Čakám druhé dieťa a mám strach

7. dec 2022

Pekný večer. Moje prvé dieťa bude mať 3 roky, keď sa nám narodí druhé. Druhé dieťatko sme chceli, ale čím je realite bližšie, tým mam väčší strach,ako to zvládnem. Mam pocit ze už aj tak strašne veľa času a pozornosti musím dávať tomu staršiemu, ako popritom zvládnem novorodenca? Ja viem a je mi to úplne jasne, že to už zvládlo mnoho žien predomnou a zvládne to mnoho žien po mne. Ale možno ste sa tiež báli.. Aké to nakoniec bolo? Dá sa to s trpezlivosťou zvládnuť aj bez totálneho vyhorenia? Ďakujem 🙏

miskamicha
7. dec 2022

Hovor mi daco. Doma rocny sibal a o mesiac na svete dvojcata /snad/🤣🤣🤣

hilda08
7. dec 2022

Tiez som mala velke obavy, nedokázala som si to ani predstavit, prvy tiez mal tri roky ked sa druhy narodil, bolo to tazke, ale zvládnuteľné, neda sa na to pripraviť, pretože netušíš ako bude starší reagovať na nového súrodenca…dalo sa to zvládnuť bez vyhorenia, ked je aj muž rodič a tiez sa stara…hlavne sa tie prve mesiace netreba stresovať poriadkom

hendikep
7. dec 2022

tehotenske hormony? :D tieto pocity su normalne.. tiez som ich mala a nebudem Ti klamat je to narocne, mladsia ma 3 mesiace a starsia 3roky a 5m , na zaciatku to bolo extremne narocne bola som uplne vyhoreta.. starsia zacala vyvadzat a ziarlit, sme vela doma kedze nie je tolko aktivit ako v lete kedy sme boli vkuse na biku v lese…strasne som na nu bola zla a vela krat som vybuchla ale stale sa to zlepsuje, musi sa to len utriast… vidim ze si s mladsou pomaly buduje puto a zas sa jej prinavraca istota ze ma v rodine svoje miesto… myslim ze to bude uz len lepsie.. cize zvladnes to aj Ty… co by som ja urobila inak: viac by som starsiu pripravovala na surodenca aj konkretnymi situaciami ( vykreslenymi v knizkach ) aby vedela ze co ju caka, a do skolky by som ju dala mozno aj skor…par krat len na skusku aby si skolku nespajala s prichodom surodenca ze som ju odsunula.. ja som to mala ale extremne kedze nedelu pred nastupom starsej do skolky som sla rodit 🤦🏼‍♀️ vobec v skolke neplakala, tesila sa ale ked som sa vratila z porodnice otocila ze uz skolku nechce… dala som jej teda prerusenie do decembra a teraz uz nato “ dozrela” a tesi sa … drzim palce !

martyzpp
7. dec 2022

Ten prvy rok je fakt masaker ale ja mam rozdiel mensi (2r a 2mes). Teraz ma mladsi 15mesiacov a pomalicky sa to zlepsuje. Uz sa vedia trosku spolu aj pohrat. Ale obdobie mladsieho separacnej uzkosti (9. -13.mes) bolo snad najtazsie v mojom zivote. Sla som sa zcvoknut z toho maleho uvrieskanca prilepeneho na mne v jednom kuse…avsak jeho prvy polrok bol uzasny. Kludne a usmievave babatko, co sa aj 20min zabavilo same pod hrazdickou….zavisi od dietata, drzim silno palce.

nadazdi
7. dec 2022

Záleží od toho aká osobnosť sa ti narodí a akú osobnosť máš zatiaľ doma 😁 ja som sa chcela zabiť len prvé 4 mesiace, potom ťažká pohoda tak 3/4 roka a potom zas hrôza 😂 teraz je to take striedavo oblačno, ale keď trávim čas len s jednou, chýba mi ta druha, je to take fajn striedavo oblačno, take zvláštne 😁

hendikep
7. dec 2022

@nadazdi a preco to bolo po tom 3/4 roku zas hroza? mam sa bat? :D

abcmajacba
8. dec 2022

Neboj, bude to super. Spočiatku náročné ale krásne. Ja som si druhú užívala viac ako prvú. Veľa rozprávaj o novom členovi, vymýšľaj si príbehy ako to bude vyzerať a že bábätko sa na ňu teší, že ju ľúbi a donieslo jej aj darček - treba dačo kúpiť. My sme sa aj hrali s bábikami ktoré boli akože my. A aspoň pár minút denne sa venovať len staršiemu. Naša do škôlky aj hlavne kvôli chorobám (aby novorodenec nechytil) chodila o rok neskôr. Prijala bábätko super. ✊

nadazdi
8. dec 2022

@hendikep vieš čo? Mladšia sa učila chodiť a staršia ju stále sacala alebo ťahala, alebo proste vkuse už začali byt bitky o hračky 😂 no des..

hendikep
8. dec 2022

@nadazdi ach jaj 🙏🏻 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre