pieksamaki
28. máj 2024

Prečo sa neviete brániť.....véd to písomne oznam amestnavatelovi až keď ti predĺžia zmluvu.....načo si to hovorila kolegyniam...nato je pracovné právo....aby sme si pred zákonom boli všetci rovni , či upratovačka, riaditeľ, alebo ucitelka.....proste stalo sa.....a máš na to úplne právo.....aby si skutočnosť oznámila až po tom ako dostanes zmluvu...nikto ti nebude pomahat s deťmi.....a je toiba zamestnavatel.....ktory ma tiez nejake povinnosti akceptovat......vždy je to tvoj záujem ....a nehanbí sa za to, ze prinasas spoločnosti človiečika.....práca bola a bude.....a rovnako ani jeden z nás nie je nenahraditeľný.....a tak

januska12323
28. máj 2024

Netráp sa tým, je to len práca. Ja by som na tvojom mieste ešte nič neoznamovala ak nemáš problémy kvôli ktorým to potrebuješ.

lilianka28
28. máj 2024

@pieksamaki Lenže pri podpise predĺženia zmluvy už bude na nej určite to tehotenstvo vidieť.

pieksamaki
28. máj 2024

@lilianka28 to nevadí....ja by som sa nebála.....to nie je dôvod k zmluve nepristupit.....

lilianka28
28. máj 2024

@pieksamaki To si vážne myslíš, že zamestnávateľ je padnutý na hlavu? Veď to jej tehotenstvo prehrmí ešte skôr, ako dôjde k podpísaniu zmluvy. Nielen že to bude na nej vidieť, ale bude predsa aj chodiť na poradne, niekto ju bude musieť zastupovať...
Toto čo ty píšeš by sa dalo uplatniť v rannom štádiu tehotenstva.

vanilkovazmrzka
28. máj 2024

Pozri, ak si ucitelka, pracu mas rada a robis to dobre, tak po materskej nebudes mat absolutne ziaden problem sa opat zamestnat. Takze sa zbytocne netrap - ak si ta skutocne vazia, zmluvu ti predlzia aj napriek tehotensvu, lebo si ta budu chciet udrzat. Ak ti ju nepredlzia, nevadi, pride nieco ine 🙂

vilma7
28. máj 2024

Si tam iba dva roky, nie 20. Takže kľud, prácu si určite nájdeš aj po 3 rokoch.

adiranka
28. máj 2024

presne tak, vobec by som neriesila, co na to ludia v praci, proste rodina je zaklad a na prvom mieste, ostatne by som neriesila. a ako je aj vyssie spomenute, pracu si na tvojom mieste istotne najdes.

svetlonos
28. máj 2024

Kolegyne sú falošné, tutimutu len keď skáčem ako piskaju. To nie sú kamosky, len kolegyne! Necakaj radosť od nich. Tam sa to u vás "nenosi". Mne dokonca raz majiteľ povedal, dúfam ze sa ešte nechystáte otehotniet, som s vami veľmi spokojný. Mala som 35, bezdetna... Blbec si myslel, že budem čakať na jeho povolenie 🙈.
Neries, v školstve si vzdy pracu nájdeš. Teš sa a radosť si kaziť nenechaj, oni sú tí 0, 0 prd! V zivote by ti nepomohli, tak neries ich reakcie. Ber to ako lekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre