Pôrod, tretia vlna a sebeckosť (hlúposť) ľudí

andromedea
27. aug 2021

Ja uz neviem, co robit, som strasne nahnevana a zaroven sa citim uplne bezbrane.
Mozem hocikedy porodit, chodim uz druhy tyzden na poradne do nemocnice. Nehovoriac o tom, ze v cakarnach su zbytocne aj muzi ako doprovod, samozrejme rúško pod nosom, ani tie zeny nemaju tolko chochmesu dat si tie ruska spravne. Ked uz kvoli sebe nie, tak kvoli druhym? Ja stale nosim ffp2 aj presne kvoli tomuto.
Ja napominam zdravotnicky personal, ked maju rúško pod nosom, stane sa aj, ze ho nemaju vobec. Bojim sa ist rodit do nemocnice, lebo ani ti doktori nemaju rozum asi uz.
Vrchol bola upratovacky bez ruska, ktora sa bavila s robotnikom bez ruska, ako ma podozrenie na covid. A sestricky, co chodili okolo ich ani raz neupozornili. To uz ludom uplne dr*e?! Ziaden respekt ani voci tehotnym, ani voci tym nenarodenym detom.
Zenska sa na mna pri vytahu osopila, ze k novorodeneckom neberie, ale svoju kolegynu (asi) s jej dcerou (obe bez ruska) do vytahu k tomu chudakovi novorodenecovi vzala.

janinah
27. aug 2021

Údajne sa s deltou stretne každý a je na organizme ako sa s tým popasuje.Presnw pre taký prístup ľudí je moja tehotná dcéra očkovana.nic viac urobiť nemôžeš.Ja som upozorňovala bezruskarov už to nerobím.Kazdy má rozum a svedomie.A určite na to doplatia nevinní.ktori opatrenia dodržiavajú ale s tým nič nenarobiš.

beata95
27. aug 2021

Ja som tehotná a rúška neriešim vôbec pretože je mi to samej nepríjemné ho mať na nose .. 100 ľudí 100 chutí ... proste tomu ľudia už neveria... rúško nie je zdraviu prospešné a neochráni nás ... nekritizujem kto má kto nemá rúško je to každého osobná voľba .... ja si napríklad neviem predstaviť ak budem musieť rodiť s rúškom ... nerobte z covidu mor 🙏

mirka17
27. aug 2021

@andromedea daj sa vyšetriť, ale tebe uz aj tak nikto nepomože. Ja som rodila pred par dnami, ruško nenosim, nie som samovrah. A je mi fuk čo si omne myslia akože zodpovedny zaruškovanci. Doteraz som vas neriešila ale teraz uz mi leziete na nervy. Toto je novodoba diagnoza, a niektory sa v tom doslova rochnia

konikkon
27. aug 2021

@andromedea ťažko ti tu my pomôžeme s touto diagnózou, toto je otázka na lekára. Keď máš také obrovské obavy, prečo si sa nedala zaočkovať, už si mohla byť v poradovniku na 3. dávku. Strán sa ľudí, daj si na ten respirátor ešte jedno rúško pre istotu a druhým ľuďom daj pokoj.
Ja napr. mám rúško v obchode pod nosom, jednoducho sa mi nedá v pokročilom štádiu tehotenstva v ňom nedá dýchať. Nepotrebujem tam niekde odpadnút. Neviem si predstaviť, že by prišla za mnou nejaká premotivovaná bláznivka a napominala ma. Tí zdravotníci, čo ťa ošetrujú a ty ich napominas musia mať z teba hotovú show.

panelacikova
27. aug 2021

@janinah súhlasím, až na jednu vec. každý nemá svedomie, bohužiaľ :(

hindakus
27. aug 2021

@andromedea nehnevaj sa, ale je fakt rozdiel medzi populáciou, kde nikto nemal protilátky, a preočkovanou.

kinats
27. aug 2021

@beata95 strasne sa mylis, ohrozujes saba aj okolie, nadejal som sa, ze aspon zeny co maju ten krasny dar stat sa matkou budu mat rozum a nie je im zivot lahojstajny.

zara0201
27. aug 2021

Ako je to s novorodencami/malymi detmi? Tiez nosia ruska? Ci nechytia? Nemozu preniest? 🤔

miadi
27. aug 2021

Zbytocne si robis vysoky tlak z nervou. Pribuznich syn mal Deltu a normalne bol doma oni bez ruska a nedostali to,( ockovani su okrem deti a jeho brat nie je a Tiez nedostal) Ja ked som Isla rodit sme mali doma nejaky hrozny virus Mozno Covid hoci to bolo v january 2020 a nebyvam chora zvykne len mm mat chripku raz za rok taku tu muzsku pri ktorej dumaju nad zavetou. Nikdy sme to s dcerou od neho nedostali.No toto mala nieco doniesla zo skolky prvy a posledny x Vsetci sme to mali doma kasel a novorodenec nic bol ok. . Ti co maju rusko pod nosom ohrozuju viac seba ako teba. Hlavne klud Lebo taketo nervy si robit to skodi aj tebe aj babatku. Zachvilku porodis a budes mat krasnu 6t karantenu alebo aj dlhsie ako len chces.

beata95
27. aug 2021

@kinats tvoj názor... každý má myslím možnosť so zdravím rozumom rozhodnúť čo je pre neho najlepšie ... neohrozujem seba vôbec ani ostatných ... ruško som nenosila na nose maximalne pod nosom od kedy je covid a som tu ani chorá som nebola ani covid som nemala ani nič ...každý nech za seba rozhoduje a nech sa druhý nestarajú do iných 🙂

777januska777
27. aug 2021

To nezmeníš nijako. Ludia su sebci a vždy budú. Kazdy myslí len na seba. Ty sa snažíš robiť všetko co môžeš a ostatných neprinutis. To je presne také isté ako keď nedokážu ludia akceptovať rýchlosť v aute, dopravné značky atd atd. Aj mne je z toho občas smutno, ale nič neurobím, jedine co môžeš urobiť je sa snažiť vychovať správne svoje deti a nebyť sebecká ty, lebo len to je cesta. Príklad.

777januska777
27. aug 2021

@beata95 tam ani tak nejde o teba, ale o iných. Ale chápem, že veľa ľudí nechápe niečo také ako spolupatričnosť a základná ľudská úcta. Ale tak každý sme z domu naučený inak.

hivanik
27. aug 2021

Ráno som zahladla fotku na ploche ....novorodencov a sestričky ktoré majú ruska na tvári....foto +-rok 1980...rusko bola už niekedy v nemocniciach u personálu samozrejmosťou....Nebolo veľmi na výber a nikto to vtedy neriešil ci treba alebo nie ...proste bolo nariadené

beata95
27. aug 2021

@777januska777 škoda slov ... to nie je o tom že ako je kto z domu naučený ale o zdravom rozume ... a keď tomu niekto verí nech robí všetko ako mu povedia keď povedia vyskočte z okna ta asi všetci skočia 😂 ja rešpektujem všetko ale ja samú seba ohrozovať nebudem ani rúškom ani očkovaní... skončila som ... nechajte ľudí žiť a nesúďte nikoho

nevenka
27. aug 2021

@zara0201 preto maju nosit ruska a respiratory dospeli, aby ich nenakazili.

@andromedea uplne Ta chapem. Ja som sa cely minuly rok chranila, tehotna som bola a rodila som pocas druhej vlny v decembri. Vtedy sa este neockovalo a este bola panika, ked prisla rodit pozitivna mamicka alebo s podozrenim na covid. Mali respiratory, ruska, aj upratovacky. Dcerka mi nechodila do skolky, syn chodil do skoly s respiratorom. Nikto sa nezadusil, nema plesne na plucach, ani astmu z ruska ci respiratora. V maji sme boli chori, no protilatky nemame, takze tak. Od zaciatku korony sme nemali covid.
Teraz sa uz obavam, dcerka je uz predskolacka, do skolky musi a ludia na ruska z vysoka toto...☹. Ja ockovana byt nemozem. Aj tehotna som mala preeklampsiu, takze ockovat by som sa isto nemohla v tom pripade dat. Mam problem s vysokym tlakom, na zaklade dalsieho ochorenia, co sa mi vratilo po porode znova, je to autoimunitne ochorenie a primar z Lubochne mi ockovanie neodporuca, ze mi to moze imunitu dorazit uplne. Ze sa mi to musi najprv ukludnit. Lenze uz ide september a dalsia vlna a clovek sa boji. Velmi zle znasam aj obycajnu virozu, v tom maji som skoncila na covid oddeleni, aj ked som bola negativna a tlak som mala 190/135 a pulz 145. Doktorka neverila, ze nemam covid, PCR mi nerobili. Takze su ludia, ktori sa nemozu dat ockovat, keby aj chceli a takito spochybnovaci, su nic viac, nic menej, len ludia bez chrbtovej kosti, ktori kaslu na ostatnych. Cim skor chcem iat na kontrolu a dufam, ze sa cim skor budem moct dat zaockovat, lebo takymto stylom ten covid dostanem.

beata95
27. aug 2021

@777januska777 a nechodím za ľuďmi a nekýcham na nich ani nič ... cez ústa rúško mám a čo sa mám ospravedlňovať za to že chcem normálne dýchať že sa nechcem nadýchnuť z toho čo vydychujem do rúška ???

poopsie
27. aug 2021

Myslím, že ti lekári sú si vedomí veľkosti vírusu a veľkosti medzier a hustoty tkaniny.... 😉Ako keby si chcela chytiť komára do siete na ryby.... Ak sa raz povie, že vírus je v aerosole... Tak tomu sa nevyhneš aby prechádzal rúškom... Si riadne mimo... Nechcela by som žiť život v tvojich topánkach... A báť sa každý deň, že sa nakazím chorobou a 1000%na ňu zomriem... Aspoň keby si si pozrela tie percenta 🥴a čo tie decká v škôlkach, čo nemusia mať vôbec rúško... Z mojho pozorovania vyplýva, že ľudia odrhnuti z reality majú najväčšie blato na ihrisku..

martinka13
27. aug 2021

@andromedea napísala si to presne. Niektorým ľuďom dr.be Robíš co môžeš, viac sa nedá. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo.

judar
27. aug 2021

@andromedea prepac ale keby niekto ako ty napr do mna by zacal rypat za rusko pod nosom tak by som kazdeho jedneho poslala s doslova surovymi nadavkami niekam....lebo vyvrsovat si svoje nahnevane komplexy zo strachu to je teda....a este ktomu na ludi o ktorych nic nevies...ja napr mam problem s plucami a este ktomu pracujem aj s chemicky nebezpecnymi latkami takze pre mna je ta tvoja nenavidena vidina ruska pod nosou svatym vykupenim este aj po praci

777januska777
27. aug 2021

@beata95 tu nejde o to v co veríš ty, ale v to o com je presvedčený niekto iný a pre mňa to nie je problém urobiť, aby som ho nevystavovala zbytočnému strachu. To znamnena, ze ak niekto bude presvedčený, ze napriklad pri pohľade na jeho dieťa ho môžem urieknut, tak z úcty k druhému človeku sa na jeho dieťa nebudem pozerať. Vola sa to úcta k druhému a akceptácia jeho strachu. Ale chápem, že nie každý človek je toho schopný, ty budeš toho príkladom. Btw. Ono také rusko si musíš meniť, aby si nedychala bordel z toho ruska. Plus to co vydýchnes na rusko, je len to co sama máš v sebe, tak nechápem čoho sa bojíš. Vlastného dychu? Vlastných vírusov? Vlastných baktérií?

ajka0207
27. aug 2021

@nevenka ja sa chcem opýtať, prečo to nerobili PCR keď si bola na covid oddelení?

beata95
27. aug 2021

@777januska777 tu nejde o nič. .. a ani o čom si presvedčená ty ... ty a takí ako ty ste tiež ľudia ktorí nechápu iných a tiež nie si najlepší príklad .... proste ako som napísala 100 ľudí 100 chutí ... niekto si myslí že je správne skákať ako pískajú v správach a niekto nie ... kašli na to a ži si svoj život ... ak sa bojíš daj sa zaočkovať nos rúško je mi to jedno ... kto chce nech ide kto nie tak nie ... nesúď ľudí ak o nich vieš veľké hovno

777januska777
27. aug 2021

@beata95 no ved práve skakame ako iní pískaju. Dodržujem dopravné predpisy, používam smerovky a snažím sa dodržiavať všetky prikázania a zákony. Lenze na Slovensku je to hlúposť, keďže tu je mentalita ludi porušovať čokoľvek. A kto veci dodržuje, tak je za blbca. Smutné. A dúfam, že to isté čo píšeš tu, povieš aj človeku, ktorý do teba nabúra napriklad v aute, ked bude ožratý alebo nadrogovany a ty tam budeš mat malé dieťa, lebo však ako sa vraví je to len a len na ňom ako sa rozhodne.

maciatkoe
27. aug 2021

Podla mna z toho respiratora uz mas aj mozog odkrveny. Ja som rodila v marci, a nakolko s ruskom mi bolo ozaj hned na odpadnutie. Tak si predstav rusko som mala pod nosom skoro stale aj v tehotenstve. Urcite som nechcela niekde odpadnut, a ohrozovat babatko v brusku. Normalne pri porode som mala rusko tiez pod nosom, ved by som porod neudychala. A predstav si po porode mi sama sestricka navrhla, ze nam s malym urobi foto bez ruska, ktore som mala aj tak pod nosom. A vdaka nej mame foto s malym hned po narodeni peknu bez ruska. A ty si navlec aj skafander, a po porode lez s babom v skafandri a s respiratorom na novorodeneckom...
@andromedea

beata95
27. aug 2021

@777januska777 a myslíš že ľudia vo vláde čo toto cele vymysleli to aj dodržujú ?? ak áno si na omyle ... značky je jedna vec a nemôžeš to porovnávať s nejakým covidom to je niečo úplne iné .. smutné je skôr to že veľa podnikateľov na základe takých opatrení skrachovalo alebo že veľa ľudí prišlo o zamestnanie a majú hypoteky nemajú už kde bývať keďže ich nemajú z čoho splácať a podobne.... nad tým by sa mali ľudia zamýšľať a nie nad tým kto má rúško a kto nie

bafka
27. aug 2021

@beata95 asi ti nikto na covid nezomrel ze?!

oli18
27. aug 2021

@beata95 alekovid mor je. V civilizovanej Europe , kde sme po generacie ockovani proti roznym nakazlivym chorobam, sa da prirovnat k moru. Pretoze za taky kratky cas na ziadnu chorobu tolko ludi nezomrelo.

deti95060810
27. aug 2021

@andromedea mňa by zaujímalo ako zareaguje zdr. personál keď ho upozorniš na nenosenie rúška... pretože bola som v autoservise a tam nemal ani jeden jediný pracovník rúško jedine ja - tak som bola v pomykove či to už aj nezrušili túto povinnosť...

deti95060810
27. aug 2021

@beata95 ako sa mám zamyslieť že niekto skrachoval, alebo niekto prišiel o prácu... čo s tým len ja už narobím... To sa môže stať kde komu v dnešnej dobe - a keby len v dnešnej... Ľudia prichádzajú na SK o prácu už min. 25 rokov.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre