Strach v tehotenstve

rebekita45
20. jan 2024

Ahojte. Neviem ci to tak mate aj vy.. ale poslednu dobu sa bojim vsetkeho. Pred tehu som uz trpela uzkostami dlhe roky, momentalne som zachvilu 18tt. Mala som vela stresu, velmi sme sa hadali s priatelom od nejakeho decembra to trvalo.. teraz uz je to kľudnejšie.. ale tak vela sa toho udialo. Picham si od Vianoc Clexane, keďže mam horsiu zrazanlivost. Mala som o dost zvacsene vajecniky,tak aj kvoli tomu. Teraz asi 2 tyzdne mavam busenie srdca, extrasystoly (tie uz mam rok) ale niekedy dost vyrazne, stazene dýchanie (aj nos upchaty)... bola som u hemat. Bolo vsetko ok az na to zrazanie,takze mi ponechali ten clexane.Bola som u kardio, echo ok, ekg holter som mala, o 10 dni budú vyhodnotené. Meriam si tlak, mam ok, ale vsimla som si ze mi tlakomer ukazuje arytmiu 🙈 nikdy som to nemala,teraz neviem o tom. Posledne dni ma aj hlava boleva dost hlavnr poobede a vecer. Uz som taka vystresovana ked sa necitim dobre,stresujem a namyslam si vselico uz.. neviem sa velmi ani nicim zamestnat lebo stale na to myslim ze co mi je, preco a z coho.. az sa mi o tom aj sníva 🙈 mate to tak tiez ci len ja som taka vystrasena zo vsetkeho? Stale si sledujem tep, dychanie, a stale ma nieco potom vystresuje,neviem si pomoct🙈

fion22
20. jan 2024

@rebekita45 skús sa možno menej stresovať , nenechaj sa vytiahnuť do hádky, hlavu si zamestnaj peknými myšlienkami, teš sa na malé, ako sa budete kočíkovať, ako si bábo pomojkáš a tak🤗 búšenie srdca som mala v prvom tehu teda poriadne aj ja, za to môžu aj tehu hormóny...a ten upchatý nos, to môže byť tehotenská nádcha, niektoré to tak jednoducho majú až do pôrodu 🤷‍♀️ clexane- (viem je to hrozné, sama som si pichala v prvom tehu ) ale...pozri sa na to z inej strany, ber to pozitívne, že taká malá vec dokáže divy, že pred pár rokmi by koľko žien nikdy dieťatko nedonosilo, a ty len vďaka tomu budeš maminkou♥️

kacena4
20. jan 2024

po pravde... ked porodis nebudes mat cas sledovať seba... nestresuj sa, akurat si privodís fobiu, hladaj kazdy den radost v okolia a nezameriavaj sa na seba. relaxuj a oddychuj kym mozes, uzivaj si tehu

beata_k
20. jan 2024

@rebekita45 To mas len ty tak. Sa tolko nepozoruj lebo ta slahne. A ked sa narodi male tak mas poporodnu depresiu na 100% istu a to este len bude stres. Vsetko vyhod, vyloz nohy a pust si film.

javiemneviem
20. jan 2024

@rebekita45 nemáš to len ty tak… za mňa je tehotenstvo najhoršie obdobie v zivote ženy… hlavne to nedrz v sebe a hovor../ čím viac budeš emócie držať v sebe, vtedy najskôr dostaneš poporodnu depresiu…

rebekita45
autor
20. jan 2024

@javiemneviem no tiez nerozumiem fráze : Užívaj si tehotenstvo.. bohuzial nie kazdej je dopriate si to užívať🙈 ty mas ake tazkosti?

dadka1997
20. jan 2024

@rebekita45 ano v tehotenstve to tak je, tiez sa bojim všetkého, a ten strach ostane už pocas celého života...
Čiže mat strach je normalne a prirodzene, ale zbytočne sa sledovat to nerob, uživaj si tehotenstvo, je to krasne obdobie ...
ak mas problem s tlakom, tak si rob zaznami povedz o tom svojmu lekarovi, daj si magnezko.. vyloz si nohy a miesto googlenia hluposti si pozeraj videa o babatkach a tes sa ;)

rebekita45
autor
20. jan 2024

@dadka1997 nemam problem s tlakom,ten mam ok

dadka1997
20. jan 2024

@rebekita45 sak to v poriadku, ale tlakomer ti asi zaznamenava aj tie arytmie, tak mozno by bolo fajn si to vsetko zapisovať

ailiba
20. jan 2024

@rebekita45 skus sa ukludnit a uzivat si tehotenstvo. Je to predsa krasne, nosit v sebe babo a davat mu to najlepsie zo seba. Pozerat ako rastie brusko... Kontroly a gynekologa. Vnimaj ten novy zivot a lasku, ktora vami prechadza. Su to chvile, ktore sa uz nezopakuju. Rozmaznavaj sa.
Nestresuj sa, co sa ma stat, sa aj tak stane. Zbytocne si pohorsujes a babu tiez. Nestoji to za to. Este si naozaj privodis vazny zdravotny problem.

kitycat
20. jan 2024

@rebekita45
Zhrnme si to:
Uzkosti
Nezhody s priatelom
Prehnane pozorovanie sa
Navsteva X doktorov a aj napriek dobrym vysledkom nie si spokojna

Uvedom si, ze cakas dieta a to potrebuje spokojnu mamu a nie uzlicek nervov

rebekita45
autor
20. jan 2024

@kitycat z toho ekg este výsledky nemám, toho sa obavam 😏 ano ja viem ze musim byt kľudná, snazim sa ale niekedy sa toho tolko nakopi ze to nejde nejako lahko ..

lenka098123
20. jan 2024

@rebekita45 ak Vás to aspoň trošku ukľudní, mojej sestre tiež ukazoval tlakomer arytmiu, ale holter neukázal nič 🙂 držím palce!

javiemneviem
20. jan 2024

@rebekita45 ja som 2 týždne po pôrode. Pôrod by som aj 100x brala. Mam za sebou 2. Je to pre mňa fantasticky zážitok 😀 ale tehotenstvo, daj pokoj. Vecný strach. Stále nejaký lekár. Hematologicka. Tiež som brala lieky. Vyšetrenie po vyšetrení. Nič nerobíš, len sa bojíš a sleduješ cele tehotenstvo. Podľa mňa to je úplne normálny pocit. Nevycitaj si tieto pocity hlavne, že si ti neužívas a máš strach. Skús o tom s niekým hovoriť. Po prvom pôrode som mala aj poporodne depresie. Tieto pocity naozaj nie sú sranda.

terezkrijan
20. jan 2024

Ja by som na tvojom mieste zbehla na terapiu, pár sedení skús, či ti nepomôžu. Aj ja čakám bábätko, som 30tt a prekonala som tehotenskú depresiu, ktorá bola taktiež sprevádzaná strachom o seba, o svoje zdravie, život a dieťa. Úplne chápem, že sa dokážeš v tom pocite zacykliť a je ťažké sa uvoľniť. Sme v jednom obrovskom hormonálnom kolotoči, ktorý je na psychiku náročný ale tento strach a úzkosť tebe ani bábätku dobre nerobia.

kitycat
20. jan 2024

@rebekita45 ak ti to pomoze mna chceli podlat este na bysetrenie srdca, ale nestihla som lebo som porodila predcasne. No ocividne ziadna hroza na srdco nie je

S priatelom sa hadate preco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre