Pocity v 35. týždni

sara_noe800
4. nov 2021

Ahojte, chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti, prípadne pocity, rady… začnem asi od začiatku. Mám 24 rokov, smanželom sme spolu vyše 7 rokov, a ako manželia pol roka. Máme vlastné bývanie, v živote sa nám darí. Bábätko sme plánovali, tešili sa. Deti máme obaja radi, s kamarátmi ktorí majú deti sa stretávame často. Tak sme sa rozhodli ísť aj mi do toho. A aby som prešla k otázke. Doteraz bolo všetko v poriadku až na moje komplikácie v tehotenstve hneď od začiatku. Prvé 3 mediace nad záchodom, všetko mi smrdelo a tak. To je normálna vec, v 29 tyzdni hospitalizovaná pre riziko predčasného porodu, pustili ma asi o pol mesiaca s tým že doma len ležať. K brušku sa pravidelne prihovárame, tešíme sa. Nález je momentálne v poriadku, ale posledný týždeň došli na mňa stavy, kedy mám pocit že na dieťa som ešte neni pripravená. Neviem komu sa malm zveriť, často po nociach plačem lebo mám pocit že to nezvládnem. Stretli ste sa niekto s takými pocitmi? Prosím o radu, to dieťa už teraz ľúbim viac ako seba, ale mám pocit, že som naň neni pripravená.

evkamotka
4. nov 2021

Ja som si na syna, zvykala 9 mesiacov. Dovtedy som sa o neho starala mechanicky, len preto ze musela. Ziadny vztah+nevedela som, co robiť. Az potom sa to utriaslo a uz je z toho velka laska 🙂. Necakaj ziadny sladky scenar z internetu. Tie pocity pred aj po su fakt vselijake

anne_mary2
4. nov 2021

@sara_noe800 ahoj, ja sice prve tiez len cakam.. ale myslim ze tvoje pocity su uuplne normalne a v poriadku!
My sme sa snazili doost dlho, a prve co ked som videla || na teste bol totalny sok a v hlave mi prebleslo “ preboha a co teraz nasa zimna exotika”, a vselico 🙈 aj teraz ma sem tam napadne ze ci teda to uz naozaj sa deje.. vlastne niekedy si myslim ze mi to este vzdy celkom nedoslo..
Mavam dni kedy sa velmi tesim, potom take kedy sa viac bojim ako tesim, potom take kedy siedim podvecer na drinku a hovorim si “tak, toto si este uzi”.. v zavere su to blbosti ano, a myslim ze vacsina si prejde skalou pocitov…
a nemyslim si, ze na dieta sa da pripravit. Myslim, ze takym stylom by ich clovek nemal nikdy.. proste to pride a clovek sa s novou situaciou nauci zit, a casom nam to pride ako prirodzena skvela vec 🙂)
ja to beriem tak ze sme sa vzali za ucelom mat aj tu rodinu, pracujeme roky, byvame, nemame 17, deti sme chceli obaja.. keby nad tym rozmyslam extra ze kedy som ready, tak ich asi nemam ani do 50ky 🙂) A pritom si pamatam na dni u gyn. v cakarni alebo v CARe kedy by som dala miliony za to aby to uz bolo.. a potom to prislo a ja som bola zrela na nejaku domacu 😃
Dobre to bude 🙂

annamalaga
4. nov 2021

Ak máš vlastne bývanie s partnerom, ktorý sa stará , so všetkým ti pomôže , nemáš sa čoho báť.

kitta
4. nov 2021

@sara_noe800 uplne normalne pocity 😊 neboj sa, ono kazda to prezivame po svojom. Nam sa nedarilo prve 5 rokov a teda som neverila do porodu, ze dieta mat budeme a takisto som sa bala vsetkeho mozneho od starostlivosti, financii atd. A to som 12 rokov robila opatrovatelku detom 😂 A potom sa udialo to najkrajsie v nasich zivotoch a vsetko islo prirodzene a momentalne po 4 rokoch cakame druhe a pocity, ci to zvladneme tu su zase 😊 hormony, uz aj fyzicky je to narocnejsie( ja som 32tt) a tak dokola. Strach uz neprestanes mat, ale k tomu strachu ta caka kopec lasky. Urcite to zvladnete. Drzim palce 🙏🏻

ailiba
4. nov 2021

@sara_noe800 to sú hormony. Je to úplne v poriadku. Tiež ta zmena, pocit všetkého nového... Povedzme si úprimne, nie je to ľahké. Napr. Keď som porodila a priniesli mi syna, tak ako všetky mamicky popisujú, že to bol najkrajší zážitok v živote... Tak u mňa to tak nebolo. Syn bol krásny, zdravý, ale mne prišiel taky malý mimozemšťan, nič som vtedy necítila, len úľavu, že už to mám za sebou. Samozrejme už teraz ho veľmi milujem, ale prišlo to postupne. Materstvo prináša radosť, ale aj veľa stresu... Je normálne, keď sú zmiešané pocity, aspoň ja to tak vnímam.

surama
4. nov 2021

@sara_noe800 Je to prirodzene a bude to tazke, ale zvladnes to. Prvy mesiac po porode je velmi narocny. Ale zbehne to rychlo, ty to babatko spoznas a budes mu lepsie rozumiet. Budes vycerpana fyzicky, ale naplnena psychicky. To dieta ti da tolko lasky, ze zabudnes na ine starosti. Ked sa narodi, tak nebudes premyslat nad tym ci si alebo nie si pripravena. Bude tu, budes ho drzat, milovat, vonat a pozerat nan ako na nieco uzasne ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre