Odpor k otcu dieťaťa

w123
9. jún 2018

Ahojte, chcem sa poradit. Zistila som ze som tehotna v 8/9 tyzdni a otec dietata so mnou nechce byt a do tyzdna odkedy sa dozvedel ze cakam dieta si nasiel uz aj novu priatelku. Problem je ten ze som velmi znepokojena zo svojich pocitov. Vyrastala som tiez s rozvedenou maminou a velmi dobre poznam pocity dietata co nema matku a otca spolu. Vzdy som si hovorila ze pokial nebudem mat partnera ktorym si budem na 100 percent ista dieta mat nebudem. Stalo sa, otehotnela som a odvtedy si stale dokola vycitam, ze dieta nebude mat uplnu rodinu. Dokonca som jeho otcom maximalne znechutena, ze sa ani nepokusil ostat so mnou a riesit situaciu.Citim voci nemu velky hnev, dokonca ked mi napise len spravu, alebo sa chce o niecom porozpravat pride mi az fyzicky nevolno, pocit velkeho strachu, uzkosti, znechutenia a nevolnosti. Mam doslova hrozu z kazdeho stretnutia s nim. Nechcem ho vidiet uz teraz, nechcem s nim komunikovat, najradsej by som ho uz nikdy nevidela, lebo vzdy ked ho zbadam upadnem do depresie.Jeho peniaze vsak budem potrebovat ked budem sama s babatkom. Mali ste niektora podobne pocity ? Ako by ste riesili situaciu? Vyhybali sa kontaktu s otcom ? Alebo by ste skusili psychologa a nejako odburat ten hnev alebo odpor? Lenze to pochybujem ze sa niekedy bude dat, ze budem vediet odpustit. Jeho osobu vnimam uplne ako toxicku, ako nejake zlo a predstava ze sa s nim budem musiet vidat dlhe roky kvoli dietatu a jeho peniazom je mi uplne proti srsti .

pininka
9. jún 2018

Je to uplne normalne co citis, hormony plus velke sklamanie z toho ze ta v tom nechal samu. Zial aj taky je zivot. Budes to musiet vybojovat sama, ale verim ze casom sa snad budete vediet aspon porozpravat ako normalni ludia a ze si najdes aj niekoho, kto bude o vas stat. Drzim palce

3009
9. jún 2018

Alebo riešenie, ak on o dieťa nemá záujem, tak ho nedať zapísať do rodného listu dieťaťa a máš pokoj. Takto síce nebudeš mať od neho peniaze /a bohvie či vôbec budeš mať od neho nejaké, keď sa takto správa/, ale celoživotný pokoj. Niekedy tých pár eur nestojí za to, aby človek sa po celý zbytok života s niekým doťahoval o každé eur. Pokoj je k nezaplateniu. Časom budeš aj možno dobre zarábať a tých pár eur od neho ti chýbať nebude.

ebi88
9. jún 2018

Nemusis s nim zit, tak co, ak bude mat zaujem o dieta, nechaj ho,’otca potrebuje, uvidis aky bude k malemu, ak nebude mat, ani sa snim nestretnes. Vyzivne dostavat budes, ako urci sud, to je jeho povinnost. Dychaj, upokoj sa. Vsetko bude ok.

pribinak
9. jún 2018

Teraz si velmi emočne rozrušená + hormóny. Nechaj to cele tak, uvidis za par mesiacov ako sa k tomu postavíš.

bubblegum7
9. jún 2018

ja som ostala sama s dvoma detmi a stale dufam ze sa k nam vrati ... mam par dni do porodu a je to psychicky tazke tesila som sa ze sa budeme tesit dvaja z prichodu babatka som na to psychicky sama nejak to musime zvladnut male za to nemoze a viem ze urobis cokolvek preto aby si mu bola dobrou matkou aj otcom 🙂

terez26
9. jún 2018

Urcite by som ho nenapisala.do rodneho listu dietata...ani si to nezasluzi!

mackos
9. jún 2018

Jeb sa naňho ani ho nezapisuj , neboj nič malinké otca bude mat , nového lepšieho 👍👍

ebi88
9. jún 2018

@bubblegum7 to co za debila.
Nenechaj si pokazit prichod babatka, drzim palce

eliska13
9. jún 2018

@w123 o čom sa chce porozprávať?prerušila by som úplne kontakty načo jatriť rany?máš dve možnosti buď sa strániť a nekomunikovat ako otca ho zapísať a bude platiť výživné a bravat si dieťa najblizsie roky a budete musieť spolu vychádzať roky rokúce, alebo nezapisat vychovávať bez jeho peňazí, ale on si môže nárokovať testy otcovstva a tak či tak s dieťaťom tráviť cas a platiť Ti.
Je to tazke ešte nevieš o akých peniazoch je výchova dietata, možno sa k sebe vrátite, možno.....dala by som tomu cas pokým porodis sa rozhodneš.Chodila by som k psychologičke nech Ti pomôže s emociami

11mirka22
9. jún 2018

To že je ti z neho zle je normálne, opustil ťa v ťažkej situácii. Nebran sa tomu pocitu, pokojne ho nenavid, vyhýbaj sa mu, alebo mu vynadaj. Nepotlacaj to v sebe. Ale nerob unahlene závery. Možno je to aj pre neho šok, rovnako ako pre teba. Jedno je isté, že ak sa narodí dieťa, budeš sa oňho musieť postarať. Tak rozmýšľaj najmä nad tým ako to zvládneš. Máš dosť času vyzurit sa na otca aj na to aby si sa pripravila na dieťatko a tešila sa naň. Už žiaľ nejde o vás dvoch ale najmä o dieťa. Nekontaktuj sa s priateľom, nejaký čas ho nechaj, nech si utriedi sám v sebe, čo vlastne chce. Zo svojej skúsenosti ti poviem, nikdy by som sa neprosila niekomu, aby so mnou zostal iba kvôli dieťaťu, nikdy by som ja s mužom nežila len kvôli dieťaťu, a hlavne, nikdy by som ho neuviedla ako otca v rodnom liste len kvôli peniazom. A hlavne sa netráp, ak si sa rozhodla dieťatko priviesť na svet, neolutujes, ver mi, porodis si najväčšiu lásku svojho života. Ono ta bude veľmi potrebovať a neopustí ťa koli inej žene... Teda aspoň najbližších 18 rokov nie... A partnera, toho si časom nájdeš, a možno oveľa lepšieho...

lus83
9. jún 2018

@w123 ahoj. Inak na fb je skupina Pomoc mamickam v nudzi, ak by si nieco potrebovala. Inak rada Ti pomozem aj ja, ak budes potrebovat ☺️ drz sa!

wieruska1
10. jún 2018

Nerypem, ale asi je na mieste navstivit psychologa. Mas velky problem so sebou a vzniknutou situaciou, ktoru budes viac ci menej vedime prenasat na dieta a tym mu deformovat zas jeho postoje k buducim partnerom. Skus sa s niekym porozpravat, s niekym kto ti naozaj pomoze to spracovat.

annamari4
10. jún 2018

Určite je to veľmi ťažké,ak treba navštív psychológa vôbec to nie je zlý nápad, musíš sa povzniesť nad situáciu, bábätko cíti tvoje negatívne pocity,a celé tehotenstvo v strese nič moc,teš sa na bábätko,a nad ostatným mavni rukou,držím palce 🍀❤️

extempore
10. jún 2018

@terez26 hej, ale alimenty by chcela.. to je čo za radu?

extempore
10. jún 2018

Inak ďaľšia, čo otehotnela v štýle "stalo sa". Ja toto ženy fakt nechápem. Však keď dieťa nechcem, tak si dávam pozor... A teraz má tu zas zabaľte rečami o zlyhaní antiky 😁😁😁😁

bluka2
10. jún 2018

@3009 veľmi múdro!

eliska13
10. jún 2018

@extempore chcela by alimenty, lebo chlap splodil dieťa a mal by mať nejakú zodpovednosť.To, že je chrapun a vybral si inú cestu mu nedáva právo hodiť celé bremeno výchovy a starostlivosti a financií na ženu.Preto je dobre si rozmyslieť čo a ako, lebo najbližších 20-25 r ak bude na VŠ študovať s ním musí riešiť veľa veci.Ono to nezapisat do RL nie je také jednoduché kamarátka to spravila bola v inej finančnej.situacii samostatná a dieťa malo 5 r a chlap sa obrátil na súd, že dieťa je jeho chce sa spolupodieľať ....platiť výživné, a zrazu sa 5 r dieťa dozvedelo toto je tvoj otec a bude s tebou tráviť víkendy prázdniny, toto sú tvoji súrodenci nevlastní zlo v celej rodine.
Asi by som si s otcom sadla a porozprávala čo ďalej je to záväzok na roky rokúce pre vsetkych

janulka1802
10. jún 2018

Pokoj je viac než peniaze...

3009
10. jún 2018

@eliska13 ale to počas min. 18 rokov sa vždy z jeho strany môže zvrtnúť - ak ho nezapíše a kedykoľveľk si môže dať urobiť testy a začať sa akože starať a robiť prieky alebo ho zapíše a bude robiť prieky aj tak a bude posielať len nejakých pár eur - robiť len na minim. mzdu, aby platil najmenej. Žiaľ majú spoločné dieťa, tak najlepšie by bolo rozumne sa dohodnúť, ale ......

lienkan
10. jún 2018

@w123 Časom Ti to da vsetko zmysel a ver mi, ze viem o com pisem - pokus sa verit, ze bude vsetko v poriadku a tak ako pisu ostatne, penieze Ti za to nestoja - aby Ti robil psycho teror v buducnosti. Ty si teraz najhlavnejsia a panom situacie. Drzim palceky - vsetko sa pre nieco deje. Dieta je dar a ak ten HORE da a Ty budes chciet, bude vyrastaj aj v kompletnej rodine milovane a vychovavane laskou 😊

lienkan
10. jún 2018

@bubblegum7 drzim palceky - prezila som si to a je nas tu viac, no par dni pred porodom som uz mala hlavu uplne ine a nedufala som ze sa ku nam manzel vrati - uz by som ho neprijala! za ziadnych okolnosti - pretoze mam / mame svoju dostojnost.

lienkan
10. jún 2018
eliska13
10. jún 2018

@3009 no veď preto hovorím, že porozprávať s ním v kľude ako si to predstavuje a zariadiť sa.Ona vie koľko s ním bola, koľko majú vlastne rokov...len veľa žien si myslí nezapísem ho a chlap nič nemôže čo nie je pravda

maminuska
10. jún 2018

@lienkan tvoj príbeh som sledovala , som rada že sa ti darí. Bola snaha ex sa vrátiť späť?

mimusa1997
10. jún 2018

Ahoj, mne sa spalo niečo podobné, ale otehotnela som v 16tich...v 17tich som porodila... do pôrodu bolo ako tak všetko ok, ale ku pôrodu ani neprišiel, len mi napísal SMS s textom ''bola si kur*a, kur*ou aj ostaneš, dojebala si mi celý život'' .... skoro ma kleplo v pôrodnici z toho, doteraz sa o dcérku vôbec nezaujíma, akoby ani neexistovala a pritom vedel, že dieťa je na 100 % jeho ..... ale netrápim sa tým už, dcérka ma už 3 rôčky, o 2 týždne jej pribudne braček, časom si nájdeš aj ty nového priateľa, ktorý bude milovať aj teba aj dieťatko, musíš myslieť pozitívne, lebo týmto nerobíš dobre ani sebe ani dieťatku. Dieťatko je DAR Boží <3 ale ak ti môžem poradiť.... toho (prepáč za výraz) chu*a napíš na rdný list, keď sa k tomu nevie postaviť ako zodpovedný otec, tak nech aspon platí, ja krava som toho ''svojho'' na RL nedala a musela som to všetko zvládnuť sama. Neplnoletá, bez finančnej výpomoci od otca dieťaťa.... tak ak ti môžem poradiť, daj ho na rodný list, dieťatko predsa len niečo stojí a veru to nie je lacná záležitosť, tak nech aspon platí, nebude platiť pôjde si to odsedieť. To nie len vrznúť si a neuvažovať nad následkami, keď toto urobi :/ čo už...čo sa stalo, stalo sa, tak nech za to aspon plati 🙂 Keby niečo, kľudne sa mi ozvi aj do súkromnej správy. 🙂 Všetko dobré prajem tebe aj dieťatku, krásne a zdravučke tehuľkovanie, uži si to poriadne, lebo tehotenstvo ti utečie extrémnou rýchlosťou ani sa nenazdáš <3

samira77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prevenar
10. jún 2018

@w123 tvoja mama nevedela ako si najst kvalitneho partnera ..a tym padom to nevedela naucit ani teba. ty si spravila to iste a za otca svojho dietata si si vybrala "toxicneho" muza . (predpokladam ,ze si s nim zila dobrovolne a nebola si znasilnena) . celu svoju dalsiu energiu venuj tomuto faktu z dvoch hlavnych dovodov .

- aby sa ti nestalo presne toto iste s dalsim partnerom .

- aby tvoje dieta nedopadlo rovnako.

bude si to vyzadovat vela studia, seba poznavania a zmien v zivote a mysleni, co nie je jednoduche. drzim palce .

sense
10. jún 2018

@samira77 pozri nue je to k teme ale k tvojmu orisoevku , tiez som pocula od gynek.ze budem mat problem otehotnuet...napriek timu som sa vzdy chranila, lebo aj mala sanxa je sanca a otehotnela som 3x z toho 2x na prvy sup....

lienkan
10. jún 2018

@maminuska zial nebola ... No v mojom pripade je to zatial ako v rozpravke, len to chcelo cas - nechat vsetko dozriet, no na to tehotenstvo a porod v samote nezabudnem veru nikdy ..

maminuska
10. jún 2018

@lienkan na to sa zabudnút nedá nikdy a ani asi odpustiť. Našiel si ťa iný princ ? Čo otec detí , zaujíma sa ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre