Som tehotná a bojím sa

10. sep 2023

Ahojte, len zaujímavosť.. choroby ako detská mozgová obrna, svalová atrofia, nejake choroby srdca atd. To všetko sa dá zistiť až po narodení? Som tehotna a kamaratka ma dieťatko, ročného chlapčeka a nebude asi nikdy chodiť aj keď bolo v brušku uplne zdrave, dala som si spraviť nifty pro testy ktoré vyšli v poriadku ale aj tak sa neviem uplne tesit že je zdrave, keď to tak byt nemusi:(

kacena4
10. sep 2023

nestresuj zbytocne tvoj stres prechadza na drobca, kludne môže byt vsetko ok a budes mat zly porod a nestastie je na svete, zbytocne sa trapis vecami ktore nejde ovplyvniť raduj sa z tehu

inana11
10. sep 2023

Je veľa pripadov kedy testy niečo neodhalia ale zase du aj pripady kedy test vyhodi vysokú pravdepodobnosť ochorenia ktoré dieta nakoniec nemá🤷‍♀️ ja neviem,nedavala som si robit žiadne navyse testy okrem klasických a nebála som sa,jednoducho som žila s tým že všetko bude vporiadku. Už teraz keď sa bojis,odkedy sa narodí sa budeš bat každým dnom viac… ja sa denne bojím o chalanov aby si neublížili a už si dokonca aj nejak ublížili a zvladli sme to🤷‍♀️skratka nezaťažuj sa tým čo nezmeníš 😃

luciah187
10. sep 2023

Ak ti testy vysli v poriadku, nechapem, naco sebe a malemu ublizujes stresom.

viestta
10. sep 2023

DMO je zvycajne dosledok niecoho co sa stalo pocas porodu. Srdcove vady sa niektore daju diagnostikovat uz v prenatalnej faze, niektore az po narodeni ale vrodene vady sa dnes uz velmi uspesne riesia chirurgicky- Ano, je normalne, ze buduca matka sa obava o zdravie svojho nenarodeneho dietata ale niektore veci sa proste stanu. Zbytocne stresujes.

alickapusinka
10. sep 2023

Sú choroby ktoré sa dajú ale aj ktoré sa nedajú zistiť s plodu.

beata_k
10. sep 2023

Ej ha, ale to si nemozes takto pripustat. Ked sa narodi, tak co urobis? Sibne ti z toho. Nemozes ho sledovat 24/7. Stane sa z teba klbko nervov a prenesies to aj na dieta. Kazda mama sa boji, ale nemozes dieta dusit a nic "nebezpecne" mu nedovolit.

cimage
10. sep 2023

Netreba sa stresovat, jasne, ze kazdej zene to prebleskne hlavou, ake treba si povadat, ze vsetko bude v poriadku. Su choroby, ktore sa nedaju zistit kym je dieta v brusku. Aj pri porode mozu nastat komplikacie s trvalymi nasledkami, ale to jednoducho neovplyvnis a zbytocne sa zatazujes.

ildiko36
10. sep 2023

Ja som rodila 2 dieta po 37r a 3. ako 40r, narokom som si nedala spravit testy, som si povedala, je to moje dieta ci bude zdrave alebo chore.Nase mamky nemali ani len sono, a mali kludne tehotensvto.
Tebe vysli testy dobre, uzivaj si tehotenstvo a teš sa na babetko🥰a nenamyslaj si nieco zle.
Bude vsetko v poriadku a snaz sa pripraviť psychicky na porod, kup si anibal a pouzivaj to ca 5tt pred porodom.Pschychicky i fyzicky ťa pripravy na pôrod a po porode nebudeš mať žiadne bolesti😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre