Je počas IVF potrebná PN?

simca115
20. sep 2024

Ahojte. Zaujímalo by ma je potrebná PN počas Ivf? Nakoľko počas pichanie injekcii mi dr odporúčal byť v kľude teda mám namáhavu robotu aby sa to dobre vyvíjalo. Ale z toho čo mi dr povedal že to môže byť dlhá doba od odobratia vajíčok až po oplodnenie ja si osobne myslím že sa to neoplatí byt na PN. Rada by som si vypočula názor kto si tym prešiel ako to vlastne je . Ďakujem za odpovede ♥️

stellarstar
20. sep 2024

Za mňa nie, jedine v den opu

vorkola
20. sep 2024

Za mna ano.aspon tyzden v uplnom klude a modlila sa,aby sa to babo dobre drzalo ,a zvlast,ked mas namahavu robotu.

baskustek
20. sep 2024

Stačí v deň OPU a v deň ET/KET

gejb
20. sep 2024

@simca115
Ja by som zobrala PN/voľno posledných par dni pred OPU.kedze som sa cítila dosť nekonfortne. Ta stimulacia sa telu zabrat. Bolelo ma podbrušku dost, nafuknuta...
V deň OPU - ideš do narkozy
V deň KET - potrebuješ oddychovať...
Ak máš namáhavu prácu tak aj aspon 3 dní po KET.

really8
20. sep 2024

@simca115 urcite nie je potrebna pn. Vies kazdy ma nieco v zivote v praci a nie je mozne sa stale hodit na pn. Predstav si ze budes riesit surodenca. Kam odlozis dieta co uz mas? Aby si sa nenamahala, nestresovala, nerozculovala? Ak sa to ma podarit tak to vyjde. Ked nie tak mozes aj len lezat na posteli a byt ovievana palmovymi listami.

simca115
autor
20. sep 2024

@really8 😂 to ma pobavilo úprimne. To vôbec nepotrebujem byť ovievana palmovými listami len není to klasické plodenie deti a ešte si k tomu dosť zaplatíme za to. Tak je to normálna otázka 🙂

lynda888
20. sep 2024

@simca115 ja som počas stimulácie nebola PN, ale po odobrati vajíčok som musela ísť PN, keďže som mala OHSS, záleží od toho ako sa budeš cítiť. My sme vedeli, ze vklad nebude hneď. Keď som išla na KET bola som doma na PN 3 týždne a potom aj tak spontánny potrat. Teraz idem opäť na KET, nechystám sa byť doma (iba v ten den), lebo tie 2 týždne keď čakáš na odber krvi a HCG boli nekonečné. Je to veľmi individuálne. Rob ako to citis.

really8
20. sep 2024

@simca115 ale ved ja nehovorim ze chces byt ovievana. Ale proste funguj normalne. Zi. Stres, opatrnost a neustale myslenie na to ti nepomoze a co sa ma stat sa stane. Rano o piatej som si pichla a isla do prace. Sice v kancelarii ale psychicky narocna praca. Ale nemyslela som na to a dni my ubiehali. Doma by som sa zblaznila.

butterflyeffect
21. sep 2024

Ja som pocas stimulacie, odberu a prveho ET nebola, ale pracujem na smeny takze niektore kontroly som mala volno a niektore som vykryla dovolenkou… mam ale sedave zanestnanie ak by to bola fyzicky narocna tak urcite radsej doma aby nepopraskali folikuly…. Pri Dalsom KET som sa dohodla ale na PN nie kvoli casu a liekom ale kvoli psychickej pohode kedze mam stresujucu pracu…

zdenkak87
21. sep 2024

Ja som nebola PN vobec. Len volno na den OPU a den ET, inak som bola normalne v praci, cele dni na nohach, obcas fyzicky narocnejsie, stresy. ET vysiel, pracovala som normalne az do nastupu na MD. Pri druhom IVF som mala doma 15mesacneho, tam sa o klude a oddychu dalo len snivat 😁 normalne som s nim fungovala, aj ho dvihala ked bolo treba. ET vysiel tiez. Ked sa to ma podarit tak sa podari. Drzim palce.

sandra811
21. sep 2024

@simca115 ja som bola od začiatku stimulácie PN. Robil sa ET, dostala som hyperstimulačný ale teda ET bol úspešný. Na PN som dodnes (rizikové) a budúci týždeň mi začína materská.
Urob podľa seba, každá ti napíšeme svoj pohľad. Držím palce aby ste boli úspešní🙏😊

lienka112211
23. sep 2024

Ja som si vzala len voľno v deň opu a dva dni po s po ET to bol akurát v piatok som bola sobotu nedeľu doma a šup do práce .

adabise683
24. sep 2024

@simca115 potrebna PN nie je treba ale ak ti to tak bude vyhovovat viac alebo to nebudes v praci zvladat, chod na PN, je to na tebe ... ja som bola PN pred OPU bo som musela byt vycestovana do zahranicia, potom po OPU som mala mesiac dovolenku bo som ju nemala kedy minut pocas roka a ET nevysiel ... KET o 2 mesiace tiez nevysiel a to som bola stale dost este oddychnuta bo mesiac som mala tu dovolenku a potom zase nebolo toho az tak vela v praci ... KET o dalsie 2 mesiace konecne vysiel a to uz bolo obdobie kedy tej roboty bolo dost veru a mimo dna vkladu som nemala ziadnu dovolenku (v tom obdobi sa mi ani nedalo mat nejak dlho dovolenku, prave kvoli tomu ze tej prace bolo ozaj dost) ... urob ako najlepsie citis v danej chvili, drzim vam palce 🍀🍀🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre