Strach v tehotenstve

14. feb 2024

Baby čo ste tehotne, pocitujete aj vy občas taký veľký strach? Prídu na vás také chvíľky? Bála som sa doteraz vždy o bábo, teraz sa bojím extrémne a prehnane o seba. Príde mi, že mi už šibe z toho. Bojim sa, že sa mi niečo stane, pretože som mala pár zdravotných problémov a odvtedy pociťujem ten strach a s ním náhle nevoľnosti, unavu, keď sa nad tým začnem zamýšľať. Mali ste niektora niečo take? Ako si s tym poradiť?

alica_matejka
14. feb 2024

ano, mala, je to uplne normalne podla mna. ale toto som mala tak v prvej polovici, ked uz som si bola ista, ze babatko pekne rastie, je zdrave a uz bolo dost velke a proste ze vsetko je ok, tak uz bolo aj mne lepsie. ono to prejde, neboj. viem, ze toto pocut uplne nestaci, ale nemala by si sa stresovat. neprospieva ti to rozhodne. ani tebe a ani babatku nie.

autor
14. feb 2024

@alica_matejka ja už som aj davno za polovicou a mne to začalo teraz :( doteraz som si uživala tehotenstvo, potom prišli nejake komplikacie a mňa to psychicky položilo...mam pocit, že pociťujem take uzkosti, že čo ak sa niečo stane mne...čo ak niekde omdliem, čo ak to, hento tamto....je to strašne, chcem na to nemyslieť, ale akonahle ostanem 15 min. sama so sebou, tak to hneď prepukne...

lenka098123
14. feb 2024

To vyzerá ako panické ataky, tiež som s nimi bojovala, táto kniha mi pomohla
https://www.martinus.sk/727511-panicke-ataky-co...
Držím palce!

autor
14. feb 2024

@lenka098123 ďakujem, kupim si ju 🙏 toho sa najviac bojim, nerada by som vyhľadavala nejakého psychologa alebo psychiatra nedajboze aj keď miestami sa cítim ako psycho 🙈🙈🙈
Prosim ťa bojovala si s tym v tehotenstve?

lenka098123
14. feb 2024

Nebolo to v tehotenstve, ale príznaky presne tie isté.. náhly strach, zvieranie hrdla, pocit, že odpadnem, temné myšlienky, furt som chodila ku doktorke, že mi niečo je atď. A absolútne nič ma nebavilo, práca, zivot, akoby som mala na sebe ťažký čierny plášť. Sama zo seba som bola sklamaná, keďže som predtým bývala veselá a plná sily. Písala som si vtedy do denníka aj svoje pocity a bola to sila. Neboj, budeš v poriadku 🙂

autor
14. feb 2024

@lenka098123 presne to istee! Presn tak sa citim ako si to popísala…no úplne do bodky..riešila si to sama na vlastnú päsť alebo s odborníkom aj? Ja sa chcem tomu veľmi vyhnúť, určite nechcem žiadne lieky a podobne..celý život mám sklon k väčšej citlivosti, ale žiadne prehnané stavy ako začali teraz v tehu…toto je pre mňa nepoznané, a nepáči sa mi to veru…nemôžeme si prípadne napísať správu? Ďakujem🙏❤️

lenka098123
14. feb 2024

Kľudne mi napíš správu 🙂

kiki68
14. feb 2024

Jasne, hned v 9tt som sa skoro zlozila. Paradoxne pred porodom som ten strach zrazu nemala, isla som do boja s krasnou kabelkou, handry na sebe za strasnu sumu, cerveny ruz 😀 A hajde vyvolavat porod. Ale to uz som bola nejaka taka vycepovana tym ako som stale bola na rizikovej ambulancii, ze som si akosi na to vsetko zvykla a bala som sa iba o dieta. Nie o seba. Po porode som bola ako iny clovek, plna energie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre