Moje nepríjemné pocity z tehotenstva

sima1415
8. júl 2018

Ahojte, pravdepodobne ma viaceré odsúdia, ale možno sa nájdu aj také čo ma pochopia. Začala som tretí trimester a na malú sa tešíme . Po MA je vytúženým bábom , ale teraz mám pochybnosti. Tehotenstvo je od začiatku plné starostí a bolesti a teraz sa cítim už len ako živý inkubátor. Necítim sa ani trochu príťažlivo aj keď manžel by najradšej stále robil čoromoro 😃 lenže mňa všetko tlači a ťahá takže nemám vôbec chuť a náladu a do toho všetci ma vidia len ako tehotnú ako keby som prestala byť sama sebou a mňa to začína hnevať . Najviac ma hnevá , že sme pred tehotenstvom mali úžasný vzťah s chlapom a teraz je to oničom . Nemôžeme ísť do kúpeľov ako sme boli zvyknutí, žiadne stanovačky, žiadne dlhé výlety a túry a dokonca ani len obyčajná horúca vaňa .. Všetka romantika išla bokom lebo mám rizikové a večera pri sviečkach neprichádza do úvahy kým to sama neurobím . Jednoducho mám pocit že ešte sa ani nenarodila a už mi zmenila život a o osobnosť ... Prosím ak niektorá vie čo myslím napíšte mi ako ste to riešili .

terezka1947
8. júl 2018

Zacinate byt rodicmi....uz pocas tehotenstva,nie iba porodom
Presiel si tym kazdy,skrátka,konci jedna etapa zivota,prichadza ina...nie horsia,skaredsia,menej romanticka....ina,naučíte sa uplne odznova ako byt partnermi s dietatom,detmi....zaklad je,ze si rozumiete a vsetko sa postupne utrasie,aj cas na vas....

mischelin89
8. júl 2018

Nemyslim si, ze mala ti brani uzivat si romantiku s muzom. To ty si velka a ubolena a hormony s tebou mavaju, nemas naladu a chces niekoho obvinit. Mala za to nemoze. Ona vas nenutila coromorit 🙂
Pekny vecer s muzom mozete mat, staci ak sa na to nastavis v hlave. Ak nemozte kvoli rizikovemu klasicke coromoro, su predsa neinvazivne coromoro techniky. 🙂 ak chces veceru a sviecky, povedz muzovi priamo, ak sa nerozhybe, objednaj donasku a zapal sviecky... Improvizuj. Aby si sa mala dobre.
Takze ja odporucam skratka si uvedomit ze to babatko nic este nemeni, ved tu este nie je, to ty urcujes, ake mas dni. Ja som odgrcala cele tehotenstvo, akoze 20x denne, nikam som nemohla chodit, uvolnilo sa to az v 9mes a nikdy mi nenapadlo, ze za to moze babo. A mimochodom, v tom deviatom som aj isla stanovat, ked mi bolo trochu lepsie. Vyvracala som sa v novom prostredi :D
A nie si zla tehulka... Je to narocne obdobie, zvladnes ho, bude to v poriadku. Vela stastia 🙂

pininka
8. júl 2018

Kazde obdobie ma nieco do seba. Ja som toto citila po prvom porode. Uz len matka a nic viac, hlavne z muzovej strany. Ten sa vzil do otcovkej role az az, co je super, ale uplne zabudol na mna. Odvtedy uz ziadne vzrusujuce zazitky a akoro ziaden cas len sami dvaja. Deticky mi vobef nevadia,skor ta manzelova zmena. Mam pocit ze som 35 rocna babka co kazdy vecer rovnako sedi pri telke. Cokolvek urobim a navrhnem okamzite zneguje.

