Šok, alebo sa ozaj neteším na druhé bábo?

miakurka
24. apr 2019

Ahojte, pred par dnami som sa dozvedela ze som tehotna... meskali mi svoje dni a s priatelom sme si tak robili srandu v obchode ze kupime test, ci nahodou, a tak aj bolo kupili sme a tam dve ciarky..
Ja uz dcerku mam ma 2r, jej otec sa o nu nezaujima a terajsieho priatela ma za ocina. Vsetko by bolo v poriadku no ja som si nejaka neista, rozpravali sme sa spolu o dietati, planovali sme ale az do dvoch rokov.. nezazrela som u nho nejaku velku radost, mozno sa tak tvaril len a na moju otazku ze preco nejak neprejavuje tu radost jeho slova boli ze este len prejavi, ale ze sa tesi. Je v soku ? Alebo chlapi to tak neprecituju ?
A po pravde, nastupila som do prace pred par tyzdnami ze sa trosku vyventilujem, pokial bude druhe. No neviem si to ani len predstavit byt dvojnasobnou mamou, ako to vsetko bude, ja placem placem a neviem prestat. Mali by sme sa tesit obidvaja nie? Ci su to len tie prve pocity ze sa obidvaja bojime

darinagod
24. apr 2019

podla mna bol isto v soku. vies ak ste to aj vy brali tak kvazy so srandy a bum potom proste prislo precitnutie. ja by som dala tomu nejaky ten cas a isto, ked ten sok opadne sa budete tesit obidvaja

lucyluv
24. apr 2019

Môj muz doteraz nič neprejavil a dcérka má skoro 2r a pritom je úžasný otec a viem, že sa vnutorne teší a miluje ju. Proste nemusí byť iba taký typ.

rik01lulaka
24. apr 2019

Ani moj muž navonok neprejavuje city...ale viem, ze ľúbi aj mňa aj deti...keď som prvý krát povedala, že bude otec tak akoby som mu oznámila, ze rožky nemali, kúpila som chleba...
Priešiť druhej uz plánovanej povedala iba, ze no vidíš a ty, ze to nebude tak skoro...nie každý chlap je ako modelkovia v romantických filmoch...tak to už neriešim 😉
A ty si zrejme tiež v šoku, ale to prejde...

lubik87
24. apr 2019

@miakurka u nás podobne išla som si robiť test zo srandy ms ani nemeskala ale skúšali sme ..že keď bude tak bude....pamätám ako som mu rozklepana dávala test on ležal na posteli zalomil rukami obaja sme sa smiali zo stresu...potom keď.nam gyn. Potvrdila bábätko tak sa veľmi tešil 🙂

jersey87
24. apr 2019

Ved aj ty si z toho v strese. On je tiez len clovek.my tiez cakame druhe a tiez mam zmiesane pocity, ako budem fungovat s dvomi detmi. Ale ja som si nevedela predstavit, ako budem fungovat s jednym. A fungujeme uplne v pohode. Verim tomu, ze casom strach odide a ostane len radost.

zuzipolo
24. apr 2019

@miakurka môj muž tiež neprejavil radosť,v podstate kým som nemala mega brucho tak ma ani nehľadal po ňom..on ale nikdy nevedel nejako extra dať najavo city.teraz je z neho skvelý milujúci otec,zbožňuje našu dcéru ☺️

darinks01
24. apr 2019

@miakurka myslim si, ze sa tesi, ale on dieta nema je v soku, vies co vsetko mu musi chodit po rozume? ake bude, co to bude, ci bude vsetko v poriadku 🙂 neboj sa a hlavne sa nestresuj 🙂 lebo z toho zosalies, klud a prajem vela zdravicka 🙂

jersey87
24. apr 2019

Este by som ti napisala jednu vec. Mam kamosku, ktorej partner chcel dieta. A snazili sa a snazili az sa podarilo. On cely rad, ona zmatena, ze ako bude... Kym bola tehotna, daval jej pusinky na brusko a vsetko okolo toho. Porodila a da sa povedat, ze je na vsetko sama. On si totiz neuvedomil, co dieta obnasa. Ten moj zas naopak, ked som mu povedala, ze som tehotna s prvym, tak ho oblial pot a potom to v sebe spracovaval. Viac menej sme sa o dietatku v brusku zacali bavit az ked som bola v nejakom 6om mesiaci, vtedy mi vykuklo brusko. Ale od porodu je to jeden uzasny otec, stara sa, hra sa s malou. On si totiz uz na zaciatku uvedomoval, aka velka zmena to bude. Takze nie je reakcia ako reakcia. Nechaj ho predychat situaciu a ty predychavaj a spracovavaj tiez.

miakurka
autor
24. apr 2019

Ani si neviete predstavit ako mi odlahlo, dakujem vam vsetkym ❤❤❤ uz som sa bala ze bude zo mna krkavcia mama, pri dcerke som sa tesila, aj teraz, no viem uz co ma vsetko caka, porod, tie hnusne dni s kojenim. Ach boze uz teraz stresujem a hlavne vsade sa trepat s dvoma detmi?! Horor 😟😟😟😟 to uz nebudeme mat na seba ani tolko casu s priatelom ze? Teraz sa nam dcerka prehra aj sama tak sa mojkame na gauci hocikedy....
Hrozne myslienky ma napadaju... 😁😁

miakurka
autor
24. apr 2019

@darinks01 ano presne, vcera v posteli mi o tom hovoril
Dakujem❤

nevludna
24. apr 2019

Boze, co by niektore za to dali. Len tak otehotniet. Ste sa mali chranit, ked ste nechceli🙄🙄🙄

miakurka
autor
24. apr 2019

@nevludna ale no nebud taka nevludna. My sme chceli no troska neskor a keby ozaj naozaj nechceme tak sa chranime 🙂 asi skor sme to nechavali na nahodu🙂🙂🙂

nevludna
24. apr 2019

@miakurka no tak potom?;) pomyslili, ze by si teraz potratila. Aky je to pocit? Zly? Tak ver, ze ho podvedome velmi chces a raduj sa a uzivaj tehu;)

miakurka
autor
24. apr 2019

@nevludna dakujem🙏

via88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
25. apr 2019

@miakurka možno ti k štastiu bráni to, že to s prvým partnerom nevyšlo. Tehotenstvo je super, ale si nezodpovedná sama voči sebe, pretože máš nového partnera a ste stále vo fáze mojkanie na gauči (život ideál) a už si tehotná. Mi príde, že trošku nerozmýšlaš, ideš do vecí po hlave a potom máš problémy.

gagik
25. apr 2019

tak nerod deti priatelom ale manzelovi,nech nezostanes sama s dvomi detmi,ked mas dalsieho co sa s tvojho tehotenstva extra netesi.

slavasss
25. apr 2019

@miakurka ja som zostala tehotna ked mala prva rok aj mesiac tiez to bol sok ale vsetko sa da zvladnut twraz som rada ze mam dve po sebe🙂

nataliaseidlova
25. apr 2019

Tiez som otehotnela ked mala dcerka 2 roky. Medzi detmi mam rozdiel 2roky 10mesiacov. Priznam ze obcas je to tazke. Ale nemam pocit ze mam menej casu. Praveze mam pocit ze stiham viac ako len s jednym dietatom. Chodim vsade s detmi kedze uz skoro 7 mesiacov kojim maleho tak bez neho ani na krok. ja si to uzivam, urcite mas teraz len šok. Ved pises ze ste chceli, si nemysli ze za rok keby si otehotnela tak by to bolo ine. Pises velmi negativne, ako napr vsade sa trepat s dvoma detmi, menej casu na partnera, hnusne dni s kojenim??? no neviem..zmen myslienky. Ja ked som zistila ze som tehotna moj manzel bojoval o svoj zivot v nemocnici. Volala som mu ze mam pozitivny test.Cele tehotenstvo som bola sama s dcerkou doma bez neho.Nalad sa na poztivinu vlnu..caka ta krasne obdobie 🤗 nekonecne dni mojkania s dvoma detmi 🤗 ja by som nemenila za nic. velmi si to s detmi uzivam 🤗😍

ajahoda
25. apr 2019

Ahoj aj u nás to bol tiez šok, druhé sme chceli neskôr a bola som tehotna, keď dcéra mala 6 mesiacov... S bruchom som ju učila chodiť 🙂 rozdychali sme to a teraz keď sú partacky 6,7 ročne a vidím ako sa hrajú s tretím vytúženým syncekom... tak mam slzy v očiach a nič nenahradí ten pocit byť mamou. Práca počká a tu nudnú rutinu si odkladám na neskôr 😆...

alienkami
25. apr 2019

Niečo podobné bolo aj u nás. Tiež som chcela druhé, ale až neskôr a celé tehotenstvo som si nevedela zvyknúť, že už som zase tehotná. Dokonca aj po pôrode som videla rozdiely. Žiadna eufória, ako po prvom porode, neprišla. Všetko už bolo také "odromantizované". Ale ľúbim svoju Mimi veľmi preveľmi. Aj keď ten vzťah je trosku

alienkami
25. apr 2019

... trošku iný ako so staršou. Ale to je tým, že sú maximálne roznielne povahy

alienkami
25. apr 2019

A do tretice: nie každý vie prejavovať emócie (a neplatí to len pre chlapov). Zrejme si ho zaskočila a on nevedel tak narýchlo čo má povedať. Keďmu to docvakne a zžije sa s tou myšlienkou, bude sa tešiť.

poluxka
25. apr 2019

@miakurka ahoj, mna zaujali tvoje slová: cakaju ma hnusne dni s kojenim a budem sa musiet vsade trepat s dvoma detmi... Preco si to hnusis uz dopredu? Asi mas zlu skusenost, to ma mrzi, ale ak si mala problem s dojcenim pri prvom, nemusi byt vobec pri druhom.😉 Vsetko je v hlave. Skus sa na vsetko naladit pozitivne! Budes dojcit super, nebudes, tak nebudes. Ziadna tragedia. Hlavne treba byt v klude a vyrovnana. A "trepat" sa niekam s dvoma detmi tiez nie je ziadna tragedia, dnes sa da krasne kombinovat podla potreby... kocik so schodikom pre surodenca, nosic a pod. Ja sa "trepem" fakt VSADE s troma detmi a vobec to nevnimam ako problem. 🤔😉 Prajem vam, aby ste sa tesili na babo, aj na vsetky "starosti" s nim a vsetko bude fajn, uvidis! ❤️🍀

mimik79
25. apr 2019

@miakurka tak ked na náhodu tak ste museli ratat s tým ze sa to moze stat aj hned, keď ste sa nechranili.......

11iva11
25. apr 2019

To chce kľud a nohy v teple. Mne pánbožko nadelil rovno dvojičky - párik, som prvorodička a žiadny extra materský typ no a po mesiaci od ich narodenia ešte žijem 🙂 a dokonca hoci mi trocha pomáha manžel (lebo samozrejme gro starostlivosti je na mne), tak stíham popri nich aj uvariť, ožehliť, aj pár hodín v týždni popracovať z domu.

ketrinka21
25. apr 2019

@miakurka myslim ze to este len pride,my sme sa na prve velmi tesili, druhe sa nam podarilo po 14tich mesiacoch a akoro sme obaja skolabovali od stastia....avsak ja riesim.napr v hlave....ci dokazem to druhe tak lubit ako prve...bude medzi nimi.rozdiel 6 rokov. ...boli sme.zvyknutí vsetko jej davat, strasne som na nu naviazana...neviem si to akosi vobec predstavit 🤷‍♀️🤷‍♀️no snad sa to po porode vsetko zmeni....a pride to tak samo od seba

d_anica
25. apr 2019

Ahoj! Je to šok, keď ste to neplánovali a nečakali. Úplne ťa chápem, mne sa pred pár mesiacmi stalo to isté. Mám už syna školáka, ale na druhé sme sa s mužom veľmi necítili. No a začiatkom decembra som zistila, že som tehotná. Mali sme obaja veľmi zmiešané pocity. Ja som bola zdesená, čo všetko ma čaká. Želala som si vrátiť to späť. No a potom sme sa začali tešiť, lebo sme si povedali, že všetko je ako má byť, že to zvládneme. Bohužiaľ, bolo už neskoro a naše maličké nás opustilo. V 7.tt. sa prestalo vyvíjať, v 11.tt. som potratila. Nepredstaviteľne ma to zasiahlo, nikdy si neodpustím, že som sa naň netešila od začiatku a stále si kladiem za vinu, že to takto skončilo. Moja rada, mysli pozitívne, mysli na to pekné, čo ti dieťa prinesie a buď vďačná. Ja by som dala čokoľvek, keby som mohla zmeniť čo sa mi stalo. Mať bábo v brušku miesto prázdnej diery v srdci. Prajem veľa síl!!!

stanushka10
25. apr 2019

@miakurka moja dcerka mala 1,5roka, ked som neplanovane otehotnela. Manzel 2.dieta velmi nechcel, ja ano ale neskor. 1.tehotenstvo rizikove, 2 mesiace v kuse v nemocnici, predcasny porod. Potom prisiel u malej ekzem ale taky, ze jej chceli davat kortikoidy do zily. 8 mesiacov bola non stop krvava, same chrasty od tvaricky az po nozicky. K tomu byvame na 3.poschodi bez vytahu, cize vsetko pekne nosit po schodoch.ked som zbadala //, som sa rozrevala, ze to znova nedam. Gynekolog mi naznacil, ze by bola vhodna interupcia, vzhladom na 1.tehotnestvo.Na prekvapenie manzel to prijal s kludom anglicana. Okolie to prijalo vlazne, ako svokra povedala,,co uz".a pravdupovediac, sama som mala pocit, ze to druhe nedokazem milovat ako prve.a vies co? Dokazem!!!!!DALA SOM TO. Uz mi tu zeru nervy 2 krasne, sikovne, milovane dievcatka:D nemenila by som. 2.tehotenstvo tiez ciste utrpenie pre mna. Opat tehotenska cholestaza, preskrabala som sa noci, dni. Opat predcasny porod. Ale nemenila by som. Vsetko bude ok. A o par mesiacov budes spominat ako ti bolo tazko uplne zbytocne, lebo ked sa k tebe obe deti pritulia budes vediwt, ze to stalo za to.

lilijana
25. apr 2019

Urcite je to prvotny sok (a blaznive hormony k tomu 😣) a ako budu dni plynut,budete sa obaja tesit na dalsie babatko a rovnako aj sestricka a ci je to teraz alebo by to bolo neskor, planovali ste dalsie babo,no nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre