Strach v tehotenstve po strate

24. okt 2022

Ahojte baby,

som znovu tehotná po traumatickej strate vo vyššom štádiu, prvý trimester bol ok lebo som si to nejak nepripúšťala, ale teraz je to už horšie niekedy. Začali sa mi trochu bolesti v podbrušku, nič strašné ale do mňa vošiel hrozný strach až taký paralyzujúci. Na terapiu chodím už od vtedy čo sa to stalo, ale nie vždy pomôže. Je tu žienka čo niečo podobné zažívala a má nejakú radu?

Ďakujem

tanyan
24. okt 2022

Neviem aká bola príčina straty u teba. U mňa to bol hranične krátky pupočník príliš tesne obtočený - prerušenie prívodu v 33tt. Uvedomila som si, že to bolo niečo ako autonehoda - jednoducho blbá zhoda okolností a nedalo sa nič zmeniť ani ovplyvniť.
Kúpila som si v ďalšom tehotenstve angel sounds (fetálny doppler) a počúvala som - ten zvuk ma upokojoval.

autor
24. okt 2022

@tanyan dakujem. ja to mam take neobjasnene, stalo sa to v 27 tt, prisla som na to prave cez angelsound preto ho teraz nepouzivam, ale mne aj vysli nejake veci na imunologii aj ma teraz liecia a sleduju, teraz som v 17 tt.

nikol789
24. okt 2022

Ja som tiež potratila, strašný pocit...
Potom som pár mesiacov na to otehotnela, ono keď sa ti niečo take stane stále to máš v hlave bohužiaľ...
Ja som sa kontrolovala strašne prvé tri mesiace, stále som chodila na wc...
V druhom trimestri to už bolo lepšie, stále som myslela pozitívne, viac som oddychovala, mala som lieky utrogestan na vkladanie a veľmi som tomu verila že tento krat to dopadne úspešne. A tak sa aj stalo🙏🏽

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre