Prehnaný strach v tehotenstve

25. jún 2022

Ahojte, vždy som si myslela že keď otehotniem budem v sebe pociťovať iba pozitivne pocity a pocity radosti, ale teraz keď je to tu tak ja sa neuveriteľne bojím a vôbec neviem prečo🥺Nebojím sa v tom zmysle či to zvládnem o tom som si istá že áno a veľmi sa na to teším ale prehnane sa bojím o babatko stále sa sledujem a rozmýšľam či to je okej a to je okej..asi som čítala príliš veľa diskusii tu na modrom koníku o všetkom čo sa môže stať a nejak podvedome ma to ovplyvnilo🥺Nemali ste niektorá niečo podobné a čo Vám pomohlo?

zltapupava
25. jún 2022

ahoj, vôbec ti neviem poradiť ale určite je všetko v poriadku... ja som len na začiatku tehotenstva a neviem ako to mám brať keďže sa to stalo neplánovane... ale podľa mňa to máš len podvedomy pocit neboj.. predstavuj si ako porodis a uvidíš svoje bábo to ti možno pomôže nemyslieť na zle veci🙂

autor
25. jún 2022

@zltapupava ďakujem🥰Aj ja som uplne na začiatku..idem k doktorke prvý krát v stredu ale budem akurat vtedy v 5 týždni takže som si istá že nič na ultrazvuku neuvidí, a aj keď to viem tak sa bojím že ma to znepokojí😅Ale áno všetko bude okej❤️

werony_n
25. jún 2022

Moja rada je, že prestaň čítať modrého koníka a iné veci ohľadom toho, čo sa komu stalo a aké to malo príznaky. Nič ti nie je, chodíš na pravidelné kontroly, ak by niečo, všetko sa vie včas podchytiť. Užívaj si to. Nerieš, čo kto a jaké mal, tebe nemusí byť vôbec nič. Ani pre babo nie je dobre, keď si pod neustálym stresom a riešiš každú maličkosť.

autor
25. jún 2022

@werony_n ďakujem už len taketo slová mi pomáhajú😅

fizbo
25. jún 2022

Ze ci sme to nemali niektore 🙂 mali sme to urcite vsetky prvorodicky. Ked prejde prvy trimester tak sa to zlepsi, potom zacnes citit pohyby a to je velmi ukludnujuce. Skus sa tolko nesledovat, aj ked viem ze sa to lahko povie. Drz sa, neboj vsetko bude ok 🙂

marianarem
25. jún 2022

No robia to aj hormony, priroda to tak zariadila, aby bola zena trochu viac v strehu. Bude to asi pokracovat este aj pri malom babatku, ja som na nom videla pomaly kazdu bodku. Neskor to uz slablo. Ale neboj, zdrave tehotenstvo sa len tak lahko nepokazi, zase priroda to zariadila tak, aby bolo odolne. Tehotne zeny nikdy nezili v klietkach, normalne sa pohybovali vo svete, pracovali, jedli, co bolo, boli chore, prezivali vselijake emocie a ludstvo prezilo. Takze drviva vacsina toho, nad cim rozmyslas, je uplne ok 🙂 Drzim palce 🍀

hennyinnsbruck
25. jún 2022

Tiez som bola tak.
som roky na konovi cize precitane mam vela toho tu.🫣
po 2 skorych potratoch som mala fakt mega strach,jaj nezabudnem boli sme ca v 12tt na svk u mami normalne mi jej gynekologa vybavila len tak na kontrolu.😅
kolo 15tt som si kupila fettal dopler na pocuvanie srdiecka ,strach trochu opadol.ked zacali pohyby este viac strach opadol ale srdiecko som aj tak kazdy druhy den pocuvala.este aj v den ked mi voda zacala odtekat.🙈
Znie to pre niekoho choro ale tolko som tu toho citala ….
Ale nie som ziadna bojazliva mama ,prave naopak, ale tehotenstvo to bol desny strach😃

Takze ti rozumiem… casom strach opadne prve tyzdne su take vselijake ale myslim ze casom to bude ok☺️

anavixy
25. jún 2022

Predstav si, ako by si sa citila, keby si z fachu (zdravotnicka z gyndy..) 🙂 tie prve mesiace, ked necitis pohyby su sialene, ja som sa velmi ovladala, aby som nechodila na sono kazdy tyzden 🥲 a potom zas budes vkuse sledovat ci citis pohyby a tak… su to tazke mesiace, ale krasne a skoda by bola, keby strach zatienil radost 🙃 tehotenstvo nie je choroba, je to klise, ale je to tak. Ak je vsetko ok, nie s na rizikovom, mozes normalne fungovat, hybat sa, sportovat, cestovat… davaj si pozor, ale neobmedzuj sa, zi zdravo a aktivne, ked mas chut na nezdrave jedlo, daj si s mierou, rozpravaj sa s babatkom a ked si niecim nebudes ista, volaj gynekologovi

7lenka11
30. jún 2022

ahoj, ja som na tom úplne rovnako.. odkedy som zistila, že som tehotná, vkuse sa pozorujem.. na dva dni sa mi uľaví od nevoľností a už za tým vidím katastrofické scenáre.. a tiež sa všetkého bojím, v tom zmysle, že sa hocikedy hocičoho zľaknem.. napríklad ideme po diaľnici a počas 20minútovej cesty do práve sa aj trikrát preľaknem, lebo mám pocit, že manžel neubrzdí a narazíme alebo nás niekto naberie.. toto som nikdy predtým nemala.. teraz sa zľaknem doslova a dopísmena všetkého

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre