Strach na začiatku tehotenstva

27. sep 2021

Ahojte, len nedavno som zistila ze som tehotna, na babo sa s priatelom velmi tesime ale ja mam stale zmiesane pocity take pocity strachu. Bojim sa ci budem dobra matka, ci to vsetko zvladnem, tiez sa bojim co mi povedia v praci. Mali ste taketo obavy aj vy? Striedaju sa u mna pocity stastia a obavy

kristina3791
27. sep 2021

To je podla mna v rehotenstve uplne normalne ze sa ti stredaju nalady. Sice som este tehotna nebola. Preco by si nemala byt dobra mamina? ak mas manzela mate dom peniaze a mate dieta ako zabezpecit a samozrejme dieta chces matka podla mna zla nebudes. Ked nieco nebudes vediet mozes sa pytat tvojich rodicov popripade inych známych. ☺️

monika191019
27. sep 2021

Jasné veľa budúcich matiek má takéto obavy ale vytratia sa uvidíš ☺️

st_277
27. sep 2021

joooj to je uplne normalne…ked som porodila nevedela som ani prebalovat, ani drzat ani nic. Doktorky a sestricky ta vsetko naucia, pripadne laktacne poradkyne su super. Velmi nam pomohli nie len s laktaciou. Prve tyzdne som sa citila najhorsia matka na svete ale ked uvidis svoje spokojne babatko tak ta to hned prejde ❤️

deti95060810
27. sep 2021

to poznám... pri každom tehu som mala tie isté obavy ....neboj, to prejde....

zuzikak
27. sep 2021

Ahoj, jasne, ze mas obavy. Ides do niecoho, co si este nezazila a nepoznas to. Ak ti je priatel/manzel oporou, mate zabezpecene byvanie a nejake nasetrene peniaze tak ostatneho sa neboj. Urcite budes dobra mama. Ved budes robit len to najlepsie, co budes vediet. Ak si nebudes niektorymi vecami ista, mas predsa pediatricku, mamu, otca, znamych, co uz maju deti...Tak isto existuju fora, mozes si nieco vyhladat. Co ti povedia v praci ? 🙂 No na to sa mozes vykaslat. Pojdes na matersku a hotovo.

caroline11
27. sep 2021

Bábätko nebude riešiť či ste v niečom ako mama zlyhala alebo či to zvládate , budete pre neho cely svet a bude Vás milovať 😊 určite to zvládnete , no a to čo Vám povedia v práci ..tak tym dá netrápte . Nech si povedia čo chcú .

andrea_82
28. sep 2021

Samozrejme, že je to normálne, má to tak skoro každá mama. Mám 13 ročného syna a aj tak stále rozmýšľam, či ho vychovávam dobre. Podľa mňa je to tak aj správne, nie je nič horšie ako žena, ktorá má pocit, že všetko vie najlepšie. 😀

autor
28. sep 2021

Dakujem vam baby za povzbudive slova 😊

vvrga1
7. mar 2022

Samozrejme ze som sa bala, bola som čerstvo po skole, akurát prvá robota a ja som mala zmluvu na dobu určitú. Bala som sa ze mi nevyjde materská a budem bez peňazí, lebo male babo nestojí len euro. Potom prišli ďalšie obavy, ci sa tomu malému človeku vo mne darí, ci tie genetické testy dopadnú dobre, či rastie ako ma, ci mu bije srdiečko. A kde som teraz? Tehotenstvo som si skoro ani neužila kvôli obavam, stále som bola v krči... Ale musíš si uvedomiť jednu vec, že takéto pocity budú stále, ale všetko nakoniec dopadne tak ako to ma byt. To nejako neovplyvnís. A ano bude aj z teba výborná matka. Nestresuj sa zbytočne dopredu a uži si tehotenstvo!

marienka2030
6. apr 2022

Ahojte baby chcela by som vás poprosiť či máte skusenost......som tehotná 🤰 8 týždni mávam bolesti podbrušku nemôžem ani chodiť keď ležím alebo sedím neboli to je to normálne ? Pri mojom prvom som nemala žiadne bolesti ďakujem vám za odpovede 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre