Strach počas tehotenstva, či sa budem vedieť postarať o svoje bábätko

miska210
18. jún 2019

Ahojte 🙂 Možno som blbá alebo čo 🙈 Ale každým dňom mám obavy či sa budem vedieť postarať o svoje bábätko... Dieťatko bolo vytúžené , som v 4 mesiaci. Ale ako tak sa pomali blížim k pôrodu , tak ma desia tieto pocity... Keď bude dieťa plakať a ja nebudem vedieť prečo a čo robiť , či ho budem vedieť poriadne obliecť kedže sa narodí v zime... Neviem , lomcujú mnou hormóny ?😀

limetka69
18. jún 2019

znak toho, ze budes dobra mama 🙂

bagre
18. jún 2019

hm, ja som mala tento stav keď sa mi prvé dieťa narodilo... a prežili sme tak ako kopa ďalších mamičiek čo sa starajú o deti 🙂 nemáš sa čoho báť, niektoré veci idú samé, a niektoré poriešiš potom 😉

ecoli
18. jún 2019

@miska210 toto riešili, riešime a budeme riešiť všetky. Aj ja som to riešila.. Pre mňa bolo nepredstaviteľné keď mi povedali že určite budem vedieť prečo plače... A naozaj... Počas prvého týždňa keď s bábätkom budeš nonstop, zistíš ako plače keď chce papať, ako plače keď chce vymeniť plienku a ako keď je unavené... Počas toho prvého týždňa v pôrodnici vždy keď zaplače nebudeš hneď vedieť prečo a preto len rob dookola to isté.. Ako prvé pozri plienku, potom skus dat papať, odgrgnut a nakoniec uspať ... Niečo z toho ho bude trápiť určite... A potom už budeš vedieť presne.... Ďalšia vec ktorá mi naháňala hrôzu bola AKO BABATKU NASTAVIŤ REŽIM.... no to tiež zvládneš úplne prirodzene... Ďalšia vec - prikrmovanie. Aké prikrmy... Kedy... Čo môže co nemôže... V akom množstve... A tiež som to zvladla... Stale prídu veci ktoré sa zdajú komplikovane... Ale naozaj sa iba zdajú... Ako odnaucit od cumlíka, ako odplienkovat... A podobne... Ale vždy je to len strach z nepoznaného... Za dva dni ta to prejde... Hned ako sa Malé narodí, budeš vedieť ako naňho 😋 ach ako by som si to všetko zopakovala zas 😍

annadobsonyova
18. jún 2019

Asi budem za trapku, ale ja som naozaj miestami nevedela, prečo plače, nevedela som, či veci robím dobre. Myslím si, že dobrá mama nie je tá, ktorá vždy vie, ale tá, ktorá sa snaží. Nebuď na seba prísna, časom sa všetkému priučíš ♡

marcelik88
18. jún 2019

Tym sme si asi presla kazda 🙂 Ale je to normalne ked je to tvoje prve dieta, neboj sa vela veci budes robit uplne instinktivne a na zvysok prides casom 🙂

sapetka
18. jún 2019

Ja som vobec nerozoznala plac mojho dietata.. asi som divna ale pre mna to bol stale rovnaky plac🤣ale zvladnes vsetko aj bez toho. Ucit sa budes za pochodu tak ako kazda😊

elisa171
18. jún 2019

ja som sa tehotna stahovala do ineho mesta s manzelov 200 km od mojej rodiny..ked som si v novom byte a cudzom meste sadla do kuchyne vtedy ma chytila panika..boze ja to nedam..ved tu nikoho nemam..a toto bolo cele tehotenstvo..teraz ma malá takmer 2 roky a myslim ze mi to ide celkom dobre :D :D

smejko25
18. jún 2019

@miska210 som rada že niesom sama 😀😀 takisto som prvorodicka a čo miestami tiež premyšľam ako ty 😀😀 navyše som v dospievani nemala okolo seba deti takže ked som prišla k priateľovi kde jeho bratia mali male deti absolutne som nevedela ako sa knim spravať čo hovoriť atd 😀😀😀

miska210
autor
18. jún 2019

@smejko25 bože ani nehovor. V rodine keď boli malé deti , tak som bola taká odmeraná. 😀

smejko25
18. jún 2019

@miska210 😀😀😀 ja takisto ako pohrala som sa snimi ale žeby som to nejak preživala to vobec 😀😀 teraz som uz trosku viac citlivejsia ked vidim take babätko v kočiariku už sa aj rozcitim 😀😀😀

lechtivka
18. jún 2019

Ja už 4 deň prenášam, každý deň sa rozrevem 2-3x z ničoho nič.. bojím sa a dosť. Ale zas verím že keď sa malá narodí dostanem ten cit matky 🙏 hormóny strašne somnou lomcujú🙄

miska210
autor
18. jún 2019

@smejko25 úplne jak ja... Ešte mužovi hovorím , počuj čo keď sa nebudem vedieť postarať ? A on automaticky si dal ruky na tvár a povedal oooooooch tie hormony zas 😄😄😄😄😄😄 asi ho tresknem po hlave aby to somnou prežival😀

ivinkapink
18. jún 2019

ani ja som nevedela rozoznat preco moja dcerka place, podla mna plakala stale rovnako...ale casom a skusenostami prides na to ci je cas papat, spinkat alebo ma inu nepohodu, alebo na to aj neprides 😀 ale budes sa snazit a to je dolezite, utisit svoje dietatko a dat mu vsetko co treba 🙂 je to iba strach z neznameho, budes dobra matka 🙂

miska210
autor
19. jún 2019

Ďakujem vám💕

oliviaolivova0
19. jún 2019

Ja som si tiež myslela že to nejako príde samo a budem vedieť čo a ako ale nestalo sa tak... Takže na to sa nespoliehaj. Prežila som hrozné obdobie, teraz by som sa lepšie pripravila. Odporúčam predpôrodný kurz a čítanie kníh s danou tematikou a neboj, nejako to prežijete 😉

timik1
20. jún 2019

@elisa171 mne prisla pomáhat moja mama, ked som prisla z porodnice, lebo muž musel na 2 týždne odíst do zahraničia...po prvom týždni som ju poslala domou a potom som si to už len uzívala...

simca06022011
20. jún 2019

@miska210 toto poznam, ja som ju nevedela ani oblict, v porodnici som dostala kurz z obliekania :D ked som mala odist tak som sa aj rozplakala (hormony?? 🙂) ) co s nou budem doma robit, ako ju mam obliect ked ideme von vo februari... atd.. sestricka mi pomohla a povedala, ze to nie je ziadna rarita, pomaha zaradom kopec mamickam ked idu prec poobliekach, nachystat.. doma som to uz neriesila, nie je na to cas, viac ma to ani nenapadlo :D nik iny tam nebol, dieta odkazane na mamu, vedela som hned vsetko :D ale v tom zhone som mala na chladnicke rozpis toho kedy dostala a kolko papat, do dnes sa na tom zabavam s mamou... aby som nezabudla, neprekrmila alebo co javem co 😂

mimiqa
20. jún 2019

Toto som mala ja....a celu noc po porode ani sekundu som nespala no akomi ho doniesli...laska na prvy pohlad a obavy fuc🤩das to

ariannazara
20. jún 2019

Také isté pocity som mala aj ja. Vôbec som nemala cítenie k deťom. Pred 4 dňami som porodila a svoje dieťa tak milujem že sa naňho nemôžem vynadívať. Hneď od prvej chvíle som vedela co mam robiť. Proste to je taky materinský cit ♥️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre