Zmena triedy u prváka

lucy218
30. aug 2023

Ahojte, máte niekto skúsenosť s tým, že vám dieťa zapísali do jednej triedy a potom na základe žiadosti iného rodiča Vaše dieťa preložili do triedy k tomu ich dieťaťu? Nám sa to práve stalo bez akéhokoľvek upozornenia a som z toho riadne vytočená, pretože syn bol priradený do triedy so spolužiakmi so škôlky a mal tam aj kamaráta ktorého sme napísali na prihlášku, že chceme aby boli spolu v triede. Tak to aj bolo do chvíle kým sa jeden rodič nedozvedel, ze ich dieťa bude chodiť do inej triedy ako to naše a išiel do školy s tym, že aby naše deti chodili spolu do triedy. A na základe toho škola preradila nášho syna do inej triedy. Volala som tam, tak mi povedali, že to poriešia ale sledujem edupage a k žiadnej zmene nedošlo. Som z toho nešťastná, a rovnako aj syn. Myslíte, že ešte sa dá niečo vyriešiť aj keď už začne škola? Ďakujem za normálne odpovede.

pribinak
30. aug 2023

@lucy218 zajtra chod osobne do školy a rieš

anjelicek26
30. aug 2023

Tazko radit... to dieta, ktore preradili, urcite nezmenili kvoli obycajnemu "chce byt s inymi detmi v triede", nie na zaciatku roka pomaly... urcite slo o nejaky dlhotrvajuci konflikt ci problemy s nejakym dietatom v danej triede a na zaklade toho riaditel rozhodol o preradeni... ze to trafilo vas, je smutne.

lucy218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulda333
30. aug 2023

@anjelicek26 ved budu prvaci,tak aky dlhotrvajuci konflikt?!

gabika99
30. aug 2023

@anjelicek26 jedna sa o prváka., tam nemôže byť žiadny konflikt.

anjelicek26
30. aug 2023

@petulda333
@gabika99 ved to dieta moze poznat - zo skolky, z ihriska, z terapie, byva na ich ulici, boh vie odkial dlho...

lucy218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
30. aug 2023

@lucy218 ja neviem, co ta mamicka napisala ako dovod... predpokladam ze nie to, co ti povedala na ihrisku, to by ziadnemu riaditelovi takto pred zaciatkom roka nestacilo...

lucy218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulda333
30. aug 2023

@lucy218 mozes to zmenit. Moj bol minuly rok prvak. Davali sme do ziadosti mena deti s ktorymi sme chceli aby bol v triede. 2 mal zo skolky,jeden sused z vedlajsieho domu a dalsi 3 z dediny,kde ma babku. Mali sme aj potom potvrdene od ucitelky,ze budu spolu. No prvy den sok. Trieda kde mal byt,boli vsetci jeho kamarati a on nie. Riesili sme to,ze ho chceme vymenit,lebo on si tazko zvyka na novych ludi,vratane novych deti. No potom akosi on v tej triede bol rad,tak sme to nechali tak. A nasiel si aspon noveho kamosa. Sice len jedneho,ale pre nas pokrok.

anjelicek26
30. aug 2023

@lucy218 ved ano, cele zle... zavolaj rano do skoly, plus aj mail napisat, nech to maju dvojako na stole hned z rana...

pietra
30. aug 2023

@lucy218 zavolaj tam zajtra este raz a posli aj mail, nech je to aj pisomne. Zdorazni im, ze si nezelas preradenie do inej triedy. Ak dotycny chlapec chce byt s tvojim v triede, nech toho chlapca priradia do triedy tvojho, nie naopak. A s tym rodicom by som si to tiez vydiskutovala. Mohol sa ta aspon opytat

@anjelicek26 ale stacilo. Ak v tej triede je miesto, deti este nenastupili a islo iba o preradenie jedneho dietata, tak s tym skola nemusi mat problem. Napr. by v 1. A bolo 21 deti, v 1. B 20 deti, tak to jedno z A preradia do B, lebo je to sumafuk.

pietra
30. aug 2023

@lucy218 a presuny sa daju robit aj v rozbehnutom skolskom roku, ale to by som pri prvakovi neodporucala. Radsej to naozaj vyriesit este skor, ako nastupi do skoly

lucy218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy218
autor
30. aug 2023

Neviete nahodou ako dlho trva kym sa zmeni edupage? Lebo ked som tam dnes volala, tak ci je mozne, ze ak urobili ten presun späť a na eduoage to ukaze az o pár dni alebo by malo hned?

jamabe
30. aug 2023

@lucy218 hned ako to administrátor nahodi do Edupage, uvidis to.

lucy218
autor
30. aug 2023

@jamabe takze vlastne dnes to nenahodili ked mi to neukazuje.

dupinka
30. aug 2023

@lucy218 ohliadnuc od toho chlapca - a to by bol problém, ak by bol v triede s inými deťmi? Mal by nových kamarátov, s tými pôvodnými sa predsa vie stretnúť na ihrisku v školskom klube, bude poznať viac detí, naučí sa zapadnúť do kolektívu...

lucy218
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy218
autor
30. aug 2023

Ďakujem za rady žienky, napísala som ten mail a hneď mi aj odpísali, že bol preradený a v ich systéme je zaznamenaná zmena a že do pondelka to urcite bude aj na edupage. Tak som rada.

euka210
30. aug 2023

@lucy218 da sa to, ty si rodic, ty mas pravo vybrat si triedu/ucitela. Vybrala si si, tak tam ma byt, mas na to aj dovody...kamarati atd.
Mne sa stalo, ze som chcela, aby syn siel k istej ucitelke, no bol covid, zapis online, osobne to nebolo. Prvy den sok, ze vsetci z dediny aj zo skolky idu k tej ucitelke a on inde...tak som hned sla za ucitelkou, riaditelkou a uz sedel v jej triede.
Nech ona da svojho k tvojmu synovi a nie ho brat prec...len mozno je plna trieda.

euka210
30. aug 2023

@lucy218 a inak vy vidite zoznamy ziakov? Lebo v nasej, ako zacal platit ten zakon o ochrane udajov, zoznamy ziakov v triedach na nete uz nie su. Ani v edu zoznamy neviem ze by boli.

slavomira236
30. aug 2023

@euka210 nie nic nevidim pri buducim 4takovi. D erka ide do prveho a ja sa dizviem az v pondelok na dverach v ktorej teiede bude

mirka438
31. aug 2023

@euka210 my zoznam v Edu mame. Obaja rodicia+ dieta

sashabb
31. aug 2023

@euka210 tiež to hľadám a zatiaľ som sa nedopátrala. Ukazuje mi iba v ktorej triede (A,B,C) je zaradený.

mirka438
31. aug 2023

@euka210
@sashabb ja to mam v edupage v okienku chat. Ten ked otvorim tak mi da na vyber rodicko 2.B alebo rodicko 2.B + triedny ucitel. To ked otvorim tak v pravom hornom rohu mam 3 bodky a cez tie mi ukaze zoznam vsetkych rodicov, pod ktorych menami je uvedene aj meno ich dietata

letfenixa
31. aug 2023

@lucy218 trvaj na pôvodnom zadeleni. U nás rodičia bežne žiadajú takéto zmeny, nevyhovieme nikdy bez vedomia všetkých zúčastnených.

sashabb
31. aug 2023

@mirka438 jemine super, ja som aj cez to išla ale toto ma nenapadlo 🙂 ďakujem