11mirka22
8. júl 2018

@sima1415 je to veľká zmena v tvojom živote a keď sa dieťatko narodí bude to ešte horšie. Nič na tom už nezmeníš. Iba svoj prístup k materstvu a rodičovstvu môžeš zmeniť. Hlavne vždy mysli na to, že všetko to náročné prejde časom. Život môže byt krásny aj s dieťatkom, len sa na to musíš nastaviť psychicky! Už nikdy to nebude ako predtým, ale môže to byt oveľa krajšie, ak to všetko prijmes a prispôsobis sa .

lacibo
8. júl 2018

ahoj, v prvom rade - 🙂to čo prežívaš je úplne normálne.. a pred pôrodom to bude ešte horšie😉..ja som si chcela pri poslednom treťom brucho nosiť na táčkach, také mi bolo ťažké😉..super správa je, že manžel ťa stále chce a považuje za príťažlivú ženu..a pritom sa teší aj na dieťa..( čo viac si môžeš želať)..takže asi ťa vidí inú ako ty samu seba..pracujú hormony..na problémy ani nemysli a nalaď sa pozitívne, že tehotenstvo zvládneš ty aj malé v pohode a aj pôrod..a presne tak to aj bude.. po pôrode budeš ešte rozkolísanejšia kvôli hormónom a kojeniu..aj to je normálne..ale všetko to stojí za to.. život s deťmi je oveľa oveľa bohatší ako život bez nich.. to mi ver..to náročné obdobie pominie približne do roka, dvoch a vy môžte žiť ako predtým, ale už traja.. nemusíte sa podriadiť malému a meniť svoje životy, práve napak dieťa očakáva, že mu ukážete, ako sa má žiť na tomto svete...vtedy bude šťastné..držím palce..

29simona29
8. júl 2018

@sima1415 ja som chvíľku po pôrode,je prirodzene, že v tehotenstve zažívas rôzne pocity, ale všetko je a bude len tak,ako si to sama nastavis...Dieta je obrovská životná zmena, istý čas najmä prvé tyzdne bude trvať, kým si na to všetko zvyknes, akceptujes fyzicky aj psychicky a nastavis režim a spôsob fungovania. Ja mám doma vytúženého synceka, ktorý bol plánovaný, narodený presne na termín aj v plánovanom mesiaci, podobne pocity som v tehu nemala, ale v šestonedelí teda áno ☺️Všetko to ale odznelo a je to lepšie než kedykoľvek doteraz, nemenila by som to za nič na svete a žiadna ina aktivita o ktorú momentálne prichádzam sa nevyrovná tomu pocitu šťastia, ktorý zažívam a isto budeš aj ty zažívať, keď sa ti babatko narodi. Podľa mna je najdôležitejšie nestratiť samu seba,myslieť stále aj na seba a svoje potreby-babatko predsa potrebuje šťastnú maminku☺️Mne sa osvedčilo od úplného začiatku zapájať do všetkého aj manžela, nastaviť si fungovanie tak, že sme obaja rodičmi a starostlivosť o maleho sa týka obidvoch, manzel nemá problém byt s malym, keď ja idem na kozmetiku, kaderníčke a raz za tyzden na chvilu do prace, lebo stále pracujem na diaľku a nemám ani náhodou pocit,že by som bola zlá matka, lebo nie som 24hod pri malom-aktivity ktoré som vymenovala samozrejme neabsolvujem každý den, ale pravidelne som sa naučila nájsť si čas len pre seba. Syncek ma 2,5mesiaca a všetko super funguje, keď trošičku podrastie, pridu aj výlety, dovolenky a všetko to, čo sme teraz na chvíľku museli odložiť-dieta nie je obmedzenie, ale nádherná súčasť života a ak to tak budeš brat, máš vyhraté. A najmä, príchodom babatka nič už nebude take ako doteraz, ale na druhej strane bude take úžasne, ako nikdy predtým ☺️😊

deti95060810
8. júl 2018

tiež som zostala troška prekvapená po prvom pôrode, koľko mi zaberá času dieťa a tak isto vzťah išiel úplne bokom...môj už exmm to nepochopil, vraj sa stále točím len okolo dieťaťa, vzťah ochladol, miesto toho aby mi pomohol - tak uprednostnil kamarátov, alkohol, začal byť sprostý, vulgárny, násilný, prišli problémy a nasledoval rozvod...

kikina84
8. júl 2018

@sima1415 preto je najlepšie pustiť sa do tehu až po pár rokoch spoločného nazivania..keď sa vybláznite a prvotná vášeň a poblaznenie opadne..my sme s mužom zamiesili až po 6 rokoch ..to už sme boli viac menej takí stereotypni .takže niečo nové vo vzťahu bolo len prospešné a na malú sme sa tešili..vedeli sme do čoho ideme..ale mne bol manžel oporou..nechoval sa sebecký a pochopil keď som nemala náladu..ono je to aj o ľuďoch..ja si myslím že momentálne si ty na vrchu a v pozícii klásť si podmienky,lebo tehu ťa veľmi psychicky aj fyzicky ovplyvňuje a kadzy normal. chlap by to mal pochopiť .. držím palce 😉

miadi
11. aug 2018

To su normalne hormonalne pocity bojiš sa trochu tej zmeny co pride ze budes otrok-mama babatko ta bude non stop potrebovat uz teraz smutiš za vecami ktore uz nebudes robit.. ja som tak smutila že nebudem cestovat že s babom sa to neda že moze ochoriet.. že 3roky nikam ne pojdeme ale to bol omyl Lebo mala sa narodila zdravučka mala super imunitu tak sa snou dalo cestovat a zmena prostredia ju zaujala lebo inak bola naročne babo kojene revajuce nespiace na dovolenkach a vyletoch lahsie ako doma cela mama cestovatelka. ( len Teraz mi 3rocna furt chce ist do Mexica Lebo si pamata ako tam bolo pol rokom super 😆) Rano sa zobudila že chce modre princes šaty a že podme do Mexica až plač ( stvorila som travelling monster ) a za kinom som smutila posledny film som kukla este v 9m avengers .. bola som zvyknuta cely život vela chodit do kina niekedy aj 2x za tyzden.. a potom uz nic az v 2r sme šli s malou na Coco vydrzala ale druhy film o bykovy Ferdinand ju nebavil museli sme odist ona ma rada take akčnejšie filmy 😆Ale na normalny film sa neviem kedy dostanem asi ked ju zoberiem niekedy o rok na daky Marvel . Vsetko budes robit čo maš rada aj s dietatkom aj stanovat sa da ( ja som bola raz v živote a neviem co na tom ludia vidia ale ja som princezna na hrasku musim mat sprchu po ruke a postel ) kamoska bola aj na pohode s babom.. inak ja som si v tehu vzdy davala uplne v pohode horucu vanu iba do hot tubu som nešla. Intimnosti s muzom mozes mat aj bez vaginalneho sexu.. tebe sa zda iny už teraz počkaj po porode ako ta Len bude vytačat 😆Babatko total zmeni dynamiku vztahu. Budes ho zrazu ovela viac potrebovat .. a zvyknut si na ten nepomer že mama robi pre dieta vsetko otec len nieco a niektori menej iny viac .. a babo bude chciet hlavne teba 😍Lebo to puto je ine prestrihnutim pupočnej šnuri spojenie nekonči. Rodila som nekonečnych 37h bolesti a Teraz chcem ešte jeden taky zazrak. Inak sa priprav že ked uz Teraz sa takto citiš su velke šance že budes mat poporodnu depresiu. Ja som mala.. strasne nervy Lebo mala strarila 9% porodnej vahy a 3tyzdne naberala spet trapila som sa s kojenim skoro kazdu hodinu a strasne chcela kojit ale podarilo sa to mozno aj vdaka tomu bola prvy x chora az v 2r a to uz v roku oblizovala lietadla 😆Proste budete dcerku brat stanovat a do kupelov od malička a bude to mat rada bude tvoja partačka. Moja miluje vodu ako ja 😊Nejaka horuca voda nie je ok pre deti ale tak ju berte niekde kde su bazeny so slanou vodou. Rob si plany a sny a teš sa zo života. Byt mamou je unavne ale najlepsie čo moze byt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre