Priateľ oznámil rodine tehotenstvo bez mojej prítomnosti

katka3212
14. sep 2022

Dobrý deň, stalo sa to niektorej z vás ? S priateľom som bola dohodnutá, že nikomu nepovieme o tehotenstve do 4 mesiaca .

Som v 12tt a dnes som bola u lekára . Medzi tým bol priateľ doma so svojou rodinou , a priznal sa mi že to povedal svojej mame , ktorá je taka , že to povie úplne každému . Dosť sa ma to dotklo, keďže to urobil tak, akoby sa ma to ani netýkalo, stratil teraz moju dôveru . Dotklo sa ma to, keďže som plánovala , že to oznámime rodinám spoločne :/ . Je to naše prvé dieťatko

gabriela2952
14. sep 2022

@katka3212 úplne chápem tvoje pocity z toho. Je to predsa vaša spoločná radosť o ktorú ste sa chceli podeliť spoločne. Určite mu povedz, že sa ti nepáči ze to povedal bez teba ale nehnevaj sa za to na neho, určite je iba šťastný a už nemohol vydržať a pochváliť sa stým svojej najbližšej maminke 🙂
A pekne poproste maminu aby si to nechala pre seba 🙂

viestta
14. sep 2022

Síce ste sa dohodli, ale nerob z toho tragédiu. Komu to mal prvému oznámiť ak nie svojej mame?

miriam11
14. sep 2022

@katka3212 tak je šťastný a nevydržal to už dusiť v sebe.

babovka2321
14. sep 2022

@katka3212 my sme tie, kazdy oznamovali komu sme kedy chceli, ja svojim, on svojim. Netreba zo vsetkeho robit ceremonie. Je to rovnako jeho dieta, ako tvoje.

lienka.7
14. sep 2022

@katka3212 no je to debil, prepac za úprimnosť.
A blikala by mi kontrolka, ze aj mamickar ked hned jej musi vsetko vyslepicit, resp. v jeho prípade vykikirikat

gabriela2952
14. sep 2022

@lienka.7 neviem ale mne príde normálne ze sa syn povie svojej mame ze bude otcom. Aj keď sa dohodli inak, myslím ze je iba šťastný a chce to už vykričať celému svetu.

syslik81
14. sep 2022

si len tehotna .. niesi prva a ani posledna ..nie kazdy to bude s tebou prezivat .. hold nevydrzal a povedal ... ci si cakala ovacie , cerveny koberec sampanske a neviem co vsetko okolo..este tolko x sa sklames

nelca84
14. sep 2022

@katka3212 mne by to nevadilo, ja si na take malichernosti nepotrpim. A rozmyslam, ze my sme tiez neoznamovali spolocne, takze kazdy povedal svojej strane.

katka3212
autor
14. sep 2022

@gabriela2952
@viestta
@miriam11
@babovka2321
@lienka.7
@gabriela2952
@syslik81
@nelca84

Ano , máte pravdu , ja to aj chápem že to chcel povedat mame . Ale tu ide o to, že sme mali niejaku dohodu a nedodržal to . A teraz budem aj tak u jeho mamy za najhoršiu , že som ani neprišla povedat a pod. Plánovala som že pôjdeme v niejaky den spolu. Keby mi aspoň dnes oznámil, že jej to ide povedat alebo niečo. A nie takto za mojim chrbtom

vani190493
14. sep 2022

@nelca84 my takisto.

queen_mary
14. sep 2022

Ja som tiez niektorym v rodine vykecala 😀 a muz drzi bobrika, lebo sme sa dohodli ze az po nifty testoch 😀 ale nehneva sa na mna, je mu to jedno. Tak sa inspiruj, ved o nic nejde. Bud rada ze sa muz tesi 😀

veronikaszabova
14. sep 2022

@katka3212 tiez som aktualne tehotna - 11tt. Tiez sme chceli s oznamenim pockat, len uz to je na mne vidiet (tretie tehotenstvo). A tak ked sa ho.niekto opyta, ci som tehotna, odpovie. Nevidim na tom nic strasne. Tiez sme to chceli mojim rodicom povedat spolu, ale ked sa ma na to maminka spytala, tak som jej povedala. A co mi mal hlavu utrhnut? Svet sa nezruti.

katuska93
14. sep 2022

@katka3212 ajaj, malá rada, až sa bábo narodí, obvolajte všetkých ostatných a až ako poslednú svokru, inak to už nebudeš mať komu oznamovať 🙂 (vlastná skúsenosť)

stary_ujco
14. sep 2022

Jedna dobra rada do budúcnosti. Partnerovi s kľudom povedz, že si to chcela oznámiť spoločne. Ale ďalej to nehrot. Si len 12tt. Ešte budeš mať celé roky šancu, aby s tebou mávali hormóny. A budeš riešiť väčšie problémy ako takéto prkotiny....

katka3212
autor
14. sep 2022

@syslik81 nie, práveže pre mna je to utrpenie sa stretávat s rodinou a oznamovať im to . Nie som vôbec spoločensky typ. Preto som chcela aby sme to povedali spoločne a rýchlo jeho rodičom a mojim a hotovo. Nič okolo toho nechcem . A keďže on to už povedal, teraz sa začne jeho rodina zaujímať a vypytovať … budú chcieť návštevy a pod …

katka3212
autor
14. sep 2022

@queen_mary ved toto, ja mám Trisomy testy za týždeň , tak som chcela počkať este na všetky výsledky :D

lienka.7
14. sep 2022

@gabriela2952 presne ako pise
@katka3212 mali dohodu, tak sa mal ovládnuť a mali to oznámiť sami. Nie utekať za mamičkou za chrbtom autorky 🤦‍♀️ sorry ale to je detinské. Ked mal.nutkanie, mali ísť zajtra spolu na návštevu, je sviatok, mohli dojst poobede na kávu a koláčik a oznámiť to spolu.
Myslím ze aj
@katka3212 by sa rada pochválila po okolí, kamoskam a tak, ale nejako sa dohodli. Mal to rešpektovať.

katka3212
autor
14. sep 2022

A celý čas mi on opakoval, že netreba nikomu tak skoro hovoriť , všetko sa môže stať a bla bla . Že sa netreba tešiť dopredu … a teraz toto spraví dilino :D

zuzinka888
14. sep 2022

@veronikaszabova
@veronikaszabova jeeej gratulujem.

veronikaszabova
14. sep 2022

@zuzinka888 dakujem 🙂 prekvapko na stare kolena 😂😂😂

zuzanka.zuzu
14. sep 2022

@katka3212
1.nikoho okrem rodičov (súrodencov, pár ľudí...) tvoje tehotenstvo úprimne nezaujíma
1.teš sa z toho, že aspoň muža a rodičov tvoje tehotenstvo zaujíma 😀 ako sama vidíš na koňovi, ani toto nie je v každej rodine...

@veronikaszabova no to ma podrž 😀 gratulujem 👍

veronikaszabova
14. sep 2022

@katka3212 tak vies, mozno mali s mamou dovernu chvilku, kecali, a on mal zrovna potrebu jej to povedat. Ono ozaj sa na neho za to nehnevaj.
Ak je to spravny chlap a nahneval ta len tymto, neboj 🙂 bude dobre. Aj hormony s nami teraz dost plieskaju 😂

zuzinka888
14. sep 2022

A vies presne ako to bolo?? Co ak sa ho mama len tak opytala:" a co necakate babo" a on povie nie nie a o dva dni tam nabehnes a povies ze si v 4 mesiaci? Neviem ako tvoja svokra ale mne sa hz zoparkrat stalo , ze som pozrela na sestru - kamosku - susedu a pomyslela si ze je asi tehu. A naozaj boli. - no cakala som kym mi neoznamia aby som nepokazila " prekvapko".

veronikaszabova
14. sep 2022

@zuzanka.zuzu dakujem 🙂 necakali sme to 😂 ale tak asi to tak malo byt.
Ked clovek chce, nejde to. Ked nechce, stane sa to, ani nevie ako 😂😂

kayyaa
14. sep 2022

Ved sa nic take strasne nestalo😊
Len sa tesil, tak to uz nevydrzal tajit. Vobec by som sa nehnevala.
Este ta x-krat nastve podobnymi prkotinami😅...tak to pusti z hlavy😊

aurorastone
14. sep 2022

@syslik81 ale sa raz dohodli tak to asi platí nie? My sme tiež zavčasu oznamili rodine a blízkym kamošom a na druhy deň som skončila v nemocnici s krvácaním, človek by neveril ze aká blbá zhoda okolností, nebolo to ani 24 hodin ako sme to povedali, pri druhom počkám kým nebude vyšší termín, našťastie sa malý udržal ale potom zas všetkým oznamovať ze nahodou prišla o malé tiež nie je bohvie co

siska53
14. sep 2022

@katka3212 tak moj zas oznamil v robote, ze som tehotna a to som mala len pozitivny tehotensky test.. .. bolo to sice druhe dieta.. ale aj tak ma to netesilo.. ale tragediu som z toho nerobila. Povznes sa na to.

zuzinka888
14. sep 2022

@veronikaszabova neboj kolena omladnu. Aj nam sa tak zadarilo. Normalne som musela predychat= nacvik na porod ked som zbadala dve ciarky.😂😂😂. Ale je to super. Vela zdravička prajem a uzivaj si kazdu sekundičku.

veronikaszabova
14. sep 2022

@zuzinka888 no, ja som si poplakala riadne. Predychavala som to 2 dni 😂 Synovia uz velkaci - 13 a 8... A k tomu dalsie babo? 😂😂😂
Uz som sa s tym zmierila a uz sa aj tesim 😄😄😄 snad to bude aj ta baba 🙂

zuzinka888
14. sep 2022

@veronikaszabova veklaci??? Nesranduj to ja mam velkacov 18, 14, 12. Manzel sa smial ze sa" desil" ze mu tehotenstvo oznamy syn s frajerkou a bude dedo. 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre