Kedy ste povedali svojim rodičom, že čakáte prírastok?

16. mar 2024

Ahojte. Som prvýkrát tehotná a práve s manželom zvažujeme, kedy to povedať rodičom. Momentálne som ešte len v 6tt. Je to naše prvé bábätko, tak naozaj ťažko sa nám toto tajomstvo drzi, keďže ide o vytúžené bábätko - hlavne keď sa stretávame s mojimi rodičmi naozaj často, keďže bývame v rovnakom meste. Zajtra k ním ideme na obed a zvažujem že im to oznámime. Predsa len, aj keby sa niečo nedajbože stalo, vedeli by o tom bez ohľadu na to či o tehotenstve predtým vedeli alebo nie. Čo si o tom myslite? Ďakujem.

nyphadora
16. mar 2024

V 11. a 12. tyždni, keď som mala tehotensku knižku.

nafka0483
16. mar 2024

Urobte to tak ako to citite ;)
My sme povedali asi v 9-10. tyzdni

sejbipi
16. mar 2024

O prvom sme povedali hneď asi v 5-6tt. Druhé sme povedali v 10tt. Urob ako cítite 🙂) predsa len sú to tí najbližší, ktorých máme

chaerin
16. mar 2024

My sme oznámili v 12tt, je to na vás, ak to cítiš tak, že im to chceš oznámiť už teraz, tak to urob 😉

autor
16. mar 2024

@nafka0483 @sejbipi mamina hlavne vie že som sa naozaj trápila keď sa nedarilo, tak myslim že by bola veľmi šťastná ❤️ viem, že je to všetko krehké, ale pokaziť sa to moze kedykoľvek.. kľudne aj po prvom trimestri. Tak mi príde zbytočne čakať a minimálne našim by som to rada oznámila. Pri nich mám istotu že si to nechajú len pre seba a že sa to nedostane ku nikomu ďalšiemu.

vkatush
16. mar 2024

Ja som oznámila, keď som mala potvrdené lekárkou a ultrazvuk za mnou. Veľmi som sa bála, aby bilo srdiečko.
Niekto oznámi skor, niekto neskôr, hlavne aby si sa ty cítila dobre s tým rozhodnutím.

A srdečne gratulujem! ❤️

mili2016
16. mar 2024

Ja som to mojej mamke keďže máme naozaj pekný a blízky vzťah povedala hneď ako mi vyšiel pozitívny test aj pri prvom aj pri druhom bábätku ☺️

anjelicek26
16. mar 2024

Urob ako myslís a cítiš.. my sme to povedali po 15.tyzdni. pouceny tým,že dovtedy to proste "iste" nie je.. bolesť zdieľať mi produktívne neprijde a radosť počká,aspoň ja som to taj vnímala...

autor
16. mar 2024

@anjelicek26 tak iste nie je nič nikdy.. do pôrodu kým dieťatko nedrzis v rukách. A vlastne ani potom nie.. stať sa moze kedykoľvek čokoľvek. Ale samozrejme chápem, že ak má človek za sebou zlu skúsenost, tak je určite opatrnejší 🙏

gabca025
16. mar 2024

My sme asi extrem, ale po cca 20 tt. O prve babatko sme prisli a bala som sa o tehotenstve niekomu povedat.

drakvak
16. mar 2024

Asi tiež takto v 6.-7.týždni, zistili sme to 3 týždne pred svadbou, chceli sme sa s nimi o tú radostnú správu podeliť čo najskôr. Aj v práci som to oznámila v 8.týždni, som učiteľka, takže ma stiahli z dozorov, aby som nemusela byť dlho na nohách a stihla ísť cez prestávku na WC 😉 Ak to cítite tak, že zajtra a akurát sa zídete pri nedeľnom obede, ja by som to neodkladala, nech sa tešia s vami čo najskôr 🫶

vilma7
16. mar 2024

Tak.ja by som určite nevravela kým.by nebola na Sone aspoň akcia srdca potvrdená.
My sme povedali na deň matiek a na meniny, bola som tesne pred 12.tt.

simik19
16. mar 2024

@gabca025 my tiez tak, to iste🙂 tiez som sa bala a ani by som nepovedala asi keby mi nezacne vykukat brusko🤣

amelia89
16. mar 2024

ked som mala pozitivny test,je to moja najblizsia rodina a keby som nedajboze o babatko prisla tak o tom vedia. nebudem sa tvarit ze nic. kludne im to zajtra povedz, je to krehke ale treba byt pozitivny ze vsetko pojde ako ma. tvoji rodicia budu pri tebe v kazdom pripade 🙌🏻 ked mate blizky vztah tak nie je o com,ja keby som to mame povedala az v 3-4. mesiaci tak by to bolo uplne divné

mima1608
16. mar 2024

Po prvej návšteve gynekológie... Bola som 6tt len, nebola ešte ani akcia srdiečka, tá bola až o dva týždne, ale nevydržala som a ako sme šli od gyn, zastavili sme u našich a povedali. Mužova mama to vedela hneď v ten deň, ako som si robila test, lebo môj manžel bol tak nadšený, že utekal a každému to vykvákal (rozumej mame, bratovi, sestre, ešte aj susedom...a, samozrejme, ich všetkých zaprisahal, že keby niečo, nič nevedia, ale moja svokra nevie klamať a všetko mi hneď vykecala 😅).

juliavolna
16. mar 2024

Koncom 3 mes

andy024
16. mar 2024

Po prvej prehliadke u Dr., ked potvrdil srdiecko

terezka1947
16. mar 2024

Hneď po pozitívnom teste som to povedala mamke.
Prečo tajiť pred najbližšími takúto vec.
Či v dobrom,či v zlom.....sme rodina.

ailiba
16. mar 2024

Tak ked to tak citis, tak im to povedzte hned. Ved su to najblizsi... Stat sa moze vzdy nieco. Na to netreba mysliet. Uzite si tu radost spolu od zaciatku. Gratulujem❤️... Je to krasne.

autor
16. mar 2024

@ailiba ďakujeme ❤️

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. mar 2024

@kosican1 vidis, a aj tak si sa musel/a zapojiť do tejto podľa teba “nezmyselnej diskusie” 🙂 gratulujem

vkatush
16. mar 2024

@drakvak som sa tak zasmiala, lebo veľmi podobné 😂 2 týždne pred svadbou som zistila, že som v 6tt, tak sme to doma vraveli, aby ma pri tancovaní šetrili. A tiež musela som to v škole oznámiť v 8tt, lebo ma museli stiahnuť (ale nakoniec úplne, celé som mala rizikové).

jajanka31
16. mar 2024

@kosican1 no bola by si prekvapena ake je to zlozite pre zenu co uz 4 x bola tehotna a tesila sa s niekym napriklad s rodicmi a potom 4x to s nimi riesit ze tak nic z toho.. kazdy je smutny, trapi sa atd.. taketo zeny to mozno chcu prezit same s partnerom. Autorka mozno taka nie je.. ale nie kazdy ma to stastie ze tak co ved to je jedno to uz je iste.. no nie je.. a tiez napriklad niekto ma len jedno dieta a bude mat len jedno vnuca preco by sa to mal dozvediet cez telefon alebo len tak vo dverach akokeby ze zajtra varim zemiaky..ked sa z toho da spravit pekna spomienka..

autor
16. mar 2024

@jajanka31 presne tak 🙏

ibrunova
16. mar 2024

Svojim rodičom by som to veru povedala aj v 6 týždni, veď sú mi to najbližší ľudia. Ak by sa aj nebodaj niečo stalo, boli by mi oporou. Po skončení 1.trimestra by som to povedala iným, kamoškám atď.

veselo_neveselo
16. mar 2024

Ide len o to, ci ked sa nieco stane, tak budes ochotna s nimi zdielat aj ten smutok a tie starosti okolo. Lebo ked nahodou potratis, uz sa to neda vziat spat. A budu sa ta pytat, ako sa mas, ako ti je, a blabla. Tak sa zariad podla toho, ako spracuvas smutok. Zdielanim, ci osamote?

Ja som radsej volila nepovedat, aby som im nesposobila zbytocne smutok. Dobre som spravila, v 11tt potvrdeny missed abort, odvtedy sa nam roky nedari - a moji rodicia su toho vsetkeho usetreni, a ja si mozem smutit osamote az pokial to nespracujem. Dostanu len stastne spravy, ked sa to konecne podari.

autor
16. mar 2024

@veselo_neveselo tak aj keby sa čokoľvek stane a nevedeli by o tom že čakáme dieťatko, nevedela by som sa pred nimi tváriť že sa nič nedeje.. vedeli by o tom nakoniec tak či tak, najmä preto že sa stretávame naozaj často. Takze určite v prípade potreby spolu vieme zdieľať aj tie menej šťastne situácie.

lucia13022023
17. mar 2024

Ja som to povedala mamine a ocinovi hneď ako mi vyšiel pozitívny test 🤣 vlastne skoro celej rodine, tej najbližšej. Nejak som ani len Nepomyslela na to, že by sa mohlo niečo stať.
2x by som to urobila ako by som to cítila, možno tiež hneď, možno až o pár týždňov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre