Zvýšenie poplatkov v škole

zvedavamt
17. jan 2013

Aj vám už oznámili , že chcú zvýšiť v ZŠ poplatky za družinu a obedy. Vraj znizenim dotacii pre kluby a prechodom na mesto, ktore nema peniaze budu musiet.
Teras platime družinu 12 eur a po novom by sme mali 17 eur. Obedy by mali stupnut cca 0,15 eur na den. Toto nam dnes oznamili na rodičovskom.

cairka
17. jan 2013

@zvedavamt , je to v celom Martine, nám to oznámili včera.... S tým, že tých 17 ešte nie je istých, ešte to musí schváliť mestská rada či kto,, ale že teda máme rátať s tým, ako keby to tak bolo. Malo by to byť platné od marca... A mimochodom vraj sú aj ohrozené krúžky v kluboch, čomu by ale malo pomôcť to zvýšenie poplatku za klub, tak som veľmi zvedavá...

zvedavamt
autor
17. jan 2013

ze o tom rozhodnu v pondelok
ale kluby sa uz prisposobovali,nie?
my sme mali malu v Strojari a tam uz pred 2r zvysili poplatok z 20 eur rocne na 10eur mesacne

cairka
17. jan 2013

@zvedavamt , hej. Myslela som kluby ako družiny 🙂 A teda krúžky v družine.

sisaha
17. jan 2013

@zvedavamt nam zvysili skolne v skolke z 13 eur na 25 eur.. Pytala som sa starostky ako bude nalozene s tymito peniazmi a kolko z tychto penazi dostane skolka na dieta a uz je to vyse mesiaca a neracili odpovedat..

zvedavamt
autor
17. jan 2013

@sisaha
tak to este celkom dobre dopadneme 😒

sympa1
17. jan 2013

@zvedavamt u nas sa nic podobne nedeje..aspon zatial. a za druzinu davame 4 eura...tie vase sumy su nejake mooc

zvedavamt
autor
17. jan 2013

@sympa1
ja vozim dceru do mesta do skoly,ale u nas v obci platili 8 eur,ale skorej len za strazenie, ziadne extra aktivity s detmi
zato v dcerinej kazdy den nieco vyrabaju, chodia na dvor na hodinku,potom sa susia, porobia ulohy, pohraju sa, za te penaze som spokojna a keby sme rano vstali,tak ma aj ranny klub 🙂

sympa1
17. jan 2013

@zvedavamt no podla mna to zavisi od velkosti skoly a poctu deti...v nasej skole je 6 skolskych klubov na 700 deti..velka skola..tym padom asi platime menej...ale tie iste aktivity ako si pisala mame aj my

simonova815
26. mar 2013

no mna vcera dcera sokovala papierom z drziny, ze poplatok zvysuju z 12 ne 18 €. A dnes som sa na stranke obce docitala, ze zvysuju aj poplatok za skolku tiez na 18 €. Stravne neviem co sme platili, ale je to dost mozne, ze aj to.....takze parvo na bezplatne skolstvo v praxi vyzera tak, ze 18 € druzina + 2 € na pomocky, +20 € strava = 40 € za skolacku.....
skolka 18 € + 20 € strava +6€ "dobrovolny prispevok" na asi hracky=44 €.....
Takto si tu v tom Ficolande super zijeme 😠