Pocity po zistení tehotenstva

kvietok2021dt
12. aug 2021

Bola by som veľmi rada, keby ste sa so mnou podelil o svoje pocity (telesnej i duševné), ktoré ste zažívali práve v obdobi od ovulácie do 28 dňa cyklu a potom ste zistili, že ste tehotné. Konkretne by ma zaujímalo, či ste mali jasne priznaky blížiacich sa MS a predsa ste potom zistili, že ste tehotné

Moc dekujem za odpoved 🙂

michaela789
12. aug 2021

@kvietok2021dt sranda, akurát včera som si z nostalgie listovala poznámkami z menštruačného kalendára z období keď som otehotnela.
Nasmiala som sa 😀 človek by čakal neviem aké príznaky, také pichanie, hentaké ťahanie.... Ja tam mám samé "wtf", "nechápem, čo sa deje", "žeby už prichádzali krámy???", "prsia bolia", "prsia zrazu nebolia", otázničky, výkričníčky, nešťastní smajlici 😀😀😀
Takže pocity pred zistením skôr guláš. Ale áno, bolo to ako krámy na spadnutie. Len mi nešlo do hlavy kde toľko teda sú. To čakanie bolo na slučku.
Po zistení samozrejme šťastie a pocit požehnania 🙂

Hneď na začiatku potom prišli nevoľnosti, ktoré sa ma pustili až v 6.mesiaci, som jedna z tých šťastných 😀 ale inak som sa prvý mesiac necítila fyzicky nejako inak, mimo toho vracania a toho že ma naťahovalo z kuchynských a špajzových vôní. Dokonca mi isté obdobie smrdel aj manžel 🙈 Našťastie, odkedy to odoznelo, tehotenstvo si viac-menej len užívam.

kvietok2021dt
autor
12. aug 2021

@michaela789 hahahahhahaha super 😂❤️

luci_ba
12. aug 2021

@kvietok2021dt tak ako píše Michaela. Presne ako krámy na spadnutie, koľko krat som už išla na wc pretože som cítila vlkho s tamponom v ruke, bola som nafúknuta, prsia ma boleli , takže uplne klasicke pms. no a pocíty po zisteni? Strach, triaška,.. no v mojom prípade to bolo spôsobené predchádzajúcimi skúsenostami, takže sa začínam tešiť veľmi opatrne. 🙏

viky_21
12. aug 2021

Pri prvom to bolo uplne necakane. Bola som strasne placliva vsetko ma dokazalo rozhodit. Uplne ako pred ms. A tak som si uvedomila, ze mi to meska uz 3 den. Ked som zbadala 2 // skoro som odpadla. Radost vsak netrvala dlho 😔 .. a druhe bolo planovane. Mala som presne odsledovanu ovu a preto som bola ako na ihlach. V den ocakavanej ms som uz o 6 rano stala v kupelni s tesom v ruke 🤣 .. bola to radost ale zaroven velky strach aby to zas nedopadlo zle. Ale verim, ze uz vsetko bude v poriadku. Prve 3mesiace som bola dost unavena a kuchyni som sa vyhybala oblukom 😅😅

michaela789
12. aug 2021

@luci_ba
Luci ty si tehotnááá??? Myslela som na teba včera, čítala som si správy čo sme si písali! GRATULUJEEEEM že to vyšlo! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰 Dúfam, že všetko v poriadku! 🤞🍀

nairia
12. aug 2021

ja som mala priznaky MS vyse tyzdna, prisli uz v case, ked mi meskala MS, ale nepripisovala som tomu nejaky velky vyznam, kedze som mala celkom stresove obdobie, aj som bola chora a tak, cize som len myslela, ze sa to posunulo. no lenze priznaky vyse tyzdna (zvycajne tak 2-3dni pred MS zacali a potom sa to spustilo), prsia ma boleli ale ze strasne, take bolesti som nikdy nemavala. okrem prs ma boleli dost statocne aj bradavky, co bola komplet novinka. a tak teda si hovorim, ze no nic, sak pozrieme sa tomu na zubok a bum, 2 pekne jasne ciarocky. a pocity? aj som sa potesila, aj som mala trosku zmiesane pocity.
zle mi bolo velmi malo, par tyzdnov, aj to len tak, ze tazoba na zaludku k veceru, ziadne zvracanie... potom, ako mi presli tazkosti, prestali ma postupne aj bradavky a prsia boliet a uz len sledujem ako sa zvacsujem :D

nafka0483
12. aug 2021

@kvietok2021dt Snazili sme sa 3 roky a riesili sme uz vysetrenia v CAR. Takze sice sme kazdy mesiac dufali, ale nijak sme sa na to neupinali. Merala som si bazalnu teplotu ako vzdy, cely graf bol ukazkovy ako vzdy a v den ocakavanej menstruacie teplota neklesla ako vzdy. Dalsi den zas nie a ani na treti den. Vtedy mi napadlo, ze fiha, co ak... velmi som rozmyslala ci cakat dalsie dni, lebo urcite ten dalsi uz teplota klesne a ja to dostanem, ale rano som uz nevydrzala a urobili si test a bol pozitivny.

Od ovulacie som nemala absolutne ziadne zmeny, ziadne ine pocity, vobec nic, ziadna odlisnost od mesiacov ked to nevyslo.

Akurat asi v den ocakavanej menstruacie som ovonala maso pri vareni a povedala, ze mi akosi smrdi, ze mozno nie je dobre, ale to neprikladam tehotenstvu, ono vtedy asi fakt nebolo dobre :D neuvarila som ho.

luci_ba
12. aug 2021

@michaela789 ďakujem krásne 😍 sice musím ležať asi az do finále, ale som odhodlaná vydržať do konca 😊😊

luci_ba
12. aug 2021

@michaela789 a vy ako? 🙏

michaela789
12. aug 2021

@luci_ba ja v novembri rodím, čakáme chlapčiatko ďalšie 🙈
tiež nepracujem, doki ma nechal doma v podstate od tretieho mesiaca kvôli povahe mojej práce a mala som aj strašné nevoľnosti. No a veľká som už ako almara ale teším sa veľmi. Inak sme v poriadku, žiadne komplikácie zatiaľ.
Prečo musíš ležať? 😶 A jasné že vydržíte! Hlavne nohy v teple a žiaden stres 😊 to je ale krásna správa že ste tehotni, o to viac že som si fakt úplne náhodou včera na teba spomenula 🙂🙂

annamaria_65
12. aug 2021

@kvietok2021 Po určitom čase sme si s manželom povedali,že kasleme na bábätko. Keď príde tak príde keď nepríde tak nepríde. Keď nepríde není nám súdené. Ja som skončila VŠ a začala som pracovať. Nové prostredie, novy ľudia a iné myšlienky. Stal sa mi pracovný úraz. Stres v práci, kvôli pani ktorá mi to spôsobila. Vyšetrenia, röntgeny, lieky.. katastrofa.. mala mi prísť MS. Podbrušku bolelo.. ráno mi bývalo ťažko... No klasika pms.. s manželom sme mali trošku krizičku .. pár dní mi už pekne liezol na nervy .. MS meškala už 5 dní .. to sa mi nikdy nestalo... Ja ešte viac nervóznejšie .. vadilo mi už aj že manžel dýcha ten istý vzduch.. v sobotu doobeda som upratala, chcela som si spraviť taký šalát z Junior salámy... Aj keď som ju v ten deň kúpila tak mi smrdela ako pokazená .. ešte som došla za mamou s tou stanglou salámy že či je dobrá že mi hrozne smrdí.. mama že ty si tehotná a ja že vôbec že to není možné... Nejak som dorobila ten šalát .. vôbec mi nechutil.. hnusny bol .. 😀 išla som si poobede ľahnúť a muž furt do mňa rypal .. ja som sa nasrala úplne..zo mňa sa stala úplná beštia.. mu vravím že nech vypadne z môjho života že ho už nikdy nechcem vidieť... A on sa normálne zobral a išiel preč... Ja som ho nechala .. tvárila som sa ako najväčšia hrdinka že mi absolútne nevadí že odchádza 😀 odišiel ja som si ľahla na posteľ a rozplakala som sa .. a po chvíli som už len ležala na posteli a mi napadlo že si spravím test .. MS mešká 5 dní .. to sa nikdy nestávalo... Tak som išla.. a už čakám na záchode kým sa dokončí test.. polozila som ho na zem a pozerala som si FB .. sem tam jedným očkom som naň mrkla .. vidím jednu čiarku .. si vravím pohoda .. ale ešte neuplynul čas kým bude test hotový.. tak stále čakám .. kukám do mobilu.. čas uplynul .. kuknem na zem na ten test .. vidím len jednu čiarku ( nosím okuliare) si vravím že ok .. dvihla som test zo zeme že ho idem vyhodiť a vymyslieť ako privolať k sebe muža taká by som si nemusela priznať že som krava 😀 no a ako som ho dvihla zbadala som úplne slabulinku čiarku.. skoro vôbec ju nebolo vidieť.. ale ja som v tej chvíli vedela že to není duch ani nič .. vedela som že ta čiarka tam je a ja som tehotná .. zdvihla som telefón volám mužovi že nech príde domov že mu musím niečo povedať a že sa musíme vážne porozprávať.. on že nejde že sa nechce somnou rozprávať ja mu vravím že veď už sa somnou rozpráva a som tehotná .. a on že si nemám robiť z neho pi*u a že si mám vymyslieť niečo lepšie.. a zložil .. pochvilke mi volá že ide domov teda sa presvedčiť .. ukázala som mu ten test .. kým prišiel tak ťa čiarka už bola výraznejšia ale stále bola slabulinka .. mi vraví že je tam nejaký náznak ale ze sa mu to nevidí .. ale že ak mám pravdu tak je veľmi rád a že ma ľúbi a dal mi pusinku na čelo .. 😀 v pondelok som si spravila ďalší test a čiarka výraznejšia .. v stredu ďalší a to už úplne koľajnice to ani som nečakala kým uplynie čas kým bude test hotový .. to hneď dve koľajnice 😀 a vo štvrtok ráno som si robila clearblue a tam že 2-3 .. tak sme boli obaja radi že teda asi som na isto tehotná .. volala som gynekológovi že som asi tehotná .. sestrička že mám prísť o dva týždne .. muž mi furt hovoril že tam mám ísť hneď a že mu mám volať že nech ma vyšetrí hneď že on to chce od neho na isto počuť že bude tatko .. tak ma dozral že som volala sestričke že či fakt nemôžem prísť skôr a ona že ak chcem že má zoberie medzi pacientkami .. tak muž pre mňa bežal do práce . Zaviezol má ku gynekologovi .. celý čas čo som bola vo vnútri mi písal že ako to ide .. 😀 už nevydržal má čakať v čakárni musel si ísť von zapáliť .. ja som vyšla z ordinácie .. ako som zabuchla dvere tak hneď slziská veľké ako svet .. prišla som za ním von mu hovorim že budeme rodičia a aj on sa hneď rozplakal objal ma a hovorí mu že tak to ideme na mekac osláviť 😀 niektore páry si to oznamujú tak romantický a všetko je také pekné ale my sme mali všetko také po našom ..

danulicek
12. aug 2021

Obe deti plánované - prvý: od začiatku som bola presvedcena, že som tehotná, ale spatne to vnímam tak, že som si to proste vsugerovala a nebola to žiadna predtucha 😂 robila som testy ako sialena a ani par dni po meškaní neboli pozitívne. Úplne som bola sklamaná, zmierila som sa s tým, že nic. Potom jeden piatok som si spravila ešte posledný test, čo som mala doma a vysli //. Moja prvá úplne bezprostredná reakcia: no do riti, čo budeme robiť!!! Potom som išla do prace, robila som na callcentre a doteraz neviem, čo som klientom narozpravala 😂 bola som úplne mimo a tesila som sa na večer, keď to poviem mužovi. Kupila som akesi topánočky (po vzore príspevkov na mk) a dala som mu ich. Nepochopil 😂 tak som mu to povedala polopate, jeho prvá reakcia: musim si dat poldeci 😅 (môj muž inak takmer vobec nepije 😅). doteraz sa na tom smejem 🙈 druhý syn už bol taký viac “rozumovo” zistený. Doma som si urobila test, vyšiel pozitívne ešte pred meškaním, prijali sme to ako “bežnú info, však sme ho planovali” 😂 samozrejme, radost bola obrovska, len teda pri takmer 2rocnom akčnom staršom nebol priestor prezivat to tak intenzívne. Prislo to postupne s rastúcim bruškom 🙂

livka283
12. aug 2021

@kvietok2021dt okrem klasických príznakov pms pri prvom aj druhom tehu únava, ale šialená , ktorá ustála až po 1.trimestri , jedno i druhé vyšlo na druhý pokus, prekvapenie i spokojnosť zároveň, šťastie a kľud prišli až po pôrode

asia83
12. aug 2021

@kvietok2021dt Moje príznaky menštruácie absolútne zmizli, akonáhle som teda bola tehotná. Ja mám príznaky najmä psychické. Prsia ma v živote nikdy neboleli, ani nič iné.

veronika_sk000
12. aug 2021

@kvietok2021dt ja som si robila test ešte predtým, ako mala prísť menštruácia..mala som taký zvláštny pocit v podbrušku, ako keby bolesť, ale taká iná, ako pred menzesom..čakám prvé dieťa a plánovali sme ho tento rok, tak som si povedala, že skúsim spraviť test, ešte som si vravela, že aj keby tak mi to aj tak asi neukáže, keďže je to skoro..mrkla som naň a nič..tak som ho hodila do koša a išla som si po svojom..ale nedalo mi to, tak som sa večer začala hrabať v koši 😂 a bola tam slabá čiarka (poučenie pre mňa, že mám byť pozornejšia)..ja ani neviem, čo som zažívala a ako som sa cítila v ten moment, viem len, že som sa triasla a prišlo mi to neuveriteľné..taká facka reality,že sa to fakt podarilo a nečakali sme, že to pôjde tak ľahko..samozrejme som urobila ešte štyri miliardy testov a čakala som či to dostanem, alebo nie, nakoľko som vedela, že sa nemusí vajíčko zachytiť..no menzes neprišiel...prsia začali neuveriteľne bolieť a potom nevoľnosti od rána do večera, všetko nechutne smrdelo a ja som bola zúfalá, nemohla som nič dokopy jesť, ale nakoniec to všetko prešlo a tešíme sa na nášho decembrového chlapčeka ❤ a hoci mnou dosť zamávali hormóny a odohrávali sa vo mne rôzne pocity, tak som si teraz istá, že o pár rokov sa o ďalší zázrak pokúsime znova 🙂

luci_ba
12. aug 2021

@annamaria_65 no ale je to romanticke mne výsla slza 😪😅 hormony

annamaria_65
12. aug 2021

@luci_ba tak somnou hormóny riadne trepali 😂 ale skôr som si to všetko predstavovala že keď zistím že som tehotná nechám si to pre seba až kým mi to lekár nepotvrdi.. keď potvrdí tak kúpim nejaký dudlik alebo topánočky maličké a tak nejak mu to pekne poviem .. ale tak je to také naše .. 😂 máme aspoň na čo spomínať 😂

marcela64
13. aug 2021

Tak ja neobľubujem rajčinovú polievku a raz sme išli takto k našim na návštevu a mamina ju robila, reku či si dám. Takú chuť som na ňu vtedy dostala, dva taniere som zjedla. Niečo sa mi hneď nezdalo, a keď som si spravila test, dve čiarky ako lusk tam svietili

dada125
13. aug 2021

Mne môj drahý povedal, že som určite tehotná, lebo som hnusná 😂😂😂 a bola som... Menzes meškal asi 10 dní a koľajnice 🙂 a teda prvé 3 mesiace mi bolo brutálne zle a seklo ma v krížoch... Paráda 🤦🤦😂😂😂

michaela789
13. aug 2021

@dada125 ináč toto aj môj, teraz pri druhom ma hnal robiť test a ja som ani za svet nechcela lebo som sa bála sklamania. Ale bola som protivna ako taká osina, plakala som, kričala, hádzala vecami, on chudák už bol ako tyrany pri mne. Už som mu tak žrala nervy že ma nasraty donútil oddupotať do kúpeľne a urobiť test... Vtedy ale ešte vyšla len jedna čiarka tak som mu to akurát tak otrieskala o hlavu a poslala ho niekam s takými "debilnymi nápadmi" 😅
A on že to je hovadina, že som isto tehotná a test nech si čiarkuje ako chce.... A fakt, o pár dní neskôr boli už čiarky dve. Ten jeho vitazoslavny výraz stál za dve výplaty 😀😀

luluska1234
13. aug 2021

@kvietok2021dt bola som nafúknuta, hneď ma postihla zápcha, pocity ako na MS, ťahanie pichanie, stale som chodila na WC pozerať ze ci náhodou, zistila som to 4dni pred MS 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre