Oznámenie tehotenstva

20. nov 2023

Ahojte, keď ste už mali staršie dieťa a čakali ste súrodenca, oznámili ste nejakým originálnym spôsobom rodine, že bude starší brat/sestra alebo ste to iba normálne povedali? 🙂 ak ste to oznámili nejak originálne, tak ako?

solange7
20. nov 2023

Ja toto tak strasne nerada robim. Oznamovali sme 2x, a vzdy to bolo v ramci konverzacie. Nie samozrejme tak, ze mimochodom, som tehotna... ale skor teda tak, ze sme sa bavili o nadchadzajucich udalostiach a vyuzili sme moznost a povedali, "no mami, tati, buduci rok na tu oslavu uz pojdeme vo stvorici, v marci k malemu pribudne este sestricka" a hotovo.
Kamaratka darovavala papuce a robila okolo toho take teatra. Potom bola sklamana ze cakala vacsie reakcie.

januska12323
20. nov 2023

Mne sa páči staršie obliecť do trička veľký brat/sestra a čakať kým si niekto všimne.

kris_tin257
20. nov 2023

Na mne to videli všetci skôr ako sme to oznámili na rodinnej oslave, čiže keď sme to povedali reakcia povedala "my sme to už dávno vedeli" 🤷

medda_beda
20. nov 2023

Ak sa toho dočkám tak to oznámime normálne tak medzi rečou :D.
Ja by som tiež nevedela ako reagovať na niekoho tehotenstvo kedže to nie je moje dieťa.

saxana000
20. nov 2023

Stacilo povedat tomu starsiemu surodencovi.do 5 minut po prichode na navstevu alebo prichode navstevy k nam bolo povedane kazdemu..vedeli sj ucitelky kucharky upratovacky aj tety v obchode..oznamovalo sa vo velkom 🤣🤣🤣

nivea777
20. nov 2023

@saxana000 práve preto som to staršiemu ešte nepovedala. Načo to má vedieť celá dedina ? 😅

saxana000
20. nov 2023

@nivea777 povedali sme ked uz to bolo uplne jasne a viditelne.. ale to s akou hrdostou to hovorila bolo strasne podarene..

cimage
20. nov 2023

Prve sme ukazali rodicom fotku z utz. Druhe zistili ked som nechcela kavu, lebo mi z nej bolo zle a tretie oznamili starsi ked uz mali dovolene. To bola rychlost, kym som vystupila z auta uz to vyklopili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre