Oznámili by ste rodine tehotenstvo v 10. týždni?

17. nov 2023

Ahoj
Presne 24.12 by som mala byť 10tt
Oznámili by ste rodine tehotenstvo? Jedná sa o to že by som to skôr dcérke chcela povedať ale až na Vianoce . Ono keby to aj nepoviem rodine,mala by to povedala i tak každému .
No mám pco bábätko sme plánovali cez car .
Išli sme prirodzenou cestou ale samozrejme neviem čo mám robiť . Ako by ste to riešili vy ? Ďakujem

freepalestine
17. nov 2023

Pockaj do Vianoc.. snad vsetko bude okay. Gratulujem

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
17. nov 2023

Povedala by som len ak by som mala už tehotenstvo potvrdene. Nielen testom ale aj s akciou srdiecka

0silvia0
17. nov 2023

Nemas sa kam ponahlat

maranta_leuconeura
17. nov 2023

Ja som rozhodnuta neoznamit az tak do 5. mesiaca, ked uz sa to asi nebude dat skryt. Nemam totiz zaujem pripadne s nimi zdielat stratu v nizsom stadiu. Ale ved rozhodni sa podla toho ake mate vztahy alebo co.

januska12323
17. nov 2023

Nie, ešte je skoro aj dcére hovoriť. A na vianoce dupľom, keby náhodou nevyšlo každé Vianoce si na to všetci spomenú.

janinah
17. nov 2023

Skor ako po 12tt by som nehovorila nikomu,ani dcérke,,bez ohladu na pekný dátum.

thereisabear
17. nov 2023

Povedala by som najbližším, ale nie na Vianoce. A s tým, nech si to zatiaľ nechajú pre seba.

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domka222
17. nov 2023

@sense ani s akciou srdca nie je ešte všetko vyhraté. Mne sa to stalo 2x,preto som skôr ako po skončení prvého trimestra nič nevravela.

veselo_neveselo
17. nov 2023

Zalezi od trba, ci by si pripadnu stratu chcela zdielat o ostatnymi, alebo radsej nie. T
Ved su baby, co s rodicmi/mamou riesia aj veci okolo potratu doktorov a tak, tam by som oznamila.
Inak nie.

mamelka
17. nov 2023

Pri prvej sme oznámili hneď, pri druhej tretej až keď už bolo vidieť.okolo 7.m ... a my sme teda povedali najskôr deťom, keďže sa to ich najviac týkalo.
Záleží aj aké máte vzťahy. Stat sa môže žiaľ niečo aj v 20tt aj 30tt aj počas pôrodu. Je otázne ci to rodina musí vedieť a,že keď ich poprosis,,nehovorte to ďalej,, nezaznamenaju ako ,,treba to všade roztrubit,,... ja z vlastnej skúsenosti by som už ani predpokladany TP nepovedala.

diewcatqoo
17. nov 2023

Deti nie su blbe.. samozrejme, zavisi od veku a povahy, ale ja osobne si neviem predstavit pred mojim starsim synom tajit tehotenstvo az do doby, kym to nie je vidno. Otehotnela som tento rok na jar a synovi sme to povedali hned po potvrdeni srdiecka. On videl sam, ze nie som ok, ze mi byva zle a ze si davam na seba vacsi pozor. Ma 6 rokov. Hned sme mu ale vysvetlili, ze babo je este malicke a slabe a moze sa stat hocico, preto nech o tom nikomu nerozprava. Pochopil to a naozaj nikomu nepovedal (ma 6 rokov). Bohuzial, stalo sa, ze babu prestalo bit srdiecko a zvladli sme to doma vsetci spolu. Keby syn nevedel, preco placem, donekonecna by sa vypytoval a bolo by tazke vymyslat si stale nieco. Takto sme mu povedali vsetko, co sa stalo a pochopil to bez problemov. Na dusicky zapalil babatku aj sviecku.
Teraz som znovu tehotna, syn o tom vie, ale zvysku to povieme az po 12tt. My sa, nastastie, v tomto mozeme spolahnut, ze bude naozaj drzat jazyk za zubami.

tradaaa
17. nov 2023

@autorka Nech sa rozhodneš akokoľvek, držím palce nech je všetko v najlepšom poriadku 🙏❤️

autor
17. nov 2023

@sense ale však to už budeme po .
Ja to nechcem hovoriť teraz hneď .
Ideme o 2 týždne na sono

autor
17. nov 2023

@walentina7 tak v práci to oznámiť musím skrz pracovnej činnosti
A mám tam kolegov s dediny ono sa to rozšíri

autor
17. nov 2023

@0silvia0 ja sa neponáhľam
Ale v práci to musím oznámiť o 2 týždne ak bude byť srdiečko .
Nakoľko mám rizikové zamestnanie
A v práci sa to rozšíri rýchlosť svetla .
A doma tým pádom by sa to dozvedeli od cudzích

autor
17. nov 2023

@tradaaa dakujem

cimage
17. nov 2023

Tak im to oznam nech sa to nedozvedia od cudzich. Ja som kazde dieta oznamila v inom tyzdni, podla pocitu a potreby. Prve v 20tt, druhe mama hned vytusila, lebo som nepila kavu a to je fakt podozrive u mna a tretie oznamili deti po 12tt ked som im uz dovolila. Ale to bolo take bleskove, ze kym som vystupila z auta, zobrala tasky a isla dnu, tak uz to bolo vonku a ani neviem ako sa zatvarili 🤷🏻‍♀️.

zuzi0911
17. nov 2023

Oznámila som to hneď ako som mala 2 čiarky ..
Keď som to tajila som o bábätko prišla ,tak som sa potom rozhodla sa tešiť hneď a s každým.🙂
Takže ja by som im dala pekný darček pod stromček (stieracie zreby napr)🙂

yoxinka
17. nov 2023

Po skúsenosti, keď som všetkým povedala, že som tehotná a potom potratila som ďalšie tehotenstvá oznamovala okolo 16.-20. týždňa, keď to už bolo ba mne vidno.

autor
17. nov 2023

@zuzi0911 ja by som chcela kúpiť dcérke tričko
Budem veľká sestra ☺️ a dať pod stromček

autor
17. nov 2023

@cimage dcérku som tiež povedala ihneď ako boli 2ciarky
A tu je 🙂
Teraz sme to mali zložitejšie skrz pco
Ale na prvý krát s liekmi sa zadarilo .
Tak to teda na Vianoce oznámim ☺️

messalina
17. nov 2023

Za mna uplne v pohode oznam ked to tak citis, bude to pekny "darcek" na vianoce 🙂
Ako ano, prvy trimester je najrizikovejsi ale pocas celeho tehu sa moze cokolvek stat..
A ked to musis oznamit v praci, tak urcite by som to najblizsej rodine oznamila predtym.
Prajem pohodove tehu 😉

ailiba
17. nov 2023

Urob, ako to citis, ale urcite by som pockala aspon na potvrdenie akcie srdiecka.

autor
17. nov 2023

@messalina dakujem ti ☺️

autor
17. nov 2023

@ailiba áno to idem o 2 týždne na sono

ailiba
17. nov 2023

To je super.... No, ja som v 10.tt oznamila rodine prve bábo a bolo to velmi pekne... A druhe asi v 6.tt, ale to len preto, ze mi bolo uz tyzden strasne zle a vsetci sa o mna bali...
Vzdy sa moze nieco stat, netreba na to mysliet🙏... Riad sa svojimi pocitmi.

autor
17. nov 2023

@ailiba ja ani nemyslím
Len niekedy čítam sprosté komentáre a potom je to také no..

kamagma
17. nov 2023

My sme to tiez oznamili takym trickom na vianoce a poslali fotky dcery s trickou budem velka sestra😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre