Nadmerne pouzivanie mobilu v tehotenstve.

hviezdickamala
14. júl 2018

Ahojte, rada by som sa informovala ci ste niektora casto mala v ruke mobil pocas tehotenstva. Moze to mat podla vas nejake nasledky na plod? Som teraz cca. tri tyzdne pred terminom porodu a zmohol ma neprijemny pocit z toho, kedze az teraz mi to napadlo, ze ci to moze mat nejaky vplyv. Pred tym som tomu nevenovala pozornost. Mobil pouzivam miesto notebooku na surfovanie po nete skoro vkuse kvoli nude kedze som doma a musim oddychovat.

lindusss2016
14. júl 2018

Nadmerne pouzivsnie telefonu ako take, ci uz v tehotenstve alebo nie, urcite ziadne zdravotne benefity nema, ale ty sa tym teraz uz rozhodne nestresuj, babatko bude zdrave a krasne, drzim palce, nech porod prebehne, ako si predstavujes, ale nerozmyslaj nad hlupostami, jednak to uz nezmenis a stres mu skodi iste viac.

janulik2008
14. júl 2018

segra hrala hru na mobile ked bola tehotna a mala je zdrava 🙂

zuzanka.zuzu
14. júl 2018

@hviezdickamala môžem úprimne? už ti z toho hrabe, iba 3 týždne do pôrodu, vonku teplo... drž sa 🙂 (a nemyslela som to v zlom, len proste keď si po pôrode prečítaš po sebe nejaké "nápady" tak nechápeš 😂)

hviezdickamala
autor
14. júl 2018

@lindusss2016 dakujem. Som zvedava, snad bude v poriadku. 🙂

najinka
14. júl 2018

Hlavne, ze po narodeni skoro vsetci daju decku do ruky mobily a tablety, nech sa hrajka..to uz vtedy bude poriadku, vsak? 😁

hogen91
14. júl 2018

Ja mam tiez chvilku pred porodom ale toto ma nenapadlo,bola som dlhodobo na PN a mobil vkuse v ruke ci uz net,hry proste kratenie casu. Isto tato elektronika vydava neja vlny,no nemyslim ze su skodlive pre cloveka. To by clovek nemohol mat ani tv, mikrovlnku,wifi...😊

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hviezdickamala
autor
14. júl 2018

@zuzanka.zuzu dakujem. To ma povzbudilo. Verim ze po tom sa budem na to inak pozerat ale hormony a pocity mi davaju teraz riadne zabrat. :/ Moje prve tehotenstvo tak som si nebola ista s tym mobilom ak ho mam v ruke vacsinu dna ci s tym ma niektora skusenost. 🙂

hviezdickamala
autor
14. júl 2018

@najinka no ja toto nepodporujem ale moje prve dieta, tak neviem ako to bude u mna. 🙂

hviezdickamala
autor
14. júl 2018

@taskataska :D :D

zuzanka.zuzu
14. júl 2018

@hviezdickamala všetky máme s mobilom skúsenosť 😉 hlavne sa ukludni, na stres si počkaj po pôrode, to bude iný záhul, nebudeš mať ani čas rozmýšľať nad podobnými kravinami 😂

ukulela
14. júl 2018

@hviezdickamala a toto je len dalsi dovod, preco budes mat ten mobil v ruke dlhsie ....

lady911
16. júl 2018

@hviezdickamala ja som tiež bola počas tehu stále na mobile,bola som pn a tak som sa nudila, že mi nič iné doma neostávalo, len som do toho luskala.

miadi
11. aug 2018

Bude to mat nasledky babo bude v noci svierit a vybrovat aj cez den 😊A na zadocku bude mat znamienko v FB Alebo MK tvare podla Toho čo si viac použivala

hviezdickamala
autor
11. aug 2018

@miadi Nuz,...narodil sa mi novorodenec s hypotrofiou, cize bol podvyziveny. V 38. tyzdni zistili ze ma brusko zodpovedajuce 31.tyzdna tehu. Sicee nemozem potvrdit cim to bolo sposobene kedze som sa stravovala zdravo, nepila a nefajcila, nebrala ziadne drogy ale podla predoslych uistujucich komentarov, tym, ze som casto pouzivala mobil t
o urcite nebolo.

mrkvicka060
11. aug 2018

@hviezdickamala jasne ze tym to nebolo neboj. Ja som tiez bola vela na mobile, pri starsom hodne vela. Akurat som mobil vzdy drzala dalej od seba, alebo mala polozeny vedla, nie oprety a brucho, a nenosievala v tehu mobil vo vrecku na bunde ale iba v taske, ale to uz je pri tom ziareni asi detail 😀 ale decka su zdrave sikovne, starsi velmi iteligentny a mladsi uplne kludny... Nadmerne pouzivanie mobilu je naprt hocikedy. Ale ja furt nieco googlim 😀

vierka0508
11. aug 2018

@zuzanka.zuzu😁😂🤣 palec hore 👍

miadi
11. aug 2018

@hviezdickamala no tak Preto sa teraz bojiš ale to si nepomozes proste nieco nefungovalo ako ma.. ver ze Teraz je vsetko ok a nešpekuluj nad vecami moc co by mohlo uskodit babatku

nini1010
11. aug 2018

@hviezdickamala a vsetko je ok?taky divny vyraz si pouzila ze narodil sa mi NOVORODENEC...

hviezdickamala
autor
12. aug 2018

@nini1010 ano vsetko je v poriaadku zatial. Len musi papat aby pribral. Mam chlapceka. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre