Precitlivelosť v 8. mesiaci

27. dec 2022

Baby ako ste to zvladali s citmi?
Som v 8m a mam pocit ze vsetko ma dokaze rozplakat proste sa nespoznavam uz aj mne samej to vadi .. 😅
psychicky cim dalej tym sa citim horsie ..
bojim sa ze to po porode ostanu tie depky a budem taka a nezvladnem ani seba ani male..😞

marianarem
27. dec 2022

No tehotenstvo aj porod u mnohych zien vedia negativne ovplyvnit psychiku. Nastastie je to vsetko len docasne. Ja som sa ku koncu tehotenstva uz tiez necitila ktovieako a po porode som mala aj uzkosti, aj panicke stavy, aj depresie. Ale z najhorsieho som bola vonku 4 tyzdne po porode a ako predtym tak 3m po porode.
Pre mna boli alfa a omega dve veci. Jednak vedomie, ze to proste robia hormony a tie sa jedneho dna vratia do normalu. A keby aj nie, s poporodnou depresiou vie vacsinou dobre pomoct psychiater. No a druha vec, este dolezitejsia, bol moj manzel a jeho opora. Dopredu som ho pripravila na to, ako to moze s psychikou zeny po porode vyzerat, takze sa necudoval a proste ked som nevladala ja, vladal on, ked som sa na chvilu zosypala, bol tam pre maleho on. Ako si na tom ty s otcom dietata, da sa nanho spolahnut?

katka06
29. dec 2022

Myslím, že je to úplne normálne 😊 ja som 35tt a rozplacem sa skoro za vsetko. Ci od radosti ci od smútku... spolieham sa na to, že po pôrode sa to dá do normálu. Muž bol poučený, že ma byt nad mieru citlivý a darí sa mu to 🙏🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre