Chytanie tehotenského bruška od rodinných príslušníkov

8. dec 2022

Idem sa sem uistiť či som ja taká precitlivená alebo je to normálne. Baby čo ste tehotné aj vám vadí ak vás niekto chytá za bruško? Napr dnes som stretla v meste maminu sesternicu, ktorú poznám minimálne a už aj ma zastavovala a chytala bruško alebo prídeme k svokre na návštevu, ani sa nevyzujem a už hladka bruško aj 5 min, keď sa ozvem že mi to vadí som divná...a druhá vec je keď sa rozprávajú so mnou tým maznavým tónom tiež väčšinou ide o staršie rodinné príslušníčky, napr. minule tiež som stretla mužovú krstnú hneď ruka na bruško a maznavo spustila "no čo babatinko rastie? Priberá? Ako sa mi má?" To isté spravila bývalá suseda keď ma stretla. To som fakt taká divná ako všetci hovoria, keď sa ohradim alebo je bežné chytať hneď bruško a rozprávať maznavo s budúcou matkou? Mne je to fakt divné

deti95060810
8. dec 2022

mne chytali dokonca aj neznáme slečny vo vlaku . ale najskôr sa mi opýtali že či môžu...

kacena1991
8. dec 2022

Nie si divna, mne to bolo tiez neprijemne a myslim, ze nas je viac takych...

petronellla87
8. dec 2022

Chytanie brucha mi nevadi, mna vytaca ked sa ma niekto opyta ze... a co robi malinka??? Co sa da asi robit v bruchu... Pocita si tam kvadraticke rovnice asi🥴😆

dee01
8. dec 2022

ja som to vyslovene nemala rada, bolo mi to nepríjemné, ale mne sa to stalo tak 1, 2x, a osobne som nikomu brucho nechytala presne z toho dôvodu...sa mi to zdá také intímne...

petamich
8. dec 2022

stavalo sa mi to od rodiny, od blizkych a aj cudzi ludia sa ma spytali a nejako mi to nevadilo, naopak ta uprimna radost v ociach ma vzdy potesila 🙂

divna urcite nie si, ked ti je nieco neprijemne, tak ti to je neprijemna a okolie to musi akceptovat

autor
8. dec 2022

@petronellla87 hej to je tiež taká častá otázka podľa mňa odveci 😃

ruzovakrava
8. dec 2022

Ja som teda asi obklopená mega divnými ľuďmi lebo toto si nikto nedovolil, rovnako ako si to nedovolím ja 🤔

autor
8. dec 2022

@dee01 presne, keď manžel chytá nemám problém ale od druhých je to nepríjemne

tini27
8. dec 2022

Tiež som to nemala rada, našťastie sa ma všetci asi boja 🙈😀, tak sa “odvážni” našli len občas 😀.

zuzinka888
8. dec 2022

Okrem manzela a deti ma nik za brucho nechytal.🤔

janinah
8. dec 2022

Jeden starý pán profesor nám raz povedal...vážte si,že sa o vás niekto zaujíma,nemusí to tak byt vždy. JE TO 40 rokov a stále si to pamätám. Treba rozpisovať prečo to tu pisem?

alanko20
8. dec 2022

@petronellla87 😂😂😂😂😂😂

beata_k
8. dec 2022

Nie si divna. Ja som taaak rada, ze to uz mam za sebou 😃

mamamasama
8. dec 2022

@janinah tak dakujem krasne za taky zaujem 🤦🏻‍♀️
@autorka stalo sa mi to len dvakrat a hned som zaregovala, ze mi je to neprijemne a nezelam si, aby sa to opakovalo. Ide o moj osobny priestor. Ja tiez nechytam kadekomu zadok, alebo vymakane brucho. Proste nie.

autor
8. dec 2022

@mamamasama reagujem aj ja vždy, niekto pochopí niekto nie napr. moja mama povedala hneď, že jasné chápe a svokra sa vždy ohradi, že som divná a kazím jej radosť
Ostatní rodinný príslušníci sú skorej ako svokra podľa všetkých som divná a chcú aj oni cítiť pohybu a tešiť sa

maciatkolulu
8. dec 2022

@janinah presne to som išla napísať, nikto autorku neuraza, nikto nerobí nič zlé. Ak ti drahá, vadí dotýka ie, slušne povedz, že dnes nemá malé a ani mama múčka i deň, počkáme si, keď sa narodí. Ale predpokladám, že to ti bude vadiť tiež. Ze malú berú na ruky, že s ňou maznavo rozprávajú. Ja som mama ešte malého syna a dvoch dospelých, dcéra prednedávnom porodila, som aj babka, čo som sa ja náhľad kala a narozprávala brusku. Bolo to pre mňa zázračné, krásne a dcéra sa vždy usmievala, bolo to fakt pekne. Teraz suslem a bunkám do tld 2 mesačne bábätku. Keď sa mala narodila srvátka mi ju ako udravitak, prítomný pri celom cisárskom dala k telefónu a ja som suslala novorencovi a? Som divná? Ona ako svokra, mala a blisu vzťah k malej, pretože bývajú pri nich, ja som mimo SK. Tiez hľadkala bruako, bola pri pôrode, umývadlá moju dcéru, po pôrode. Je to o nastavení. Vieš koľko mam by bolo šťastných, že majú okolo seba ľudí čo s a úprimne zaujímajú? A keď ti to fakt vadí, tak normálne povedz, teraz nie, nerobí mi to dobre, vymaž ate sa neskor

veronikaszabova
8. dec 2022

@janinah pochybujem, ze tehotna zena ma rada taky "zaujem". Ja teda nie. A patricne to dam kazdemu najavo, ked mi chce chytat brusko.

autor
8. dec 2022

@maciatkolulu nie nebude mi vadiť keď sa potom budú s dieťaťom rozprávať alebo ho brať na ruky. Ako som už napísala ozvem sa, že mi to vadí len ľudia to nerešpektujú. Vašej dcére to asi nevadilo, mne to príjemné nieje a vadí mi to, možno ešte od rodičov menej ale ak ide o fakt vzdialených ľudí z rodiny ktorých som videla ja 5x za život a zrazu ma idú v strede námestia chytať tak to mi vadí

janinah
8. dec 2022

@maciatkolulu verím,ze v dnešnej dobe by boli niektoré rady,keby suseda,tetka,sesternica len prešla okolo nej,tehotnej a ani si ju nevšimla.. ..lebo prejavis záujem ako najlepšie vies a už si poohovarana na nete....

autor
8. dec 2022

@janinah záujem sa dá prejaviť aj tak, že sa opytam ako sa človek má atď a nie, že ho hneď bez opytania chytám za brucho

mamamasama
8. dec 2022

@janinah brrr...som rada, že ty nie si moja tetka, suseda, alebo sesternica...

veve889
8. dec 2022

po precitani tvojho prispevku sa mi hned vybavilo toto video - mala by to praktizovat kazda tehotna ktorej to nie je prijemne 😁😄

https://www.youtube.com/watch?v=llo8adFy_cM
maciatkolulu
8. dec 2022

Tak tontrebabraznejsie povedať. Mňa sa vždy opýtali, dievčatá mi bruško hladkali a na oslavách, kde boli aj vzdialení príbuzní sa VŽDY opýtali, cudzí ma neobchytavali

saxana000
8. dec 2022

Nebola som z toho nadsena a pamatam si ze to robili ked sme tam prisli ale viem ze to nemysleli v zlom.mama aj svokra pohladkala aj mna po tvari/ramene a potom po bruchu.su uzasne babky a malu zboznuju..spatne by som to tak tragicky nebrala..len sa tesia..od.cudzich by mi to bolo ale ozaj divne...

osky
8. dec 2022
kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
8. dec 2022

ja som bola tehotná len raz. v živote mi nik nechytal brucho (akože otec dieťaťa priložil ruku, to áno), a ani to nikomu nenapadlo. a som im všetkým veľmi vďačná. mne osobne by to šialene vadilo. vlastne ja by som to ani nedovolila. bolo by mi to nepríjemné. a nie preto, že tam bolo dieťa, ale celkovo, až tak intímnu zónu - čiže dotyky - celý život dovolím prekročiť iba najbližším ľuďom, a to je matka, partner a moje dieťa.

bayuska
8. dec 2022

Od manzela mam rada, ked ma chyti, od surodencov by som to este tolerovala ak by chceli ale inak nie. Aj som zhucala moju mamu, lebo absolutne nerespektovala, ked som povedala, ze si to nezelam. Dokonca mne to prislo natolko divne, ze ani ked ona cakala sestru, nikdy som sa jej brucha nechytila. A co sa tyka tych otazok, tak tiez mi to strasne lezie na nervy. Takisto od surodencov nie alebo tak ked sa niekto opyta raz za cas, ale mama s babkou sa ma pytaju prisamvacku aj kazdy den niekedy, ze ako sa ma mala, aj ked vedia, ze dalsiu kontrolu mam az o 4-6tyzdnov… vytaca ma to o to viac, ze som na rizikovom a este necitim pohyby, snazim sa na to nemysliet, lebo cim dlhsie som od poslednej kontroly, tak potom zacinam panikarit, ci je vsetko ok.

panelacikova
8. dec 2022

@veve889
@osky mne píše, že video nie je k dispozícii 🙂

vilma7
8. dec 2022

Ja nepochopím čo z toho majú, nič.
Bola som 2x tehotná, nik ma neoblapäval.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre