Priateľka má slabé krvácanie, môže to byť niečo iné ako tehotenstvo ?

xyza_
17. aug 2019

Zdravím,som s priateľkou už vyše 2 roka,máváme sex iba s kondómom...naposledy keď sme mali sex tak som kondóm pred nasadením natlakoval vzduchom či tam dierka nebude,nič nebolo...nasadil som a skontroloval,tiež v pohode,ak som si istý že to je v pohode (čo som bol) tak kľudne ejakulujem do kondómu a predtým nevytiahnem,tak som to aj spravil...po sexe si dám kondóm dole a nafuknem či je aj po sexe pohode a nič,žiadna dierka len dole pri tej gumičke čo drží to už nebolo vlhké lebo sex trval dlhšie...stale to tak robievame a odhadzujem kondóm až keď som si na 100% istý že stým nič nieje...tak to bolo aj tentokrát. S priateľkou ešte nemáme 18 a nemá nikdy pravidelnú menštruáciu,stále jej meškajú...raz jej meškali aj 2 mesiace. Teraz jej meškajú už 10. deň (v jej prípade je to normalné) lenže sa mi sťažovala že mala také jednorázové krvácanie (viem že to zvyklo keď sa oplodní vajíčko) ale pýtam sa či to môže byť aj niečo iné ako tehotenstvo...bojím sa aj ja aj ona ale som si zároveň istý že ten kondóm nemal chybu ani pred ani po nasadení (nafukoval som to). Viem že dievčatá zvykli mať v teenagerskom veku nepravidelný cyklus...tak sa vás pýtam či to krvácanie zvyklo byť aj z niečoho iného... :( poprosím o normálne odpovede...

marinecka95
17. aug 2019

@xyza_ Priateľkine krvácanie mohlo znamenať ovulaciu - to znamená uvoľnenie vajíčka, ktoré je následne schopne oplodnenia. Ak je istota že kondom bol v poriadku, tak tehotenstva by som sa vôbec neobávala.

katie253
17. aug 2019

@xyza_ nech sú kúpi tehotenské testy, A nech sa otestuje, hlavne Z ranného moču, ak bude negatívny, tak nech skúsi zase O tri dni neskôr, ak nepríde menzes. Ak nepríde manzes ani O týždeň mala by ísť na kontrolu ku gynekológovi kde by mala chodiť pravidelne aspoň raz za rok.

lindusss2016
17. aug 2019

Co jej brani ist k dr, ked sa boji?

ukulela
17. aug 2019

@xyza_ moze to byt cokolvek - od ovulacie, cez nejake mechanicke poranenie pri sexe po zapal. tehotenstvo to vobec nemusi byt.

xyza_
autor
17. aug 2019

To krvacanie mala asi pred 2-3 tyzdnami....sťažuje sa že má také isté bolesti ako pri menštruácií ale menštruácie nikde...áno som si istý že som to nafukol a vzduch z nikadiaľ neutekal...

xyza_
autor
17. aug 2019

Tak sme sa rozhodli že dnes si popijeme trošku vínka červeného aby dostala tu menštruáciu a keď nedostane tak v pondelok pôjdem a kúpim tester...veľmi dúfam že tehotná nebude,durex kondómy používáme stále a jedine čo som si teraz všimol bolo že ten kondóm dole kde je tá upevňovacia gumička bol suchý kvôli dlhšiemu sexu (25 min) pretože tá čásť nevchádzala do pošvy...držte mi proím palce,nemôže sa to stať aby bola tehotná

xyza_
autor
17. aug 2019

Prosim vas ešte nejake nazory :( strašný strach mám...vypocitali sme ze presne vten den kedy sme mali posledny sex mala mat ovulaciu a presne na 10 dni nato mala to krvacanie :( :( ale ten kondom bol na 100% v poriadku :( :( nechapem co to moze znamenat

marinecka95
17. aug 2019

@xyza_ A ako viete že mala ovulaciu? Meria si bazálnu teplotu? Robí si ovulačné testy? Sleduje hlien a krčok? Dúfam že na základe nejakej aplikácie 🤪

katie253
17. aug 2019

@xyza_ test kúpite V ktorejkoľvek lekárni A aj v niektorej drogérii. Choďte kúpiť test A otestovať, víno by som V tomto prípade nedávala.

paladia
17. aug 2019

@xyza_ sa mi paci ta logika, 18 nemame ale vinko si dame. Mladá dáma už mala mať dávno za sebou tehotensky test a rozhovor s matkou o meskajucej menstruacii,naplanovanu navstevu lekara. Podla tvojho pribehu nepredpokladam,ze by bola tehotna,dnes vobec nie je jednoduche splodit dieta a s kondomom uz duplom. Napriek tomu moze mat slecna akykolvek iny problém,ktorý by mal riesit gynekológ, pretoze môže zanechat následky do budúcna,ked tie deti budú u vas chcené a nebude sa dat. Moze mat hormonalny vykyv, cystu,zapal,....cokolvek. Ale to zisti iba gynekológ.

deti95060810
17. aug 2019

nech si priateľka spraví tehu test...

xyza_
autor
17. aug 2019

@marinecka95 nemas nahodou ovulaciu 14 dni od poslednej menstruacie ?

eliska13
17. aug 2019

@xyza_ to tak vôbec nemusí byť a ešte , keď má nepravidelný cyklus

marinecka95
17. aug 2019

@xyza_ no tak ja mám šťastie že ju mám 14/15 deň môjho cyklu. Prosím prečítaj si množstvo literatúry, príspevkov a diskusii a prídeš na to, že cyklus každej ženy sa líši. Niektorá má ovulaciu na 10 deň cyklu, niektorá 20ty deň. Tak isto aj lutealna fáza sa líši u každulinkej ženy. Ak si priateľka nemeria bazalnu teplotu alebo spôsoby uvedené vyššie, alebo ak ju nemá potvrdenu od gynekológa nemôže vedieť kedy ju má.

xyza_
autor
17. aug 2019

Ďakujem,tehotenstvo by ste vylúčili ?

marinecka95
17. aug 2019

Ja si myslím že je to málopravdepodobné. Každý pohlavný styk môže znamenať tehotenstvo ale v tomto prípade to podľa mna nebude. Skúste test, ktorý kúpite lacno i v drogérii - budete obaja spokojnejší. Zvlášť ak má nepravidelný cyklus tak by som jej radila čím skôr navštíviť gynekológa.

xyza_
autor
17. aug 2019

Čítal som že je to normalné ešte...do 18 rokoch by každemu dievčaťu malo vyrovnať...ďakujem

xyza_
autor
17. aug 2019

A tie bolesti čo sa ževraj podobajú na bolesti pri menštruacii ??

marinecka95
17. aug 2019

@xyza_ áno to je pravda, že každej žene sa cyklus vyvíja a môže sa neskôr stať že menštruáciu bude mať pravidelnú. Ale nemusí to byť tak. Preco sa tak boji gynekológa?
Tie bolesti môžu znamenať všeličo - od ovulácie, zápalu, nejakej infekcie, predmenštruačneho syndrómu, atd. Diagnózu cez telefon ti nikto nedá. Podľa mna by mala navštíviť gynekológa.
Ja som tam už bola v 14tich.

xyza_
autor
17. aug 2019

Lebo sa bojíme že by bola tehu. a rodičia by to zistili od lekára a nie odnás

marinecka95
17. aug 2019

@xyza_ no je to ťažká situácia ale ak by aj bola tak nič na tom nezmeníte. Koľko má rokov?

xyza_
autor
17. aug 2019

Nechcem velmi uvadzat vek,hambime sa zato že niektorí prednami robili ovela ine veci

marinecka95
17. aug 2019

@xyza_ nerozumiem. Ak má partnerka 15 rokov môže ísť k gynekológovi aj sama. A to už hádam má.

xyza_
autor
17. aug 2019

Ak sa zisti tehotenstvo nema za ulohu gynekologicka hned povedat rodicom ?

marinecka95
17. aug 2019

@xyza_ tak na toto odpovedať neviem ale v každom prípade nič na tom nezmeníš. Ak nie je tehotná, bude mat potvrdenie že všetko je ok. V prípade že tehotná je, už to nezmeníš

judar
17. aug 2019

Zase trtkajúce deti...

mucuinka
17. aug 2019

@xyza_ nie, nema. Ma povinnost zachovavat lekarske tajomstvo. Teda, ak uz mala partnerka 15 rokov. V opacnom pripade ma povinnost oznamit to nie len rodicom, ale aj policii a socialke

xyza_
autor
18. aug 2019

Ja som nepovedal ze ma 15...

marinecka95
18. aug 2019

@xyza_ preboha hádam je mladšia 🤦🏼‍♀️

xyza_
autor
18. aug 2019

Nie nie to nie...proste vek nechcem uvádzať sorry

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre