Som tehotná a pripadám si ako keby som mala depresiu

maminkynafazulka
16. okt 2015

Ahojte.. Mam taky mensi problemik.. Odkedy som tehu pridem si ako keby som mala depresiu... Nic ma nebavi.. Energia nula bodov.. Neustale stresy pre nic.. A ani na partnera sa.netesim tak ako kedysi.. Nebyvame zatiak spolu ale vzdy ked mi napise ze pride mam sto chuti mu povedat ze naco zase.. Viem ze citi ze sa nieco so mnou robi ale nedava to najavo.. Protivia sa mi jeho dotyky.. Jeho bozky.. Rano vstanem z takpu naladou ze by som cely den najradsej prerevala.. A pred tehu som bola clovek co sa stale usmieval,mracit som sa mracila len ked som sa tvarilabyt nahnevana.. Ale teraz? Nedokazem sa vobec usmievat.. Ked uztak tak vynutene.. Co robot? :( som ztoho zufala... :(

dominiciatko
16. okt 2015

zmeny nálad..to sa stáva skús si to tak nepripúšťať ..neboj bude dobre...ja som mala tiež všelijaké chute nálady...raz som myslela že ho prihluším ani som neveddela začo :D...a teraz povačšine...neviem bez neho byť ani minutku :P...verím že to prejde..🙂 hlavu hore

ivca88
16. okt 2015

Jasneee ... to je tehotenstvom 😀 😀 ja zase občas vztanem a štekám po mužovi ako pes 😀
moja rada ? kup si magnezium - najlepsie znacka galvex ... a davaj si 1-2 denne pre zaciatok ...
magnezko nie len ze potlacuje nervozitu a depku... ale taktiez uvolnuje svalsttvo ... nebude ta bolievat podbrusko ... taktiez je to prevencia pred tvrdnutim bruska ... atd atd 😉
aj gynda ti ho isto odporuci 🙂
a 1-2 tabletky su nic .. mne ked tvrdlo neskor brucho ..tak som brala aj 8 tabl 😉
Ale neboj ... toto je uplbe normalne ... ved urcite mas aj tehu nevolnosti ...
Kto by sa furt usmieval ked sa ti chce.stale grcat ? 😀 😀 😀
Vydrz to 🙂

moninka666
19. okt 2015

@maminkynafazulka ja som na tom uplne rovnako...plačem pre uplne vsetko ..vsetko ma vytaca ale tak ze do nepricetnosti...nebodaj mi niekto protireci tak som uz urazena a zas len placem...a potom placem nad tym ze placem a moje male to asi vsetko vnima v brusku a ze mu to neprospieva...ale nemozem to dako zmenit proste placem pre vsetko..je to normalne???? ☹

dominiciatko
19. okt 2015

@moninka666 to vsetko je hormonmi...ja osobne som bola taka ista...nebodaj namna niekto zvysil hlas...a ja som revala aj 2 hodiny vkuse 🙂))) fakt som zacala verit ze to babo hadam rozozna ze za normalnych okolnosti by som takto neplakala....a mam par dni pred TP a placem aj pri reklame...vcera som plakala ked mi moj napisal ze ma lubi :D .....co mi pise stale...ale vcera ma to rozplakalo...takze podla mna je to uuuuuuplne normalne 🙂)

moninka666
19. okt 2015

Nech je to uz za nami☺☺ ten plac uz pochopim ale to ze sa viem rozculit nad vsetkym to ma trapi viac lebo tak nevedomky ublizujem aj druhym...proste sa neviem ovladat hned vybuchnem...fakt to uz len dako vydrzat

ivett5
9. nov 2015

Ahojte, citala som si co vas trapi. No keby ste videla mna... Uz som chcela ist aj za cvokarom...
Ja sa obcas smejem, ze v pohode nalada, ale to je velmi vzacny ukaz. Kricim na kazdeho, najviac
na muza, ale ako nepricetna... potom placem, ako ma to velmi mrzi a hovorim mu, ze ho milujem.
Potom zase depkujem ako to zladneme (nase prve) ze nemame o tom ponatie, v zivote som nebola
pri malych detoch, ani neviem ako sa drzi v naruci, ziadne skusenosti, pracujem v ekonomike, nie ako zdravotna sestra, takze nula bodov. Som z toho zufala, strasne sa chcem ukludnit, lebo viem, ze mala v bursku to vnima, ale ja uz ani neviem, ci su to hormony, alebo depka... ci mi sibe, alebo co vlastne...
Hadam sa so sestrou, nastve ma, ked im to dlho trva v cukrarni nas obsluzit 🙂 proste nic sa mi nechce, ledva nieco uvarim, som furt unavena, frustrovana... no uplny koniec. Viete mi to vysvetlit?

