Zorné pole - domáca úloha

7. nov 2022

Ahojte, vedel by niekto poradiť s úlohami pod obrázkom? Ďakujem. Asi neviem hľadať, ale ani ujo Google mi nevie pomôcť. 😅

petulda333
7. nov 2022

Nepridala si obrazok

autor
7. nov 2022

Už som sa uvedomila 😅

kacernakokse
7. nov 2022

Takéto kraviny keby môjmu decku dávajú na domácu úlohu z matematiky tak asi napíšem pani učiteľke do zošita pozdrav :D

betulinka1
7. nov 2022

@kacernakokse zial ucitelka s tym nic nema. To je bud pracovny zosit alebo pracovny zosit. Neviem kto ich vymýšľa ale je to katastrofa.

kacernakokse
7. nov 2022

@betulinka1 učiteľka by tu úlohu mohla kľudne přeskočit, fakt by som sa jej na to vyjadrila na tvojom mieste, veď čo si z toho to dieťa zoberie? Len zbytočný stres z toho že nevie nájsť nikde odpoveď, ktorú podľa mňa nevie ani tá učiteľka :D

euka210
7. nov 2022

No zajac asi preto, lebo ma kazde oko na jednej strane hlavy, nie vpredu ako clovek. A teda sa mu zorne uhly oci vobec neprekryvaju.

euka210
7. nov 2022

Podla mna najvacsie 3d videnie podla obrazku bude u tych zvierat co maju oci blizko pri sebe, najmensie, co maju oci najdalej od seba...ale ktore? 🤷‍♀️ to je aky rocnik matika?
Toto mi pride praveze spojenie uciva s praxou, nie len suche pocitanie uhlov. Ale ano, pre rodicov su take ulohy.

euka210
7. nov 2022

No, nieco sa tu aj ja naucim 🤣🤣🤣

evica17
7. nov 2022

Práveže je to pekna úloha,aj keď s matematikou to nemá nič spoločné ,ale učí deti premýšľať a hľadať informácie. Neviem čo sa tu niektoré pohorsujete. Veď mňa to zaujalo a dozviem sa fajn informácie.

autor
7. nov 2022

Ďakujem vám za pomoc... 🙂 je to pre 6. ročník

euka210
7. nov 2022

Tak mna to caka o rok 🤣🤣🤣

miztli
5. apr 2023

Tak ženy, jelikož mají oční pupily blíže k sobě cca méně než 65 mm, tak mají větší poměr plasticity, prostorové vidění je způsobené oční paralaxou, horizontální a vertikální. Takže při onom prostorovém vidění levé oko pozoruje levý obraz, pravé pravý a kdybychom porovnali souřadnice zobrazených bodů na sítnicích očí (lévého oka a pravého), tak rozdíly v souřadnicích dají ty paralaxy a tyto dva fakticky dvourozměrné obrazy se v mysli skládají jakoby třírozměrně, přičemž ten třetí rozměr tam vstupuje jako intuitivně, jelikož od mala si děti ohmataly třírozměrné objekty - hračky a tak dovedou říci, která část je dále či blíže a to je napevno uloženo v mysli a při jak=émkoliv pohledu na cokoliv se toto ihned bezprotředně k tomu promítá v mysli pomocí synapsí. Takže naopak, kdyby nějaký člověk, který by byl od narození slepý, tak by toto neměl v mysli nacvičené a kdyby byl operován třeba ve dvaceti letech a začal by vidět, tak by mu nic neříkal rozdíl mezi nakresleným domem na bilboardu a skutečným domem, zakopl by na silnici i o namalovaný obrubník jako o fyzicky vystouplý skutečný, obojí by vnímal stejně "ploše". Teprve cvikem několikaletým by k tomu dospěl, že by to vnímal "prostorově".