Ako sa stať lektorkou predpôrodnej prípravy?

1. jan 2022

Ahojte, pohrávala som sa s myšlienkou venovať sa niečomu ako je predporodna príprava. Nemám vyštudovanú pôrodnú asistenciu, poznatky ktoré mám sú len zo samostudia. Je to takto vôbec možné? Dá sa niekde urobiť nejaký kurz, alebo niečo podobné? Na googli som nenašla žiadne relevantné info.

ivkazba
1. jan 2022

Neviem, čo znamená resp. čo myslíš pod predporodnou prípravou. Ale napríklad ak by si chcela byť dula, robia sa kurzy raz ročne, trvajú myslím pol roka, zdravotnícke resp medicínske vzdelanie nie je potrebné. Všetky informácie o kurze ako aj všeobecné informácie o pozícii duly nájdeš tu: https://duly.sk/kurz-pre-duly-2/

petamich
1. jan 2022

nechcem byt zla ale ja osobne by som na kurz k niekomu, kto nema prakticke skusenosti a ma to zo samostudia nesla 🤷‍♀️ aka bude tvoja pridana hodnota, ak studujes tie iste informacie ako si viem na internete najst aj ja - absolvovala som nedavno dva kurzy jeden viedla dula a jedne PA a ich pridana hodnota bola prave v praktickych prikladoch, informaciach ako to chodi napr. v BA porodniciach, co si do porodnice zobrat/nezobrat, ako funguje zazmluvnenie personalu, ake su aktualne opatrenia v porodniciach, ako vyzeraju porodne saly, kolko stoji nadstandard a kde ho maju atd.

takze asi by sa dalo vybrat cestou duly, kedze PA je realne niekolkorocne studium 🙂 drzim paste

autor
1. jan 2022

Ďakujem, na kurz duly sa chystám, no uvažovala som ešte nad niečím k tomu navyše a napadla ma práve tá predporodna príprava pre budúce mamičky 😊
Takže to prakticky znamená, že kurzy skupinovej predporodnej přípravy môže robiť niekto, kto je napr dula, prípadne pôrodná asistentka a nepotrebuje k tomu nic navyše, ako napríklad nejaký "lektorsky kurz" alebo niečo? 😁

petamich
1. jan 2022

neviem uplne ako to je ale duly a PA velmi casto robia tieto kurzy ako sucast nimi poskytovanych sluzieb rovnako ako sprevadzanie tehotenstvom, porodom, laktacne poradenstvo atd. 🙂 oni obe na to maju vzdelanie a navyse tym, ze sprevadzaju pri porodoch tak naberu presne tie skusenosti, ktore su pre buduce mamicky na nezaplatenie a presne tie okrem standardnych informacii su sucastou tych predporodnych priprav, tou dulou by si tak vlastne obsiahla vsetko, to je ale iba moj nazor, isto su aj kurzy, ktore nevedu duly alebo PA napr. hypnoporod, to je zasa kusok o inom, mozno skus napisat, zavolat niekomu kto sa tomu venuje v tvojom okoli a poradit sa ako najlepsie zacat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre