Zlé správanie 9 ročného syna k rodičom

kiara115
15. feb 2014

ahojte mamičky.potrebujem pomoct už som zufala a neviem čo mám spravit.moj 9r syn je v poslednom čase stale nervozny.pyt.som sa ho či je všetko OK v škole či mu niekto ublížil ale čim viac sa pýtam tim je to horšie.začne do mna skákat že NIE čo si hluchá má vulgárny slovnik dokonca mi pov.že keby som zdochla bol by klud velmi ma to psych.rujnuje kedže syn má len 9r:(je to hrozné.o svoje deti sa vačšinou straám ja kedže muž je viac v práci a ked je aj doma tak rodina nieje u neho na 1mieste:(obáva a velmi sa za to hambím ale mys.že synove správanie je dokaz toho ako mi manžel nadával a psych.tyral pre detmi teraz to oni robia mne.jasom ta najhoršia muž je ten dobry nechcem ich telesne trestat keže násilei nemám rada a ja som bola tak vych,,tak viem aky to je pocit.asi m poradíte psychologa ja viem ale neviem čo mám sparvit lebo mám všetko ale zaroven nič!manželom sme spolu skoro 10r a neni to štastne manželstvo..manžel mi nepomáha ked som chorá,kriči po mne pre hluposti,........chcela som odíst ale bohužial moji rodičia si mys.že prehánam a že ked mi mnažel pov.aaby som zdochla ..........tak su to len banálne veci:(a preto nemusím ist od neho.nemám kam ist a mám dve deti a neuživila by som ich sama ked som aj odišla vyhrážal sa mi cez deti a bolo premna tažke doist lebo nebol NIk kto by ma podržal a podporil!vlastnámatka sa mi otočila chrbtom lebo neverí že muž je dory Herec!!!a psych.tyranpreto už nemám matku .muž sa mi dnes smeje do tvare že vlastna matka ma vyhodila tak som sa vratila.toto všetko a ešte ovela horšie nechalo nasledky na mojich detoch:(a nenávydim samu seba že som svoje deti neochranila .

andrea_heh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dejnas
15. feb 2014

@kiara115 preboha! si dospelá žena, matka... prečo čakáš "požehnanie" od rodičov, aby si ukončila život s tyranom a násilníkom? 😲
nestačí ti ani názorná ukážka NAUČENÉHO a ODPOZOROVANÉHO správania tvojho malého synčeka?
určite zájdi k psychológovi ! ale najskôr porieš u neho seba ! nemyslím to v zlom...
držím ti palce!

panidia
16. feb 2014

@kiara115 Zdá sa mi to až neuveritelné že 9 ročné dieta dokáže niečo takéto povedat svojej matke!Jednozančne to stopni , dorazne ale slušne mu vysvetli že takéto správanie mu tolerovat nebudeš!Posad si ho a kludne mu vysvetli, že ho lubiš,ale to ako sa správa nie je normálne.Predpokladám teda že ti sa k nemu správaš slušne a s uctou,je teraz v takom veku ked je na všetko citlivý a práve teraz potrebuje tvoje pochopenie,objatie a podporu,pomož mu,ale zároven sa mu neboj dat najavo že pokial ta nebude respektovat príde trest,a musí znášat následky svojich činov.Vysvetli mu čo ho čaká ak sa nebude správat k tebe a aj k ostatným slušne.Určite si jasné pravidlá ktoré budú všetci v rodine dodržiavat.Dohodni sa s ním ,napr.ak ešte raz povie nejaké škaredé alebo oplzlé slovo bude nasledovat trest,nie fyzický ale napr.bude mat zákaz TV,PC,íst von s kamarátmi,bude musiet viac doma pomáhat,ale hlavne sa neboj byt dosledná a dorazná.Dodrž vždy to čo povieš a stoj si za slovom!Co sa týka manžela,skus sa s ním o jeho správaní k tebe tiež porozprávat,vysvetli mu čo ta trápi a ako si predstavuješ dalej život s ním,skus íst nanho s láskou a pochopením,ale ak to nezaberie,budeš musiet konat tiež ráznejšie a doraznejšie.Prajem ti vela síl a trpezlivosti...

janinah
16. feb 2014

to druhé dieťa je zrejme mladšie a myslím,že sa k tebe bude správať tak isto ako jeho otec a starší syn 😒 tým chcem povedať,že toto je vzor správania sa k mame v tvojej rodine odkukaný od otca a chlapec si myslí,že je to "normálne", kamoška niečo riešila s detským psychologom a ten ju v prvom rade poslaldo manželske jporadne,šla tam sama a jej manžel o tom ani nevedel,vysmial by ju,lebo on nijaký problém v manželstve nemá....potrebuješ rady odborníkov...mne je ťa ľúto,lebo život máš len jeden a nebyť šťastná je o ničom 😒 ozaj nemáš kam ísť? čítala som tu už párkrát ako sa pripravovať na odchod z manželstva.šeriť si peniaze,hľadať bývanie....porozmýšľaj

luba28
16. feb 2014

@kiara115 nahraj si to ak mozes a pust tvojim rodicom,...ved to je chore,ked ani tvoji rodicia ta nepodrzia,...je hrozne,ze uz tak mlady syn ti toto povie,....neviem ci psycholog pomoze,ci ti hned nenavrhne riesit prostredie doma,.....co bude o par rokov,hm???to ta tvoj syn udrie???

lilitela
16. feb 2014

@kiara115 Viem, ze by si potrebovala povzbudit, ale nemozem ti napisat ine, ako to, ze sa to bude zrejme iba zhorsovat. Nie si povinna trpiet a ak odlozis odchod na neskorsie, nakoniec deti budu tak pod vplyvom otca, ze ta budu vinit z rozpadu manzelstva. Co sa rodicov tyka - moja kamaratka mala podobne, a to byvali s manzelom dokonca v dome u jej rodicov, a on ju sem tam udrel a podviedol, a ani tak sa nepostavili na jej stranu. Nepochopitelne...

svano
16. feb 2014

@kiara115 prepáč,že ti to takto priamo poviem,ale myslím to dobre. Tvoj syn si ťa neváži a ani nikdy nebude,pokiaľ nebudeš schopná dať do poriadku svoj a tým pádom aj jeho život. Rodičia si žijú svoj život a ty svoj. Ty najlepšie vieš,ako to u vás doma chodí a či má cenu v takomto vzťahu zostávať. Žiješ len raz,tak prečo máš život stráviť s tyranom? A čo bude z tvojho syna,to isté čo otec? Budeš to mať veľmi ťažké,ale určite okolo seba nájdeš ľudí,ktorí ti pomôžu. Držím palce.