Oznámenie tehotenstva rodičom

5. feb 2023

Baby potrebujem radu... Nastala u nás zúfalá situácia prosím výčitky si nechajte ozaj nie sú na mieste, nikto so zdravým rozumom by to takto nenaplánoval ale bohužiaľ dosr...lo sa čo sa mohlo 😂 začínam tretí mesiac a hovorím si že nastal čas oznámiť to rodičom. Situácia je ale taká že s partnerom začali problémy (už pred otehotnením ale ružové okuliare sa ešte držali) a veľmi pravdepodobne budeme musieť ísť od seba. Náhradné bývanie nemám čiže jediná možnosť je pre mňa vrátiť sa k rodičom. Viem, celé zle ale bohužiaľ, všetko sa pokazilo naraz... Prosím poraďte ako nejako vtipne alebo zaujímavo oznámiť to tehotenstvo aby to aspoň trošku zmiernilo tie 💩 čo nás čakajú a aby som namotivovala rodičov na vnúčatko. Ďakujem 🤦‍♀️

zooeynka
5. feb 2023

Nesil to vtipom....normalne im vyklop co je vo veci a ze potrebujes pomoc.

sense
5. feb 2023

V tvojom prípade by som nehľadal nič vtipné ale povedala rovno ako sa veci maju

dadka128
5. feb 2023

No vtipom by som do toho nešla... kolko mas rokov? .. si tehotná .. bud pôjdeš na potrat .. alebo si to dieťa nechaš a das mu sancu žiť.. podas si na súd o výživné po narodeni .. budes dostavat md alebo rd .. a budes nejak musiet vyžiť.. ale aky su tvoji rodicia to mi nevieme

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
5. feb 2023

Ako vtipne chceš povedať, že si tehotná a rozchadzas sa a ze s dieťaťom prídeš bývať nazad k nim
? Akože "hej, babka, dedko, bude nás tu u vás o dvoch viac?" To by vyznelo dosť trápne a úprimne povedané, aj dosť hlúpo.
Lebo toto určite nie je téma na žarty, je to naopak vážne, a určite to vyžaduje pokojnú debatu, úprimne vysvetlenie a požiadať ich o pomoc. Takže zabudni na "silene vtipkovanie" a porozprávaj sa s nimi úplne vážne.

elenita
5. feb 2023

A kolko mas rokov a aky vztah mas s rodicmi?

blaazi
5. feb 2023

Skúsila by som začať pozitívne - napr. S fotkou zo sona. Postupne im vysvetliť situáciu. Niekedy netreba všetko naraz vysypať. Ešte pár mesiacov bude bábo v brušku. 🙂

autor
6. feb 2023

Baby ďakujem za názory a rady, nechala som si to uležať premyslela som to, pôjdem na to milým darčekom pre "babku aj dedka", poviem im normálne čo je vo veci aké mám plány do budúcna a uvidím čo povedia 🙂 pre tie čo sa pýtali mám 27, s rodičmi mám vzťah komplikovanejší ale vo svojej podstate vôbec nie zlý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre