Sme v drahom podnájme a otehotnela som. Mám si bábo nechať?

16. jún 2022

Zeny blba tema asi na MK ale skusim. Mam 35r,8r dceru z predosleho vzathu. Priatela ma v starostlivosti jeho 10rdceru. Ostala som tehotna.Nemame vlastne byvanie. Sme v podnajme s 2detmi.Po covide uz nemam ani financnu rezervu, nic. Mame drahy podnajom nakolko sme styria. Financne ako tak zvladam vsetko ale len preto ze pracujem po nociach. Ak si babo necham uz nas hadam nikde ani do podnajmu nevezmu. Hypo v dnesnej dobe v nedohladne. A ja sa nebudem mat moc ako o vlastnu dceru starat ked budem bez prijmu. Nevien co dalej..

k0l0b3zka
16. jún 2022

No partner bude musiet zamakat... A idealne keby ste si kupili aspon 2 izbak nejaky vlastny , alebo sa prestahujte do lacnejsieho podnajmu. Neviem, snazil by som sa kupit si vlastny byt aj ked nieco totalne skromne.

babovka2321
16. jún 2022

Ty musis vediet, ci by ta to nezozieralo, keby si si ho nenechala... K tomu ti nase odpovede nepomozu.

78787878
16. jún 2022

Nenechat. Bude to lepsie pre dieta, aj nenarodene aj to uz narodene.

kaki3
16. jún 2022

Záleží ako sa cítiš. Na čo sa cítiš, ja by som to nedokázala, aby som si dieťa dala vziať, psychicky by som to nezvládla. Furt si hovorím, že proste peniaze nejako sa nájdu, pokiaľ sme zdraví tak si vieme zarobiť. Prípadne sa uskromníte.

pribinak
16. jún 2022

Porodiť a dať na adopciu

azzflo
16. jún 2022

bolo by nezodpovedne si ho nechat... uz mate 2 deti na svete ktore vas potrebuju a ktore vy potrebujete zabezpecit

annamalaga
16. jún 2022

A ty to ako cítiš? Zvládla by si psychicky interupciu? Lebo to nieje take jednoduché, ako to vypada.

annamalaga
16. jún 2022

Ináč, partner sa ku tomu ako stavia? Nebudete prví ani posledni, čo majú deti v podnájme.

lucia147852
16. jún 2022

Tak hádam máš partnera, ktorý bol pri tom keď tp dieťa vzniklo. Keď žijete ako rodina, tak by sa mal postarať aj o tvoju dceru, veď ty budeš nosiť a starať sa o jeho dieťa. Predpokladám že aj varis a peries aj jeho prvej dcére. Interupcia neni vytrhnutie zubu.

misenka3
16. jún 2022

@78787878 to nie je pes, ani nove saty. Ako dokazes len tak odsudit zivot na neprezitie? Len tak jednym slovom. Ako sudca,ked rozhoduje o treste smrti.

marisoul
16. jún 2022

V 1. Rade sa porozprávaj s partnerom, musi to byť vaše spoločné rozhodnutie. Mnohé ti budú radit nechat za každú cenu lebo je to najväčší dar a požehnanie a ano je, ale treba zhodnotiť reálne možnosti vašej rodiny. Držím prsty, nech sa rozhodnete akokoľvek.

diamond007
16. jún 2022

Nechať. Také babo stojí málinko a dá sa zohnať ja spod ruky veci.
Prípadne dráhy podnájom vymeniť za lacnejší v okoli

dzejsik
16. jún 2022

babo min prve dva roky vela nestoji, vsetko mozne sa da zohnat cez bazar … kazdopadne aj keby si tehotna nebola, bolo by fajn spravit vsetko preto aby ste si mohli kupit vlastne byvanie, lebo by ste aspon splacali svoje, nevyhadzovali len tak peniaze druhym do vrecka

78787878
16. jún 2022

@misenka3 Prepac, nemam potrebu Ti nic vysvetlovat. Tvoj nazor Ti neberiem. Odpovedam autorke.

luccija
16. jún 2022

Ako dlho ste spolu?

marisoul
16. jún 2022

@diamond007 Malinko? Plienky stojs malo? Ak nebude môcť dojčiť, um a nedajbože tie specialne, stoja malo? Aj oblečenie a veci z druhej ruky cosi stoja, stupnu aj náklady v domácnosti, odbudne jeden príjem, ktorý nahradí iba rodičovský príspevok. Budme trochu realisti v otázke peňazí.

sense
16. jún 2022

Porozprávaj sa s priateľom ale rozhodne utie je len a len na tebe. Máš skončiť na ulici tak zvoľ radšej interrupciu a následne vhodnú antikoncepciu. Ak je šanca ze to zvládneš a dieťa chceš a dokážeš ho aj sama vychovať ak by priateľ cuvok tak si ho nechaj.
Nech sa rozhodneš tak alebo onak s týmto rozhodnutím sa budeš musieť vysporiadať vždy len ty sama. Pretože ak si ho necháš ani jedna z tých kt ta presviedčajú o tom ako stoji dieťa malo tvoje záväzky platiť nebude ani dieťa ti živiť nebude. A ta kt vraví nenechať nebude s tebou trpieť ak budeš mat výčitky svedomia.

zuzap33
16. jún 2022

@dzejsik malo ? Mas deti ? Tu nejde o oblecenie z bazaru . Plienky, hyg.potreby. o cene UM vies nieco ? A potom co po dvoch rokoch ?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzejsik
16. jún 2022

@zuzap33 chlap by sa mohol za 2 roky posunut kus pracovne, keby chcel a ano o cene UM dobre viem, starsi ho pil rok a pol ;)

autor
16. jún 2022

@annamalaga no ja praveze neviem.. Aby ma potom nechytili vycitky. Ale z praktickeho hladiska to proste nijako nevychadza. Uz takto mame dost

autor
16. jún 2022

@annamalaga ma velke obavy viqc menej po financnej stranke. Aj preto ze ame v podnajme. A s 3detmi nas naozaj nikam nevezmu. Vieme ako ke to na slovensku

autor
16. jún 2022

@marisoul realne moznosti na dalsie dieta by boli dost riziko z kazdej stranky. Ja sama neviem ci zvladnem 3 deti. Popritom bez prijmu v podnajme. Moc tam nevidim niaku viziu

autor
16. jún 2022

@luccija skoro 3roky

any_soj
16. jún 2022

Kde žijete?

autor
16. jún 2022

@sense mas pravdu

autor
16. jún 2022

@any_soj ako ze kde?

nikolka1986
16. jún 2022

V tvojom veku sa nechcene otehotnieť zrejme nedá. Dieťa si nechaj, prekonáte to, uskromníte a bude dobre. Určite neurob takú chybu za ktorú ťa "karma" štedro odmení.

any_soj
16. jún 2022

@78787878 počuj... A nebolo by ešte lepšie nenechať si jedno z tých narodených? Pre ich dobro. Lebo hoci maličké dieťa tiež niečo stojí, je to kus menej ako väčšie, aj zaberie menej miesta, ľahšie nájdu lacnejší podnájom a možno o pár rokov, kým dorastie, budú finančne na tom lepšie...

any_soj
16. jún 2022

Mesto. V Bratislave vám viem dať dvojizbak za náklady, bez zisku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre