Oznámenie tehotenstva na Vianoce

3. nov 2023

Oznámili by ste tehotenstvo na Vianoce aj keď je to veľmi čerstvé a ešte sa hoci čo môže stať? Najradšej by som pockala aspoň tie 3 mesiace ale to už potom nebude mat taký feeling ako oznámiť to celej rodine na štedrý večer , počkali by ste a vykašlali by ste sa na celé Vianoce alebo by ste to oznámili aj napriek riziku ? A ak áno tak máte nejaké typy ako to oznámiť ?😁 som rozmýšľala že sa odfotím pod stromčekom s mašľou cez brucho a s malými papuckami v ruke a odoslem fotku rodine (rodina býva ďaleko aj moja aj priatelova takze to musí byt cez mobil) dajte nejaké typy 😉

tamta
3. nov 2023

Na Vianoce budeš v kolkom tt? 11? 12? To je uz koniec 1.trimestra,cize kludne by som to uz oznámila, ak sa chcete s radosťou s blízkymi podeliť.. Niečo stať sa môže kedykoľvek, treba myslieť pozitívne a to najkritickejsie uz bude podľa mna za Vami.. A gratulujem 🙂

doris11
3. nov 2023

Ja som to rodičom povedala hneď ako som to mala potvrdené, mala som 18 rokov takze aj preto som to povedala hneď 😀 svokrovci to už tušili, takze im sme to hneď potvrdili tiež. Ale keby som na tvojom mieste tak by som nevydržala a urobila im takéto prekvapko 😀

anjelicek26
3. nov 2023

My sme to rodine povedali v 14.tyzdni ked sme mali vysledky prveho screeningu a s genetiky...vydrzat sa to da, tehotenstvo je na zaciatku jednoducho krehke.

mikadooo
3. nov 2023

Áno, oznámila som. Dala som obálku s takýmto nejakým obrázkom a textom "August 2011". 🙂

lienka.7
3. nov 2023

@autorka ci je to čerstvé? Pozitívny test, potvrdenie tehotenstva alebo už si aspoň v 3 mesiaci?

bibka37
3. nov 2023

Ja som to na Vianoce oznámila manželovi, dostal
pod stromček fotku prvého ultrazvuku. Dodnes na to spomína ako na najkrajši vianočný darček.

patriciavojto1
3. nov 2023

Ja by som dala tričko pod stromček
Ale pre moju dcéru že budem veľká sestra
A rozbalila by to pred každým .
Vy by ste mohla dať budem Otec 🙂

zuza265
3. nov 2023

Nechala by som cas plynut a uvidela ako sa co bude vyvijat a ako to budeme citit🤗

295anicka
3. nov 2023

My sme to minulý rok oznámili na Vianoce, málo to obrovské čaro, akurát som dostala tehotenskú knižku a bola som v 12 TT.

4stanka4
3. nov 2023

Ja som manželovi povedala na Vianoce ale ešte som to nemala potvrdene od Dr.- bola som asi v 6tt. Rodičom sme povedali až po novom roku keďže som zostala PN a bolo by im to podozrivé tak sme šli s pravdou von. V koľkom TT budeš ma Vianoce?

janka_21
3. nov 2023

My sme tiež oznamovali najbližšej rodine na Vianoce. Dostali krabičku vystlanú ružovým a modrým krepovým papierom, vnútri bol dudlík a odkaz že si to bábätko u nich vyzdvihne v Auguste 2018. V tom čase som bola na začiatku, nejaký 8-9tt. Ale od začiatku tehu mi bolo neskutočne zle, takže sme museli ísť s pravdou von.

andreatytler
4. nov 2023

Jasne ze oznam.
Podla mna nie je sparavne cakat na koniec prveho trimestra. Preco? Ze ak sa nieco stane, tak sa budes moct tvarit ze sa nic nestalo? Ja neviem. Mozno niekomu to tak vyhovuje ze smuti v samote a pred svetom sa tvari ze je vsetko normalne, ale podla mna sa smutok lahsie znasa ked ho zdielas.
Ten napad s maslou cez brucho je velmi pekny.

mogaa
4. nov 2023

hlavne neočakávaj že tvoje tehotenstvo bude pre celú rodinu najväčší dar z nebies a budú happy len kvôli tvojmu tehotenstvu....ano rodičia budú mať radosť ale inak je to šťastie len pre teba a tvojho muža, nanajvýš sa okrem rodičov potešia súrodenci,(aj to nie všetci) ostatným je to šuma fuk....tá mašla cez brucho má význam len v prípade ak už máš tehotenské bruško, ak nie tak to bude trápne...

mariet24
4. nov 2023

Videla som ze sa dajú vyrobiť stieracie žreby, s nejakým vlastným textom, po zotreti napr gratulujem k výhre, budete starí rodičia

michelle567
4. nov 2023

Oznámila by som. Veď tehotna už asi si, do vianoc ešte mesiac a pol. 🙂 mašľu cez brucho by som nedávala. Niečo iné...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre