Som tehotná a nič mi nechutí

2. sep 2022

Som v 4 mesiaci, inak bezproblemove tehu bez vracania a dvihania zaludkov.
Zeny ja neviem co zjest, ci si objednam nieco, ci mi mama navari (prerabame a ja do konca mesiaca nebudem mat kuchynu) nic nie je dobre a po chuti, tu a tam sa posprtam v jedle a takto to konci. Nie je mi zle ani nic mi nie je po chuti.
Kazde rano co idem do prace polhodinu premyslam co si dat na ranajky a ci obed ktory navaria vobec zjem .. na porazenie
Ale som hladna a jedla by som ..
Mali ste toto niektora ?
Ďakujem za povzbudenie

evabb35
2. sep 2022

Samozrejme. Bežné jedlá, ktoré som mohla jesť od rána do večera mi prestali úplne chutiť. Ale nepamätám sa už, či som to takto mala počas celého tehu.

mimi3008
2. sep 2022

Ja som to tak mala...v oboch tehotenstvach som 1. a 2. trimester nemala na nic chut, jedla, ktore mi pred tym chutili, som jedla nasilu s odporom, oba razy som na zaciatku tehotenstva schudla, v poslednom trimestri som uz mozno aj chut mala, ale ako mi babatko tlacilo na vsetko v bruchu, som zas mala pocit, ze mi nic do zaludka nevojde. Nechapala som, ako mozu niektore tehotne "jest za dvoch". No ani som vela nepribrala. V 1. 11 kg a v 2. 8 kg

natalala
2. sep 2022

Ja som mala pri prvom tehotenstve to iste. Chutilo mi iba pecivo s maslom, spagety s kecupom a syrom a teda nejake salaty a celkovo skor take uplne jednoduche jedla. Teraz pri druhom mi zas maso vobec nejde dole krkom 🤷🏼‍♀️

kikiballa
2. sep 2022

Ja som to tak mala. Nič mi nechutilo,alebo mala som chuť napr.na cestoviny, uvarila som si ich a tam to skončilo. Jediné čo som zjedla bolo ovocie. Teraz som mesiac po pôrode a zjedla by som aj koňa 🤭 no nič nemôžem,lebo malú bolí bruško 🤦

autor
2. sep 2022

@natalala presne tak na rozky a sunku mam celkom chut ale ked to jem 3 dni uz ani na to nemam.
Ja viem ze su aj horsie problemy sveta .. ale je to neprijemne. Som i tak cely zivot vyberava ale oblubene jedla som mohla jest dookola. Ach

autor
2. sep 2022

@kikiballa Ano u mna je to tak isto ze ked sa chystam na obed celkom dobre je. Ale jak dam susto do ust ako keby sa moje predstavy ohladok chuti rozplynuli a koniec

autor
2. sep 2022

@mimi3008 keby som vela nepribrala veru to by ma nenahnevalo. Ale obavam sa toho lebo som nachylna na to a ked jem take sprostosti len pecivo a pod tak neviem. Nemam chut ani na cokoladu a sladkosti a to pred tym slo

kikiballa
2. sep 2022

Pozri ono telo vie prečo to robí. Možno to tak má byť. Skús ovocné a zeleninové šťavy a zjedz aspoň trošku normálne jedlo. Alebo si ho rozdeľ a jedz ho na etapy. Držím palce a prajem krásne tehotenstvo.

katulka94
2. sep 2022

Končím 3. mesiac a mám to to iste 🙈 v prvom tehu som jedla naozaj za dvoch, chutilo mi všetko a jedlo bola moja jediná radosť hoci som mávala aj zvracanie aj nevoľnosti 😂 a toto tehu je to presne ako píšeš že síce žiadne problémy ani nevoľnosti ani vracanie ale nič mi nechuti, nevonia, obľúbené jedla nemôžem ani cítiť a jedine čo dám do seba je rožok. Napriek tomu keď som hladná je mi príšerne. Tak aj rozmýšľam či to prejde koncom 1.trimestra alebo to tak bude aj ďalej 🫣

qetka
2. sep 2022

ja som mala to iste, aj som schudla. Jedine, co mi chutilo bola cina

autor
2. sep 2022

@kikiballa ďakujem pekne ❤️

autor
2. sep 2022

@katulka94 presne tak toto som zabudla napisat ze ak nejem mam prazdny zaludok a ihned skrvka a ta bolest. A vtedy mi byva kus “zle” takze musim jest.
A paradox je ze ja som hladna cize by som jedla len neviem co 😅
Otras. V 1 trimestri som zjedla vsetko a v 12tt to utalo a som v tomto stave. Ale ze si neviem vybrat zo siahodlneho menu ani z jednej restiky tak toto je sila ..

tamvtme
2. sep 2022

Ja som tak mala, nevracala som, ani mi nebolo zle, len som na nic nemala chut..do jedla som.sa nutila, nic mi nechutilo...ale casom to preslo...najprv mi prisla chut na jablko, tak som sa tlacila tym a postupne sa to zlepsovala...niekedy v 5. Mesiaci som sa prvykrat z chuti najedla 😀

ikka204
2. sep 2022

Presne ja momentalne. 4.mesiac a jem, len aby som jedla. Kludne aj polystyren, ani by som nezbadala rozdiel. Vsetko totalne bez chuti. Som aj prehnane citliva na akekolvek pachy. Hladna byt nemozem, lebo mi je tazko od hladu a jest nechcem nic. Dokonca zo sladkosti mi je blbo. Tym sa uz vyhybam. Maso s ryzou, ovocne dzusy a ovocie a zeleninu. Aj to len preto, ze ma z toho aspon netrasie... Pri prvom tehotenstve som jedla normalne. Ziadne speci chute ani nechute.

autor
2. sep 2022

@tamvtme ach tak si este mesiac a pol pockam veru.

autor
2. sep 2022

@ikka204 Ano vsetko je take nedochutene :D a ja som predtym velmi nesolila ani nedochucovala jedla. Snad to skonci skor ako po porode lebo ja vseobecne mam rada jedlo 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre