Žiadna desiata pre školáka

5. nov 2022

Ahojte, dcéra 8r prakticky nikdy nezje desiatu, ktorú jej nachystám do školy, lebo to "nestihne". Už ma nebaví denne vyhadzovať bio jedlo miestnym holubom a tak som jej pár dní nedala žiadnu desiatu. Na to sa sťažovala, že v škole umierala od hladu 😵‍💫. Dávam jej mini dávky tipu štvrť obloženého rožku, ovocie a zeleninu zo zásady odmieta. Junkfood ako sladkosti a slanosti jej dávať nechcem.
Raňajkuje doma teplé varené jedlo, na obed ide domov a tiež je varené. Mám pocit, že bez desiatej by v pohode mohla byť.
Prosím, ako by ste to riešili?

marca12
5. nov 2022

Fuuu bez desiaty by som dieta do skoly neposlala. Davaj jej aj nadalej aspon mensie porcie,oblubenu sladkost a ovocie,pripadne nieco male na zahryznutie. Ak nie je velky jedak,nezje vsetko,ale aspon nieco k zahryznutiu by mala mat.

pribinak
5. nov 2022

Čo je to teple varené jedlo na raňajky?
Neopytala di sa jej čo by chcela ona na desiatu?

patka06
5. nov 2022

Ak doma raňajkuje tepl= varené jedlo, iste nie po 2 - 3 hodinách /v čase desiaty/ hladná
Nerobila by som desiatu, ktorú keď nezje treba vyhodiť, daj jej niečo trvácne napr. keksík, balený croasant,, musli tyčinku a pod. do tašky ak by chcela niečo zahryznúť.

maribell
5. nov 2022

A prečo to vyhadzuješ, keď to nezje? Veď jej to potom nachystaj na olovrant alebo večeru. Moji chalani keď v škole nezjedia, tak zjedia doma 🤷 problém vyriešený.

autor
5. nov 2022

@marca12 dakujem. Davam miniporcie a ostatne vymenovane odmieta ona alebo ja.

autor
5. nov 2022

@maribell dakujem, ale ugniaveny rozok s natierkou vonia aj vyzera nechutne, to by u nas nikto nechcel zjest. Plus po pol dni bez chladnicky mi to pride aj riskantne.

autor
5. nov 2022

@pribinak ranajkuje normalnu obedovu varu ako napr. polievka/ omacka/ maso s prilohou/ cestoviny. Na desiatu si pyta pecivo s natierkou, ktore v nedotknutom stave donesie domov.

autor
5. nov 2022

@patka06 dakujem za tip. Sladkostiam sa snazim vyhnut, musli tycinky nechce. Uz mi dochadzaju napady.

pribinak
5. nov 2022

Toto nie sú raňajky ale obed. Nemôžeš sa potom čudovať že nechce desiatu

Čo tak urobiť zmenu? Na raňajky kasu, chlebík, jogurt, cottage, alebo nejaký koláč s ovocím

Toto čo jej ty dávaš, to je ako keby šla robiť do bane
Synov spolužiak miluje polievky, jedáva ich aj na raňajky, ale do školy nosí už len ovocie

bluemoon24
5. nov 2022

A kdybys treba pekla zdrave? Nejake muffiny, kolac, atd. Nebo nejake ty syrove tycinky?

marianeta
5. nov 2022

No sa teda nečuduj, že neje desiatu keď má vlastné obed už na raňajky..

petamich
5. nov 2022

tak ked ranajkuje obed, tak to sa potom naozaj necudujem, ze nechce o 2-3 hodiny v skole jest desiatu 🤷‍♀️ sa jej spytaj co okrem rozku s natierkou by chcela jest, ked to evidentne nechce hoc si to pyta ale ked si jej nedala nic, tak bola hladna, co nosia spoluziacky? ine druhy peciva urobene doma? napr. muffin, kolac, bananovy chlieb pripadne napr. syrove tycinky, banan, ...

a teda tiez by som pripadne skusila zmenit ranajky ale tak to moze byt tym, ze my taketo ranajky nemame a ani nasi rodicia nam take nedavali, tak si to neviem predstavit

makakova
5. nov 2022

To som ešte nepočula ze na raňajky sa dáva obed/ večera 🤔

januska12323
5. nov 2022

Z tých raňajok by som bola v jej veku najedena až do tretej. Neviem ako ste sa k tomu dopracovali ale to je vaša vec, ja by som jej dala rožok s nátierkou na raňajky a zabaliť do termo hrnčeka ten raňajkový obed ak neje v škole.

ibrunova
5. nov 2022

ak sa doma naraňajkuje a potom doma obeduje, dala by som jej ovocie, nakrájané jablko a podobne, to by možno skôr zjedla. Mäso s prílohou o 7 ráno? To snáď nie preboha.

hylary
5. nov 2022

Preboha.. raňajkovať obedové menu? Hrôza. To kde si toto videla? Mám 36 rokov ale v živote som toto ešte nepočula a určite to nie je ani zdravé a ani normalne. No budeš mať čo robiť aby sa to dostalo do normálu 🙈

evaachesa
5. nov 2022

Tak a záhada nezjedenej desiaty je vyriešená. 😃

marianeta
5. nov 2022

Ja robím deckam aj zapekané toasty so šunkou ,syrom a kečupom, na vrch kúsok masla, alebo skladaný toust na vajíčku so syrom šunkou ,opeceny na kúsku masla. Croissant s maslom a džemom ( majú sladké, a vieš kúpiť džem bez pridaného cukru) . Ak má však obmedzený jedálniček ťažko niečo vymyslieť. Skús na začiatok nedávať obed na raňajky.. Toto by mňa ani vo sne nenapadlo ,dať si na raňajky polievku, či mäso s prílohou ako ryža, zemiaky..

lily246
5. nov 2022

Obed na raňajky 🤦‍♀️ na raňajky jej daj jogurt, kašu s ovocím, celozrnný chlebík so zeleninou, syrom, mozzarellou, cottageom, vajíčkom, avokádom,...na desiatu domáci muffin, bublaninu, príp. čo má rada? A na obed varenú stravu vrátane polievky. Všetci v rodine ranajkujete teply obed? Či len ona má také zlé stravovacie návyky? Poobede jej daj niečo podobné ako na desiatu a večer niečo podobné ako na raňajky.

solange7
5. nov 2022

Toto je riadny bizar. Na ranajky mat maso na stave s prilohou? Ved bude mat z pecene foie gras kym vychodi zakladku.

abbey1
5. nov 2022

Keď má takéto výdatné raňajky, na desiatu by som dala len ovocie, zeleninu, prípadne kus kus, muffiny. Alebo zmeniť raňajky na bežné raňajky: kľudne i teplé, alebo len polievku. A potom dať výdatnejšiu desiatu. Ale ak ide na obed domov, tak by som skutočne desiatu riešila len ovocím, zeleninou, orieškami.

aluskasm
5. nov 2022

Na ranajky podavat de facto obed je zvlastne. U nas decka ranajkuju musli cerealie pri hrianky alebo pecivko s niecim pripadne toast. Asi by som sa zamyslela a zmenila formu ranajok a na desiatu by som urcite nieco male dcere dala.

alex49
5. nov 2022

Prečo jej dávaš obed na raňajky???? Samozrejme že nie je hladná, keď má obedové jedlo namiesto raňajok 🤦‍♀️

autor
5. nov 2022

@solange7 nerozumiem logike, pls, vysvetli. Dakujem.

bashawelle
5. nov 2022

mna by v celku zaujimalo, ako tu niektore komentujuce dosli k tomu, ze jest tieto veci na ranajky je nezdrave, nenormalne a hroza. Je to nestandardne, tiez som sa s tym nestretla, ale to vobec neznamena, ze je to uplne zle. Ved to je len ina verzia takych tych ranajok v style vajicko, klobasa, parky - tiez je to teple a syte. To, ze po takych ranajkach dieta nepotrebuje desiatovat je normalne, k tomu staci ozaj do obedu len nieco male na prehryznutie, napadov tu uz bolo dost spomenutych.

h2
5. nov 2022

Keď si písala, že má teplé jedlo na raňajky, myslela som si, že má kašu, alebo praženicu. Ale mäso s prílohou na raňajky?! 😳 Jasné, že potom desiatu nechce. Len mi nejde do hlavy, prečo jej potom desiata chýba, keď ju nemá, keď pritom ju vždy donesie späť nedotknutú.

tenerifka
5. nov 2022

zeny, niektore ste uplne mimo. Nie vsade na svete laduju na rañajky do seba biele pecivo ci croisanty s maslom, cela Azia fici na ryzi/rezancoch, vyvaroch s masom ci rybou, vajickom...a to prave na rañajky. Obezita nulova, civilizacne choroby minimalne.
Autorka, rob jej polovicny rozok, a na tie rañajky skus zmensit prilohy k masu, nedavaj knedle a tak, skor ryzu a varenu zeleninu

angi07
5. nov 2022

Podla mna take vydatne - syte - tazke ranajky ani nie su dobre pre dieta... naozaj skus vymenit za nieco zdravsie , ked chce teple tak ovsenu kasu s ovocim alebo pod. Ked nemusi mat teple tak daj na ranajky toho stvrt rozka so zeleninou nech ma aj vlakninu nech sa to travenie rozbehne. A potom tu desiatu zje urcite 😊

mogaa
5. nov 2022

nuž keď jej dávaš na raňajky váru, jasne že nechce desiatu.....

mogaa
5. nov 2022

tie čo tu obhajujete váru na rańajky, treba si pozrieť stravovanie počas celého dňa, lebo tam zrejme ak dieťa zje váru na raňajky tak nedesiatuje....aj v Amerike sa bežne obedujú sendviče a tí ľudia nemusia byť zato ani obézni ani nezdraví...ak si prispôsobia ostatné jedlo počas celého dňa....neterka bola takto na študijnom pobyte v USA v rodine kde bežne na obed boli sendviče ale ostatné jedlo počas dňa bolo relatívne zdravé, teda raňajky smootie alebo ovsenná kaša s ovocím, v škole/práci - bageta alebo sendvič, po návrate "domov teplé jedlo(kto mal chuť a bol hladný) a večera opäť teplé jedlo....ale ak má dieťa na raňajky váru, na desiatu rožok, na obed opäť vára - jasne že to všetko buď nezje alebo bude mať o pár rokov nadváhu, lebo kaloricky je to vysoký energetický príjem....ono bolo by to ok, keby na raňajky bola vára ale desiata len kúsok ovocia, nie pečivo.....keďže obed je opäť vára

patka06
5. nov 2022

Prehodnotila by som aj tie raňajky, podľa mňa vôbec nie sú vhodné.
Dala by som niečo ľahšie, nie obed hneď ako sa zobudí.