janulienka39
21. nov 2015

Ahojte babulky,som na zac.15.tyzdna a som na tom podobne.Stale som namosurena,muza ani nemozem citit,ak tak sa snim hadam mam uz 10r.syna takze presne viem co ma caka,a navyse sa obavam ako zvladnem porod ,ci sekcia - kedze mam uz 40 na krku a este k tomu aj trombofilny stav takze si picham fraxi,po ktorom mi ide zaludok uplne stocit ,pali ma pazerak ...takze naozaj ziadna slast,a jasne nevladzem,pred tym som zvladala milion veci teraz len to nanutnejsie a sportovala som 3x do tyzdna teraz sa odveziem do prace a z prace a zas sedim totalna katastrofa,nic mi nechutiak tak len sladke,alebo slane,moja zdrava zivotosprava je totalne fuc..som z toho zufala a mam obavy kedy sa dostanem do formy,a jlavn3 v mojom veku zdravie aby bolo,je to sialene ,ale fakt sa netesim...verim ze ma to nejako prejde lebo citim sa ako niekto komu vobec nerozumiem..

emilia25
21. nov 2015

Jaj baby ja mavam tiez depky ale nekricim po mužovi ale mu to všetko poviem co má trápi a vždy sa mi snaží nejako ten úsmev na tvári. vykuzlit a vždy sa mu to aj podarí.tiez placem ked je niečo dojímavé a niekedy som príšerná aj na chudence detí ale zas poviem muzovi a ten to bud rieši alebo je s nimi.a zo začiatku som malá uplne depky lebo som uz chcela ist do prace z toľkých materských ale ako malu citim uz som to prijala a tesim sa obzvlášť ze je to dievčatko.

beton
21. nov 2015

@maminkynafazulka na naladicky a tehotenske hormony alchemilka zltozelena. ale neprehanat, len sem tam. Mg neriskovat. je to navykove pre dietatko a maternica ako sval sa potrebuje cvicit, tymto len ochabne.
@janulienka39
@emilia25

tomasko27
22. nov 2015

No a my sa stale len hadame, pre malickosti, pre zbytocnosti.Ked nie je doma tak chcem aby uz prisiel a ked uz je doma tak mi obcas prekaza.Nejake objatia, neznosti nehrozi a to o milovani ani nic nehovorim.

ludmilusik
16. feb 2016

No ja citim v tele hrozne napatie a nepokoj. Chce sa mi plakat ale nemozem! Okrem toho citim uzkost ani neviem z coho. A tiez sa mi tazsie dycha. Takto som to nejak mala aj den pred menstruaciou ale bol to iba den. Neviem ako zvladnem 9 mesiacov. Povzbudte ma niekto? Citi sa niekto podobne? 😖

moninka666
16. feb 2016

@ludmilusik no mojka..daj to von zo seba..ha som urevana cele tehotenstvo..nastastie sa mi to uz krati 33tt..ale ak by som mala byt znovu tehu..dufam ze to uz takto nebude..tiez mam riadne depky vsetkeho sa bojim vsetko ma rozculi a zas len placem...tak drzim palce aby si to zvladla..✊✊✊✊

ludmilusik
16. feb 2016

@moninka666 dakujem kus pomohlo! 😀

severka13
10. máj 2016

@ludmilusik presne tak sa citim momentalne aj ja 🙂 uz dva dni mi je vkuse do placu, neviem si predstavit buducnost s priatelom s ktorym sme babo chceli, nemam chut s nim travit cas, najradsej som sama! Obcas mi je luto za starymi casmi, za slobodou.. mam vycitky voci babatku... strasne stavy... no dufam ze tie depresie pominu, a ze sa nakoniec vsetky zacneme na zivot minimalne vo dvojici s babatkami tesit... 🙂

zuzikxx
7. dec 2021

@janulienka39 ahoj, presli tie stavy?? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre