Oznámenie tehotenstva

12. aug 2024

Ahojte
Kedy ste oznámili okoliu ze čakáte bábätko? Ja som v 11tt a keď som to oznámila mojmu priatelovi v 6tt tak už hneď ako sme sa to dozvedeli to oznámil svojim kolegom čo som si povedala že no dobre tak tých pár ľudí nevadí. Aj tak ich velmi nepoznám. Lenže potom to povedal rovno aj mojmu bratovi hoci som ho prosila nech mu to ešte nehovorí predsa sa môže všeličo stat ( sú tiez kolegovia) a chcela som to oznámiť spolu s ním aspoň po prvom veľkom sone. Jeho mama to odhalila tiež velmi skoro aj tým že ja som predtým bola fajčiarka a zrazu som nefajcila ale dúfala som že to nebude šíriť lenže ona to povedala celej rodine z priateľovej strany a ja sa cítim neskutočne nahnevané pretože podľa mňa nato nemá právo. Ja som to chcela oznámiť v správny cas. Chápem že sa teší ale zobralo ma to. Ja s mojimi rodičmi nemám dobre vzťahy a toľko si s nimi nerozumiem ale z mojej strany to nikto okrem brata a jeho rodiny ešte nevie ale ani sa s tým nebudem ponáhľať. Myslite že som len precitlivelá? Prišlo mi to ľúto a cítim sa ako keby mi niekto iný riadi zivot. 😞 preto sa pýtam či aj niekto iný mal takýto problém alebo sa zaoberám hlúposťami

colsami
12. aug 2024

Pozri, to ste si mali vydiskutovat s frajerom, ci niekomu hovorite a nehovorite, nie teraz plakat nad rozliatym mliekom, komu vsetkemu vykvakal. 🙃

A kazdy oznamuje inak, niekto hned po teste, niekto tesne pred porodom.

Zbytocne sa budes teraz zaoberat hlupostami, ano. Poucenie - nabuduce sa normalne dohodnete.
Nech Ti vsetko dobre dopadne.

tinalia
12. aug 2024

Tak keď ste sa dopredu nedohodli na tom, že to budete do určitého týždňa tajiť, tak mi príde nefér sa naňho hnevať, ved mal očividne úprimnú radosť, že čakáte dieťa. Ja som to mužovi povedala o pár dní a bolo pre mňa veľmi ťažké to pred ním tajiť 😄 ale dohodli sme sa, že ostatnym to povieme az po ukončení 12tt a dodržali sme to 😊

maja22
12. aug 2024

Ja som oznamila hned vsetkym. Tesila som sa a chcela som to zdielat so vsetkymi. Druhy dovod, ze mi od zaciatku byvalo strasne zle. Tak som to hned oznamila aj v robote. Najprv vedeniu, neskor aj kolegom, aby si nedomyslali sami, preco chudnem, nejem a pod. Vy ste nemali s partnerom ziadnu dohodu, tak sa na neho fakt hnevas zbytocne. A to, ze sa tato informacia medzi rodinou a priatelmi siri, je uplne normalne. Je to podobne ako oznamenie svadby. Zdielana radost, tak to proste byva.

maja22
12. aug 2024

Takze moja rada - nezaoberaj sa hlupostami. 😉 Tes sa, zdielaj svoju radost a necakaj na "spravny cas". Ten je tu a teraz. Pokial nemas za sebou traumy z x potratov, tak neries, co sa teoreticky moze stat. Moze a aj nemusi. To neovplyvnis. Ale ten zivot tu uz je, uz rastie a vyvija sa, tak sa z neho treba tesit.

janinah
12. aug 2024

Zaoberáš sa hlupostami.Uz by ste si poniektoré mohli uvedomiť.ze celý svet sa netočí okolo vášho tehotenstva.V dobrom ti to píšem.je to vec teba a nastávajúceho otca ostatní to berú normálne.Nebudu ohňostroje vybuchovat ...

autor
12. aug 2024

@colsami práveže sme si vyjasnili že to nebudeme hovoriť nikomu

autor
12. aug 2024

@tinalia dohodli sme sa že to nikomu nepovieme

autor
12. aug 2024

@maja22 ale hej mali že to nepovieme

maja22
12. aug 2024

Tak to ma mrzi, ze tvoj partner nevie dodrzat dohodu. Mali by ste vazne porozpravat o tom, co znamena laska a ucta a ze vzajomne dohody by sa mali dodrziavat. Toto uz nezmenis, tak to ber, ako to je, ale do buducnosti treba mat ujasnene, co je vzajomny respekt.

colsami
12. aug 2024

Ak bola dohoda ze nepoviete, trapilo by ma ze moj chlap nevie dodrzat slovo, ano... Poucenie do buducna...

venom19
13. aug 2024

Teste sa, ze ste tehotna. Toto su podla mna malichernosti. Dobre, uslo mu to. Nahneval vas. Ale zivot ide dalej, pride mi to ako drama queen.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre